Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System Reputacji/podziękowań


marcin

Czy jesteś za wprowadzeniem systemu reputacji/podziękowań na naszym forum?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem systemu reputacji/podziękowań na naszym forum?

    • Tak
      20
    • Nie
      8
    • Nie mam zdania
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Na kilku forach z których korzystam wprowadzone są systemy "reputacyjne" różnorakiej postać.

 

Najprostsze dodają do postu ikonkę "Podziękuj za skuteczną pomoc" - następnie w profilu użytkownika można śledzić ile razy takiej pomocy on udzielił.

 

Jak zapatrujecie się na ew. wprowadzenie takiego systemu na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zmienione - dziwne, że domyślnie możliwość oceniania własnych postów była włączona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ocen - oceniam jak najbardziej pozytywnie, ale proponuje ograniczenie możliwości samooceny.

Bo pewien kolega tetracytowy wyraźnie przegina z tą funkcjonalnością

PoparcieDlaSwojaka, SamoZadowolenie, i SamoNaSiebneGłosowanko ("jak myśmy rządzili to dopiero fajnie byłosmile.gif") - to chyba z Sejmu wzięte...

Ale my nie potrzebujemy AŻ takiej demokracji !

Głosujmy na innych i starajmy się nie ośmieszać, obrażać, a pomagać i radzićrolleyes.gif!

PozdrA.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaardzo się staram,

Ale jak widzę, jak u jednego kolegi w ciągu paru minut z +19 robi się -2, bo miał czelność się nie zgodzić z tetracytową teorią to mnie krew zalewa.

Moim zdaniem administrator powinien reagować w takich sytuacjach, ale być może to ja jestem przewrażliwiony.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy system aby działał musi być rozsądnie używany - niestety tutaj nie ma innej możliwości. Jeżeli więc uważamy system reputacji za podatny na manipulacje (niewątpliwe tak jest - ale nie ma technicznej możliwości uczynienia go idealnym) po prostu nie zwracajmy uwagi na te punkty reputacji. Administrator nie ma za bardzo możliwości reakcji w takiej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaardzo się staram,

Ale jak widzę, jak u jednego kolegi w ciągu paru minut z +19 robi się -2, bo miał czelność się nie zgodzić z tetracytową teorią to mnie krew zalewa.

Moim zdaniem administrator powinien reagować w takich sytuacjach, ale być może to ja jestem przewrażliwiony.

 

 

Pozdrawiam

Widzę, że mi się coś takiego przydarzyło.

W sumie to ludziom, którzy się znają i bywają tu często, nie robi to zapewne różnicy.

Jednak wyraźnie jest tu pogwałcona idea forum jako takiego.

Pewne pomysły i wypowiedzi są zbierane, nie da się ich wykasowac. System ocen bierze to trochę w karby i powoduje, ze forum staje się bardziej wartościowe. Zwłaszcza dla tych, do których jest ono skierowane - całej masy ludzi klikających reklamy, z których forum żyje.

To tak jak komentarze na bardzodrogo.pl (czy coś takiego).

Jak ktoś ewidentnie psuje system reputacji, to ranga forum spada, bo korzystający nie wiedzą jaka jest wartośc tego, co czytają.

Nie widzę możliwości automatycznego pilnowania przed trollami.

Jedynym sensownym wyjściem wydaje się ikonka "zgłoś nadużycie".

Wiem, jest to dodatkowa praca dla administratora - czy warto - powinien ocenić ten, kto z tego żyje.

 

A jeśli chodzi o mnie, to spokojnie przechodzę nad tym do porządku dziennego, jeśli te głosy były naklikane w ciągu paru minut, to na pewno bardziej ugodziły w forum niż w moją nieskromną osobę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A jeśli chodzi o mnie, to spokojnie przechodzę nad tym do porządku dziennego, jeśli te głosy były naklikane w ciągu paru minut, to na pewno bardziej ugodziły w forum niż w moją nieskromną osobę.

...

