Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System Reputacji/podziękowań


marcin

Czy jesteś za wprowadzeniem systemu reputacji/podziękowań na naszym forum?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem systemu reputacji/podziękowań na naszym forum?

    • Tak
      20
    • Nie
      8
    • Nie mam zdania
      3


Rekomendowane odpowiedzi


...
Ale nie zgadzam się aby jakieś qtasy mnie wprost obrażały, co ostatnio Admin zaczął tolerować, chyba tylko w ramach forumowej frekwencji
...
Wybacz - ale to zdanie mnie obraża. Podaj jaki post wprost Ciebie obrażający zgłosiłeś a nie został on usunięty?

Co do sprzedaży towaru, który został nam z momentu, kiedy prowadziliśmy sklep - czy widzisz w tym coś nagannego?

 



Marcinie, bez urazy ale na żadnym, znanym ogólnodostępnym forum nastawionym na klikalność nie udało się pogodzić ilości postów, tematów, czyli generalnie ruchu i poziomu forum.
OK. Zarabiamy na klikaniu w reklamy - tego nikt nie ukrywa. Natomiast wciąż nie zgadzam się z tym co piszesz. Fora o niskim poziomie znikają. Przynajmniej takie jest moje pojęcie o tym i w ten sposób podchodzę do forum, na którym piszemy.

 

A nawet zakładając że masz rację - to jest problem nie nasz tylko wyszukiwarek (w 90% google), które wspierają fora o niskim poziomie. Tego problemu ja nie rozwiążę.

 

Przepraszam za 3 posty pod postem (potem je połączę):


...
Natomiast kilka lat wstecz była grupa naprawdę mądrych, którzy to forum rozkręcili i praktycznie odeszli.
A teraz wszystko się stacza po równi pochyłej ,
Jedynie są wizyty troli oraz zdesperowanych użytkowników źle dobranych kotłów lub źle wykonanej instalacji.
Plus garstka handlarzy, którzy muszą przecież z czegoś żyć.
....
Użytkownicy kotłów (źle dobranych/użytkowanych itp, generalnie z problemami) zawsze byli główną grupą użytkowników forum. Masz rację, że zawsze jest grupa naprawdę mądrych użytkowników forum, którzy z czasem tracą nim zainteresowanie.

Nie chcę być źle zrozumiany, ale to jest reguła, że prędzej czy później na forum pojawiają się ludzie, którzy twierdzą, że tak naprawdę to dzięki nim to forum istnieje a teraz ktoś im coś źle napisał i oni odchodzą. Piszę to na podstawie dwóch forów, które prowadziłem, i które są lub były bardzo popularne oraz kilku w których uczestniczyłem. "Cykl życia" forum jest taki, że miejsce opuszczone przez tych, którzy forum "rozkręcają" w 90% pojawiają się nowi i po roku czy dwóch cykl się powtarza. Nie piszę tego żeby powiedzieć - odejdźcie, przyjdą nowi - piszę dlatego, że mogą też nie przyjść. Wtedy ja stracę "geszeft", Wy stracicie "rozrywkę". Gramy va-banque ;)

Podsumowując. Tych, którzy chcą wciąż współtworzyć forum serdecznie zapraszam. Pozostałym pozostawiam decyzję. Wciąż przykro czyta się jak to administratorzy forum tolerują (z niektórych postów wynika, że wprost wspierają) obniżanie poziomu forum, obrażanie innych użytkowników. Żadne zgłoszenie postu, w którym wprost ktokolwiek jest obrażany nie pozostaje bez reakcji - więcej nie możemy zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz - ale to zdanie mnie obraża. Podaj jaki post wprost Ciebie obrażający zgłosiłeś a nie został on usunięty?

 

Co do sprzedaży towaru, który został nam z momentu, kiedy prowadziliśmy sklep - czy widzisz w tym coś nagannego?

Ostatnio posty usuwacie/ przesuwacie do kosza a to jest najbardziej poczytne miejsce , taki szajs usuwajcie po za forum

 

Nie mam pretensji do sprzedaży , to nic nagannego, ale to ogłoszenie jest nieaktualne!

