Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Poradę Jaki Wybrać Kocioł Żeliwny Czy Stalowy Do C.o.


student25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o poradę jaki wybrać kocioł żeliwny czy stalowy do C.O. w układzie otwartym, instalacja miedziana, grzejniki stalowe (panelowe), powierzchna grzewcza od 80 do 120 m2 (dom ocieplony styropianem gr.10cm).

Proszę o dokładne wytłumaczenie różnicy między kotłami żeliwnymi a stalowymi.

Jakie są plusy i minusy użytkowania tego czy tego.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotły żeliwne wymyślone były do spalania koksu jest to proces dość czysty, natomiast opalanie np węglem powoduje szybsze zarastanie kotła i mniejszą możliwośc jego czyszczenia, czego konsekwencją jest spadek sprawności.

Niewątpliwa jego zaletą jest długowieczność oraz używania "pogodówki" która steruje regulator kotła, nie ma potrzeby montowania zaworu za kotłem ponieważ żeliwiak może pracować poniżej pracy kotła stalowego.

Kotły stalowe dają lepszą możliwośc czyszczenia lepsza sprawnośc większe oszczędności.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drewnem w Viadrusie to najlepiej się rozpala ale jak się ktoś uprze to to i owszem pod warunkiem,że będzie dokładał do niego max w przybliżeniu przy twardym i dobrym drewnie co poł godz. i to przy paleniu kanałem krótkiego obiegu tzn bardzo nieekonomicznie a przy normalnym dolnym spalaniu większe kawałki drewna będą się zawieszać w komorze -być może małe kawałeczki drewna zmieszane z węglem lecz c\zas spalania na jedny zasypie będzie krótki z prozaicznego powodu -zbyt małej komory zasypowej w modelu jaki posiadam tj 16kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,spalam drewno w viadrusie u24 w ten sposób ,stawiam drewno pionowo 1-3 kawałki obsyypuję lub zasypuję węglem ,pali się bardzo dlugo jestem zaskoczony że drewno wypala się równo z węglem od dołu ,może się mylę ale mam wrażenie że węgiel podgrzewa drewno i następuje jego odgazowywanie, byłem przekonany że drewno wypali się szybciej zostanie po nim dziura ,ale jest inaczej i przy dzisiejszych temp.polecam . mirosław 7 soróbuj.ważne tylko pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,spalam drewno w viadrusie u24 w ten sposób ,stawiam drewno pionowo 1-3 kawałki obsyypuję lub zasypuję węglem ,pali się bardzo dlugo jestem zaskoczony że drewno wypala się równo z węglem od dołu ,może się mylę ale mam wrażenie że węgiel podgrzewa drewno i następuje jego odgazowywanie, byłem przekonany że drewno wypali się szybciej zostanie po nim dziura ,ale jest inaczej i przy dzisiejszych temp.polecam . mirosław 7 soróbuj.ważne tylko pionowo.

Witam

A samym drewnem jak będę chciał palić np. latem w celu podgrzania wody w bojlerze. Chodzi o to że mam sad owocowy i po cięciu tych drzewek ma sporo gałęzi które chciałbym spalić w tym piecu. Wielkościo są rózne tych gałązek a podczas przycinki można z góryu ustalić w jakich długościach mają być. Czy tak coś takiego praktykowaliście. Bo latem na zagrzanie wody w bojlerze 120 litrowym z tego co wiem od sąsiadów nie trzeba długo palić w kotle. Od razu napiszę że gałązki te będą suche i mogą nawet być spalane po 2 latach od ścięcia. A szkoda aby się taki towar marnował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie, że można zamontować.

Witam

A czy masz może jakiś schemat jak to podłączyć gdyż sprzedawca twierdzi że w kotle Viadrus U24 jest to niemożliwe do zamontowania i że ten kocioł chodzi tylko na miarkowniku ciągu. A ewentualnie w U22 i U26 można zamontować sterownik z nadmuchem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Witam

A zapytam może też w ten sposób.

Jeśli Państwo używacie kotłów żeliwnych to czy w przyszłości jeśli dojdzie do zmiany to również będzie to kocioł żeliwny czy jednak stalowy?

I również to samo pytanie dla Państwa którzy obecnie korzystaj z kotłów stalowych czy następny będzie stalowy czy może jednak żeliwny?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.