Kliknąłem Ci + , bo kilkakrotnie dowiedziałem się z Twoich postów więcej niż z całych cudzych tematówsmile.gif!

PozdrA.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na kilku forach z których korzystam wprowadzone są systemy "reputacyjne" różnorakiej postać.

 

Najprostsze dodają do postu ikonkę "Podziękuj za skuteczną pomoc" - następnie w profilu użytkownika można śledzić ile razy takiej pomocy on udzielił.

 

Jak zapatrujecie się na ew. wprowadzenie takiego systemu na naszym forum.

 

Odświeżam temat.

 

Mam propozycję, aby klikając "strzałkę" oceny posta, automatycznie rozwijało się okienko uzasadnienia, które również automatycznie podpisywane byłoby nickiem oceniającego. Bez takiego wpisu kombinowanie przy reputacji innych powinno być niemożliwe.

 

Gdy widzę ocenę posta in plus lub in minus, to tak naprawdę nie wiem kto i za co dziękuje, zwłaszcza gdy robi to po każdym kolejnym wpisie. O przypadkach wyżej wymienionych przez kolegów nie wspomnę.

 

Z jednej strony konieczność uzasadniania podnoszenia lub redukcji czyjejś reputacji byłaby pewnym hamulcem dla "euforyków" i zgryźliwców, a z drugiej czytający dowiedzieliby się jak konkretny post/wpis pomógł w rozwiązaniu czyjegoś problemu.

 

Podobnie działa wiele funkcji na forum, które pojawiają się gdy w określonym miejscu zatrzyma się kursor.

 

Pozdrawiam adminów

 

P.S.

Zwrócono mi uwagę w innym temacie, że zawracam gittare administratorowi forum w niedzielę. No cóż, najwidoczniej jest "w pracy" skoro odpowiada, a ja właśnie w niedzielę mam najwięcej czasu wolnego. Tymniemniej nie wymagam odpowiedzi natychmiastowej (a nawet jakiejkolwiek) i termin "poniedziałkowy" też mnie zadowoli :)

 

P.S. #2

Uprzedzam uwagę, że równie dobrze można w uzasadnieniu zmiany reputacji wpisać "spację", buźkę lub dowolną rzecz. Mimo zmian w punktacji beneficjenta, będzie przynajmniej wiadomo na ile poważnie oceniający podchodzi do systemu reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

jest wiele osób na forum , które jak dobrze pamiętają musiałbym wstawiać podziękowania i nie tylko ;) ich cenny czas jak i wiedzę kierują osobą nie posiadającym jakiejkolwiek wiedzy lub doradzają w zmianach powstałych z wyniku niewiedzy lub lenistwa instalatorów ,

i wciąż mnie to trapi czy nie powrócić i nie nadrobić , tych straconych +

zaś z drugiej strony, jak większość również ja, zaobserwowaliśmy wcale nie jest to tak bardzo ważne . :rolleyes: ale człowiek jakoś lepiej się czuje że potrafił pomóc innemu nie prosić nic w zamian , w porównaniu z instalatorami którzy ostro kasują a i tak czasem trzeba ich poprawiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kolega grek32256 ma w chwili obecnej 0 postów.

Zarejestrował się 12.07.2013 o godzinie 9:00, a o godzinie 9:54 dał mi ocenę negatywną w temacie http://forum.info-og...oc/#entry152960

 

Kolega ooasys ma chwili obecnej 0 postów.

Dwa razy dał mi ocenę negatywną w temacie http://forum.info-og...egiel-typu-342/

 

Uważam, że dopiero osoby z jakimś dorobkiem na forum powinni mieć możliwość przyznawania ocen negatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ale Ty jesteś czujny, Emus ;)

Już mi nie chodzi o moje plusy i minusy tylko o to, że da się tak zrobić w łatwy sposób!

Ilość możliwych do wystawienia minusów, to powinno być:

 

Minimum(liczba plusów;liczba postów/10).

Czyli jak ktoś ma 5 plusów, to może wystawić tylko 5 minusów pod warunkiem, że ma co najmniej 50 postów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega ooasys ma chwili obecnej 0 postów.