Wystarczyło podać - nadal mamy ten towar, inf na priv. a nie link do starej aukcji sprzed 8 miesięcy 

Takie stawianie sprawy świadczy źle o Adminie, że jesteście nie obecni na forum

 

PS

Jak nie macie wpływu na wystawiane oceny to zlikwidujcie ten system, gdyż jest do niczego.

Zawsze były z nim problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Marcin

 

o jakich forach piszesz że poczytne i prowadziłeś to może ktoś jeszcze by poczytał....

 

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio posty usuwacie/ przesuwacie do kosza a to jest najbardziej poczytne miejsce , taki szajs usuwajcie po za forum

Jak usuwaliśmy były pretensje że usuwamy i nie wiadomo o co chodzi. To jeden z tych przypadków, że admin zawsze obrywa - jak nie usunie - od Ciebie, jak usunie do kosza - też od Ciebie, jak usunie całkiem - od "czcicieli" wolnego słowa ;)

 

Nie mam pretensji do sprzedaży , to nic nagannego, ale to ogłoszenie jest nieaktualne!

Wystarczyło podać - nadal mamy ten towar, inf na priv. a nie link do starej aukcji sprzed 8 miesięcy

Takie stawianie sprawy świadczy źle o Adminie, że jesteście nie obecni na forum.

Przyznaję rację. Forum o sklepie zostało zaktualizowane.

 

PS

Jak nie macie wpływu na wystawiane oceny to zlikwidujcie ten system, gdyż jest do niczego.

Zawsze były z nim problemy.

Wkrótce cały system forum zostanie zaktualizowany. Znajdzie się ten miejsce na zmiany systemu ocen. Osobiście zgadzam się z argumentem, że użytkownik zbanowany lub też oceniający w sposób stronniczy powinien zostać z tego systemu ocen usunięty wraz z ocenami. Niestety forum nie daje mi obecnie możliwości technicznych usunięcia także jego ocen.

 

...o jakich forach piszesz że poczytne i prowadziłeś to może ktoś jeszcze by poczytał....

A czyta jeszcze sporo ludzi - tylko niewielu pisze ;) Ale akurat to jest troszkę poza tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Informacyjnie w temacie reputacji. Dziś przeprowadziłem "czyszczenie" punktów reputacji. W dużym uproszczeniu usunąłem negatywną reputację wystawioną "hurtowo" przez niektórych użytkowników oraz zaktualizowałem poziomy reputacji.

 

Dotyczy to sytuacji w których w widoczny sposób jeden użytkownik wystawił drugiemu kilkanaście/dziesiąt negatywnych komentarzy w krótkim czasie, komentarze te nie zawierały uzasadnienia oraz w mojej ocenie były wystawiane w celu obniżenia reputacji wybranemu użytkownikowi (przykładowo wśród "ocenionych" postów były np posty nie zawierające żadnych merytorycznych informacji tylko pytanie doprecyzowujące).

 

Informuję aby nie było wątpliwości skąd nagła zmiana punktów reputacji na wybranych profilach. Dodam, że operację przeprowadziłem "ręcznie" (forum nie oferuje takiej możliwości) - stąd nie wykluczam pominięcia niektórych z takich sytuacji.

 

Życzę miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie w temacie reputacji. Dziś przeprowadziłem "czyszczenie" punktów reputacji. W dużym uproszczeniu usunąłem negatywną reputację wystawioną "hurtowo" przez niektórych użytkowników oraz zaktualizowałem poziomy reputacji.

 

Dla mnie była to błędna decyzja  - typowe sztuczne ponoszenie poziomu, niektórych użytkowników , nie mające nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i nie liczeniem się z ocenami innych forumowiczów.

Gdyż to nie admin ocenia forumowiczów, tylko forumowicze sami się oceniają i tak powinno zostać.

Ale teraz widać, że przyszły nowe zasady - oceniamy tylko dobrze albo wcale!

I po co to komu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze raz przeczytać jakiego typu "oceny" zostały usunięte.
 

... typowe sztuczne ponoszenie poziomu, niektórych użytkowników , nie mające nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i nie liczeniem się z ocenami innych forumowiczów.

Przeciwnie - jest to naprawienie sytuacji w której "sztucznie" ktoś obniżył poziom niektórych użytkowników, nie licząc się z ocenami innych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było wylanie dziecka z kąpielą, gdyż osoby które zasłużyły na swoje negi naraz zostały sztucznie "wybielone" choć ich wypowiedzi i całe zachowanie na to nie zasługiwały.

