Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Schematu


adi1964

Rekomendowane odpowiedzi

WZS2 co to jest.ma za zadanie schładzc wode zasilania cos na wzór zaworu 3D(mam nadzieje ze nie powrotu,bo była by chcea)

 

 

Najlepiej zrobic całośc na 2 układach poczaczonych wymiennikiem płytowym

.

1 Kocioł na drewno oraz węgiel

Pętla co za nim (to cos schładzające wode na zasilaniu pieca) wymiennik płytowy,piec na naczyńku otwartym.

2kocioł gazowy na przeponie

Tu wszystko jest ok(nie widze tam pompy na powrocie??)

 

Podłogówka Zawór 4 d z wyjsciem na podłogówke wydaje sie być ok

CWU na zasilaniu brak pompy zaworów odcinajacych oraz zwrotnego

 

Jaka funkcje ma spełniac węzownica wodna ,wprowadzac przez rekuperacje ciepłe powietrze w obieg??

Jesli tak to przydała by sie kolejna pompka na tym obiegu.

Przed wszystkimi pompkami zawory zwrotne zapobiegajace wysysaniu czynnika grzewczego z pobliskiego układu

 

Schemat poglądowy

post-24887-0-03294200-1296058384_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZS-2 jest to urządzenie schładzające pozwalające zamknąć instalację kotła na paliwo stałe.Odpada wtedy :wymiennik,zbiornik wyrównawczy,zawór 3D w obwodzie kotła na paliwo stałe,pompa w tym obwodzie.Myślę że ta jedna pompa na powrocie kotła na paliwo stałe załatwi mi obieg w wężownicy w zbiorniku cwu ,w wężownicy przy reku (w czasie pracy kotła).Zawory odcinające to wiadoma sprawa.Wężownica przy reku będzie pracowała tylko podczas pracy kotła na paliwo stałe tj. w okresach przejściowych i w czasie silnych mrozów.Takie rozwiązanie miałoby zapewnić dogrzanie pomieszczeń zanim uczyni to podłogówka.Nie będzie żadnych kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczasz piszac iz to urzaczenie zamyka układ kotła weglowego WZS-2 to węzownica schładzajaca zasilanie kotła po przekroczeniu progu np 95 st(zchładza zasilanie wiec nie zamyka układu kotła weglowego.)

Skoro nie działa ja wymiennik to cały ukłąd jest zkopany

Kocioł węglowy na otwartym tak jak wyzej pisałem a gazowy na zamknietym

Wszystkie uwagi powyzej sa nadal aktualne

 

Czasem warto zatródnic hydraulika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobregrzanie.com/infr_artykuly.php#Kotly_gazowe_weglowe Polecam lekturę, różne metody łączenia z uwzględnieniem wad i zalet. Fachowcy z reguły nie mają czasu. Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.