Dwa razy dał mi ocenę negatywną w temacie http://forum.info-og...egiel-typu-342/

 

Uważam, że dopiero osoby z jakimś dorobkiem na forum powinni mieć możliwość przyznawania ocen negatywnych.

 

Nie przejmuj się, ja też dostałem od kolegi @ooasys nega w tym temacie, widocznie miał zły humor lub tyle wiedzy aby nas ocenić negatywnie.

 

Pozdr.

 

PS To powinno być zablokowane - facet loguje na forum i od razu neg, neg, neg a następnie znika - czysta złośliwość, dodatkowo myli innych użytkowników - bo jak negatywna ocena to widza z postu nie ma wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo myli innych użytkowników - bo jak negatywna ocena to widza z postu nie ma wartości.

Jak to "myli innych"?

Po to są minusy, żeby coś przekazać, jakieś ostrzeżenie lub swoją opinię - nie wiadomo kto myli innych, dopiero czytający musi to rozstrzygnąć.

 

Normalny człowiek jak pisze posta, to w jego opinii nie zasługuje on na minus, więc zawsze będzie myślał, że taka ocena "myli innych".

Ale to jest subiektywne podejście do tematu.

Oceny mają zobiektywizować forum.

 

Z drugiej strony jak widzisz, że wiedza jest wartościowa a ktoś myli innych i dał minusa, to przecież możesz wtedy dać swojego plusa.

Sam też możesz liczyć, że ktoś inny zrobi to samo z Twoimi postami, obiektywnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie idzie aby na forum działało kółko wzajemnej adoracji - na zasadzie "Tato chwalą nas - wy mnie a ja was" :P

Tylko obiektywna i merytoryczna ocena postów i tematów, jak komuś się nie podoba autor odpowiedzi to niech się wzajemnie naparzają na priv lub Marcin organizuje ustawkę z piwem i kiełbaskami podczas której na pewno wszystkie nieporozumienia zostaną wyjaśnione. :D

A tak z innej beczki: proponuję dział ( śmietnik) na który automatycznie / lub nie trafiałyby tematy które mają przewagę ujemnych ocen.

Oczywiście śmietnik bez segregacji odpadów. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Temat nadal aktualny, a post sprzed 5 lat kolegi nic nie stracił na aktualności 

Widzę, że mi się coś takiego przydarzyło.
W sumie to ludziom, którzy się znają i bywają tu często, nie robi to zapewne różnicy.
Jednak wyraźnie jest tu pogwałcona idea forum jako takiego.
Pewne pomysły i wypowiedzi są zbierane, nie da się ich wykasowac. System ocen bierze to trochę w karby i powoduje, ze forum staje się bardziej wartościowe. Zwłaszcza dla tych, do których jest ono skierowane - całej masy ludzi klikających reklamy, z których forum żyje.
To tak jak komentarze na bardzodrogo.pl (czy coś takiego).
Jak ktoś ewidentnie psuje system reputacji, to ranga forum spada, bo korzystający nie wiedzą jaka jest wartośc tego, co czytają.
Nie widzę możliwości automatycznego pilnowania przed trollami.
Jedynym sensownym wyjściem wydaje się ikonka "zgłoś nadużycie".
Wiem, jest to dodatkowa praca dla administratora - czy warto - powinien ocenić ten, kto z tego żyje.

A jeśli chodzi o mnie, to spokojnie przechodzę nad tym do porządku dziennego, jeśli te głosy były naklikane w ciągu paru minut, to na pewno bardziej ugodziły w forum niż w moją nieskromną osobę.

Pozdrawiam.

 

Ale widzę, że admin się ma dobrze choć poziom forum dzięki niektórym użytkownikom zaczyna pikować w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samborze, Twoim wielkim błędem jest założenie, że właścicielom forum zależy na jakimś wielkim poziomie. Właścicielom tego forum zależy przede wszystkim na klikalności, bo klikalność przyciąga reklamodawców.. Bądź trochę poważny. Przecież są właścicielami for o ogrodnictwie, motoryzacji, budownictwie, może o szydełkowaniu i Bóg wie jeszcze o czym, więc nie będą się spuszczać w gacie dla tego, marwego przez ponad pół roku forum, na którym robisz za dyżurnego ruchu ;) .