 

Ale nie moje małpy i nie mój cyrk.

 

Jak miało to na celu podniesienie  poziomu forum, to należy współczuć temu forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest naprawienie sytuacji .Ja na przykład(nie wiem jak inni) jak widziałem takie na złość dawane minusy to dawałem plusa aby tego minusa zneutralizować.Teraz wychodzi na to że ktoś ma ekstra dwa punkty  Zauważyłem że nie tylko ja tak postępowałem. Sprawdziłeś chociaż za co przyznałeś te plusy ?I czy ktoś wcześniej za ciebie tego nie zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które zasłużyły na swoje negi wciąż je mają.

 

Wyjaśnię 2 rzeczy (najwyraźniej nie zrobiłem tego wystarczająco jasno).

 

1. Usunięte zostały negi przyznane "hurtowo". Pisałem już ogólnie, ale wyjaśnię. Jeden użytkownik wykorzystuje przez 3 lub więcej dni pod rząd całą swoją "pulę" negów do "oceniania" drugiego, konkretnego użytkownika. Widać wyraźnie, że oceniane są po kolei najnowsze posty użytkownika niezależnie od tego, czy są to posty, które faktycznie podlegają ocenie (no bo np. w jaki sposób uzasadnić negatywną ocenę dla posta "A jaki masz kocioł"). Widać też często, że oceniane negatywnie są posty zawierające jakieś oczywiste informacje. Przykro mi, ale nawet jak użytkownik zasługuje generalnie na zanegowanie z powodu np (jak pisałeś) "swojego zachowania", to jeżeli zada pytanie lub napisze coś w oczywisty sposób poprawnego nie widzę powodu, aby taki post został oceniony negatywnie.

 

2. Są sytuację, w których użytkownicy dość nowi, ale piszący rzeczowo i na temat nałapią parę "plusów" za swoje z pewnością niezłe oceny po czym ktoś inny (mądrzejszy lub nie) z czymś się nie zgodzi i zaczyna dyskutować, po czym tracąc argumenty z automatu ocenia wszystkie posty tego użytkownika i np. z +20 robi mu -5. Oczywiście dodam, że dotyczy to użytkowników, którzy przywiązują wagę do tychże ocen. Obecne ograniczenia powodują, że np. dla Ciebie (nawet jeżeli zwracałbyś na to uwagę) taka osoba krzywdy nie zrobi, bo musiałaby negować Twoje posty przez 2 miesiące, ale nie wszyscy mają kilkaset ocen. Otrzymałem zresztą kilka skarg powyższego typu (stąd m.in. moja reakcja). Jest kilka osób, które specjalizują się (lub specjalizowały) w takich działaniach - po prostu nie zgadzając się w 1 temacie w ewidentnie widoczny sposób oceniały posty w zupełnie innych tematach, które ewidentnie nie zasługiwały na taką ocenę. Taki sposób "dyskusji".

 

Skąd wniosek, że miało to na celu poniesienie poziomu forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest naprawienie sytuacji .Ja na przykład(nie wiem jak inni) jak widziałem takie na złość dawane minusy to dawałem plusa aby tego minusa zneutralizować.Teraz wychodzi na to że ktoś ma ekstra dwa punkty  Zauważyłem że nie tylko ja tak postępowałem. Sprawdziłeś chociaż za co przyznałeś te plusy ?I czy ktoś wcześniej za ciebie tego nie zrobił?

Nie przyznawałem nikomu żadnych plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sprawdził za co zostały wystawione te minusy, wiele z nich było wystawionych na zasadzie - a niech ma, ale wiele było oceną wypowiedzi i zachowań na forum.

A wypowiedzi często były sprzeczne z nauką oraz zdrowym rozsądkiem.

I teraz co? Ktoś czyta te stosy bzdur i widzi, że społeczność forumowa na to nie reaguje?

Nie potrafi prawidłowo ocenić wypowiedzi innych.

I co sądzić o takim forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samborze - przeczytasz chociaż to co piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz zainterweniowałem w tych "pewnych" przypadkach.

