Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odskraplacz W Kominie


jarek19820218

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tuż przed kupnem komina systemowego czegoś w stylu schiedel . Na runku dostępne są systemy z jak i bez odskraplacza. Komin ma pracować z kotlem na paliwo stałe palone będzie węglem i drewnem. Sprzedawcy mówią że do kotła na paliwa stałe odskraplacz nie jest do niczego potrzebny - stosuje się go jedynie do kotłów gazowych itp. Panowie powiedzcie który komin wybrać z czy bez odskraplacz chcę zrobić to raz , porządnie żeby do tego nie wracać . Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @ guitar.Na węglu do niczego nie jest potrzebny.Mam odskraplacz i zatkany odpływ bo jest suchutko.

Ja bym brał z odskraplaczem.Nigdy nie zaszkodzi a w przyszłości kto wie może gaz bedzie tańszy od węgla? :D Może kotły będą miały jeszcze lepszą sprawność?

Cena z tzw. nocnikiem(odskraplacz) chyba nie jest zbyt wyższa od ceny wersji bez nocnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Radziłbym jednak z odskraplaczem. Zimą jak będziesz palił prawidłowo - całkowicie zbędny, jednak latem wręcz niezbędny. Z mojego komina latem wyleciało kilka litrów wody (wkład stalowy 120x180 mm). Latem było kilka nawałnic. Przy braku odskraplacza latem można zakładać daszek na wylot komina. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam podłącze się pod temat , mianowicie ja też jestem za skraplaczem nawet przy węglu czy drewnie z uwagi na opady deszczu latem

Pytanie moje : gdzie puścić rurkę ze skraplacza , lepiej na zewnątrz budynku czy do kanalizacji . Jeżeli do kanalizacji to czy trzeba syfon? bo zastanawiam się czy nie będzie czuć z kanału? szczególnie w kominku. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie na wszelki wypadek będzie z odskraplaczem .Faktycznie w drewnie zawsze jest trochę tej wilgoci a opadów deszczu też mało nie mamy.Powiedzcie jeszcze czy warto byłoby go ocieplić dodatkowo ponad dachem ??? Będzie tam wystawał ponad połacią jakieś 1,5 metra więc zimą przy mrozie i wietrze może go zbyt bardzo wychładzać. Mam rację???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jarek19820218 , jasne że masz rację.Ja mam nieocieplony ok 5 cm odcinek na samej górze( zrobiona dylatacja).Nie zapomnij o tym bo wkłady popękają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie na wszelki wypadek będzie z odskraplaczem .Faktycznie w drewnie zawsze jest trochę tej wilgoci a opadów deszczu też mało nie mamy.Powiedzcie jeszcze czy warto byłoby go ocieplić dodatkowo ponad dachem ??? Będzie tam wystawał ponad połacią jakieś 1,5 metra więc zimą przy mrozie i wietrze może go zbyt bardzo wychładzać. Mam rację???

Nie ocieplaj tylko kup rure dwuscienna izolowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareczku, to się nie zrozumieliśmy.Tobie chodzi o ocieplenie komina na zewnątrz.Ja napisałem o ociepleniu wkładów ceramicznych wewnątrz komina. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.