To geszeft, jak każdy inny, a Ty i paru innych mając wiedzę jesteście "osiołkami" napędzającymi za friko ruch. Zabolało? Ale taka jest właśnie rzeczywicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekkowal - Nie wiem skąd wniosek, że poziom NIE JEST powiązany z ruchem na stronie. Oczywiście im wyższy poziom forum tym wyższy ruch i tym lepszy "geszeft". Być może masz do czynienia z biznesami w którym zysk nie zależy od ich poziomu - jednak zapewniam Cię, że nasze forum takowym nie jest. Powiem więcej - jestem przekonany, że jeżeli na forum stanie się bezwartościowe faktycznie stanie się "martwe" (i to z korzyścią dla Internetu).

 

P.S. Od kilku już lat prowadzimy wyłącznie forum o ogrzewaniu. Jeszcze wcześniej powstała strona o gotowaniu - ja jednak jestem tam wyłącznie pracownikiem "technicznym".

 

Dodam jeszcze jedno - co jakiś czas niektórzy z Was próbują oceniać na czym nam zależy a na czym nie i jaka jest nasza "rzeczywicha" - otóż chciałem poinformować, że niestety praktycznie w 100% te poglądy nie zgadzają się z naszymi (zwłaszcza piszę tu o wypowiedziach o tym, że nie zależy nam na - wysokim - poziomie forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku - Marcin wielokrotnie mówił, że jest mu z tym dobrze, więc zostawmy, ten temat, który jak widzisz nic nowego od 3-4 lat nie wnosi.

Natomiast kilka lat wstecz była grupa naprawdę mądrych, którzy to forum rozkręcili i praktycznie odeszli.

A teraz wszystko się stacza po równi pochyłej ,

Jedynie są wizyty troli oraz zdesperowanych użytkowników źle dobranych kotłów lub źle wykonanej instalacji.

Plus garstka handlarzy, którzy muszą przecież z czegoś żyć.

Mnie osobiście to forum nie jest potrzebne - ani na nim nie zarabiam, ani się nie reklamuję, prestiżu zawodowego z tego nie mam - traktuję je jako rozrywkę , ale w granicach rozsądku.

Znudzi mnie to odejdę i to wsio.

Ale nie zgadzam się aby jakieś qtasy mnie wprost obrażały, co ostatnio  Admin zaczął tolerować, chyba tylko w ramach forumowej frekwencji

 

PS

Wielokrotnie pytany, głównie na priv informuję, że nie mam nic wspólnego z osobą o tym samym nicku z forum Muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć. Tak to właśnie wygląda, jak napisałeś:

 

Natomiast kilka lat wstecz była grupa naprawdę mądrych, którzy to forum rozkręcili i praktycznie odeszli.

A teraz wszystko się stacza po równi pochyłej ,

Jedynie są wizyty troli oraz zdesperowanych użytkowników źle dobranych kotłów lub źle wykonanej instalacji.

Plus garstka handlarzy, którzy muszą przecież z czegoś żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Od kilku już lat prowadzimy wyłącznie forum o ogrzewaniu. 

A od 8 miesięcy próbujecie sprzedać wspaniały sterownik marki Estyma na aukcji zakończonej już 8 msc temu!

Ludzie to parodia, ciśnie się nazwa popularnych warzyw używanych do sporządzania czerwonego barszczu.

Jakie to warzywo, doskonale wiecie - prowadziliście. prowadzicie forum o gotowaniu ;)

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20929-wyprzeda%C5%BC-asortymentu-estyma-unicontrol-mix07/?do=findComment&comment=240493

 

 

W aktualnych aukcjach firmy nie ma tego sterownika w ofercie!

post-18578-0-04037700-1472490271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.