 

Zresztą nie spodziewałem się takiej "burzy w szklance wody". Sprawa dotyczy dosłownie 6 czy 8 przypadków, z których każdy był przeze mnie "ręcznie" oceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samborze - przeczytasz chociaż to co piszę?

Czytam i dalej nie rozumiem, dlaczego niektóre osoby nie mające pojęcia, ba wręcz piszące przeciw zdrowemu rozsądkowi mają czystą kartę.

Jak miało to być ich wybielenie to w tym momencie forum się obniżyło do ich poziomu.

Trzeba to było, jak Henryk pisał, robić na bieżąco - rok, dwa lata wcześniej, a nie teraz z okazji wprowadzenia "dobrej zmiany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś po drodze pisałem, że ten system reputacji powinien być dostępny tylko dla tych użytkowników, którzy poza umiejętnością trafienia myszą w strzałkę, wykażą się "odwagą" argumentacji, dlaczego kogoś wzięli na cel. Wtedy jakby mi ktoś napisał, że dostałem od niego nega, bo niestety w mordę mi dać nie może, to ja bym to zrozumiał, a admin już powinien wiedzieć co z tym gościem i minusem zrobić.

 

I tu się pytam, dlaczego podczas przyznawania punktów jest pole do wpisania uzasadnienia, ale gdy klikam w jakimś temacie punkt reputacji, to widzę tylko kto go przyznał, ale nie wiem za co? Sam czasem plusa daję i się wysilam by to uzasadnić i chyba tylko ja wiem za co, bo nikt inny chyba tego nie widzi. Coś się zacięło, czy ja coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się wywołany do tablicy.

 

Czytam i dalej nie rozumiem, dlaczego niektóre osoby nie mające pojęcia, ba wręcz piszące przeciw zdrowemu rozsądkowi mają czystą kartę.

Jak miało to być ich wybielenie to w tym momencie forum się obniżyło do ich poziomu.

 

Dzięki kolego że tak mnie oceniasz. Więc pytam dlaczego na bieżąco nie komentujesz moich "wypocin"? No chyba, że tak nie do końca cyt. "piszące przeciw zdrowemu rozsądkowi"

 

Napisałem do Marcina wiadomość po tym jak zauważyłem, że dostałem od kolegi @kociołsam hurtem kilka negatywów. Generalnie to mi "wisi" cały ten system reputacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się wywołany do tablicy.

 

 

Dzięki kolego że tak mnie oceniasz. Więc pytam dlaczego na bieżąco nie komentujesz moich "wypocin"? No chyba, że tak nie do końca cyt. "piszące przeciw zdrowemu rozsądkowi"

 

Napisałem do Marcina wiadomość po tym jak zauważyłem, że dostałem od kolegi @kociołsam hurtem kilka negatywów. Generalnie to mi "wisi" cały ten system reputacji...

Myślę, że chodzi tutaj o inną osobę.

 

Winien jestem sprostowanie. Przyciśnięty przez powyższą dyskusję przeprowadziłem kontrolę wykonanych operacji i zauważyłem, że w jednym przypadku operacja mi nie do końca wyszła (usunąłem za dużo komentarzy otrzymanych przez jednego z użytkowników). Sądzę, że raczej o ten przypadek chodziło Samborowi - być może teraz będzie mniej "cięty" na to o czym piszemy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby przyznanie punktów reputacji było związane z obowiązkowym wypełnieniem pola za co ta ocena to by ponad połowy ocen nie było.

Gdyż przyznający musiałby wysilić trochę mózg aby coś napisać.

A tak - klik, klik, klik...........

 

Toż ty sam marudzisz, że ci klikersi zaniżają tylko poziom? Na ich ocenie ci zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się wywołany do tablicy.

 

 

Dzięki kolego że tak mnie oceniasz. Więc pytam dlaczego na bieżąco nie komentujesz moich "wypocin"? No chyba, że tak nie do końca cyt. "piszące przeciw zdrowemu rozsądkowi"

 

Napisałem do Marcina wiadomość po tym jak zauważyłem, że dostałem od kolegi @kociołsam hurtem kilka negatywów. Generalnie to mi "wisi" cały ten system reputacji...

 

Akurat o tobie nie pisałem, ani nawet nie pomyślałem

Pewnie nawet nie zauważyłeś , że ci wtedy dałem kilka plusów, chcąc ci trochę te negi wyzerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.