Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej Firmy Polecacie Grzejniki Stalowe (Panelowe)?


student25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiej firmy polecacie grzejniki stalowe tak zwane panelowe i dlaczego? (zasilanie boczne)

Lokalni sprzedawcy oferuję tych producentów PURMO, KELLER, BUDERUS, KERMI, IMMERGAS.

Purmo i Immergas posiadają 10 letnią gwarancję i to jest chyba duży plus, a jakie jest wasze zdanie.

Chodzi również o to aby dobrze oddawały ciepło i nie zżółkły, chociaż pewnie będzie trudno takie znaleźć.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie grzejników panelowych.

Z góry dziękuję za wszystkie informację i porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za informację i ja też myślałem o tych grzejnika ale mam problem aby uzyskać kartę gwarancyjną gdyż w tej karcie jest adnotacja co do gwarancji grzejników typu Profilowe kompaktowe, Therm X2. Ja jedynie znalazłem wpis ?firma Kermi udziela swoim kontrahentom 5-letnią gwarancję na grzejniki zamontowane w zamkniętych systemach grzewczych, zgodnie z warunkami zawartymi w "Karcie Gwarancyjnej Grzejników Kermi"

A ja mam układ otwarty tak więc nie będę miał gwarancji z tego wynika. Tak więc skoro Państwo posiadacie grzejniki Kermi to proszę o sprawdzenie w swojej karcie gwarancyjne co i jak jest tam dokładnie napisane i czekam na informację,

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z kolei mam Buderusy, przy zakpie zwracałem uwagę na to aby były jak najbardziej białe, nie wiem jak Kermi lecz Purmo przy Buderusie jest zółty, więc raczej mało korzystnie wygląda, co do Buderusa to po trzech latach użytkowania nie zżółkły chyba wcale a na pewno nie do takiego stopnia jak Purmo przy zakupie, tylko nie wiem czy one są z zasilaniem bocznym, ponieważ ja mam z dolnym i tylko takie porównywałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też właśnie się dowiedziałem o tym że Purmo bardzo żółknie. Dużo osób chwali Kermi ale jest dziwny zapis jeśli chodzi o gwarancję w układzie otwartym. Ja też myślałem o Buderusie ale bardziej przemawia za mną Brugman gdyż ma on 10 lat gwarancji a Buderus 5 lat. Porównując w sklepie grzejniki Burgmana od np. Keller lub Buderus są one nie tak białe że tak to określę a sprzedawca powiedział że są one specjalnie w takim odcieniu bieli aby nie żółkły w przyszłości ale czy to prawda to nie wiem. Fajne też jest przy Brugmanie że mają wszędzie po zaokrąglane kształty co zapobiega zaczepianiu się firanki, dodatkowo mają poziomy gril od góry co w porównaniu z innymi grzejnikami wpływa korzystniej na oddawanie ciepła, również jest to informacja od sprzedawcy. Dlatego też pytam na forum aby usłyszeć opinię od osób które posiadają takie grzejniki oraz dla innych osób które są zainteresowane zakupem w przyszłości i będą wiedziały na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Purmo, odkąd była sprawa, że na całych osiedlach powymieniali bo po 3-4 latach pordzewiały i zżółkły kicha. Purmo kupuje się z jednej fabryki, które idą z niej nie na polski/wschodni rynek ;) Szczerze kolego panele i tak nie będą trwalsze od grzejników żeliwnych więc ja szukałem grzejników, które choć skróconą, to posiadają gwarancję na otwarty układ moje 5 lat !!! :) Na rynku polskim mało znana marka, ale tradycje od lat siedemdziesiątych bodajże i należą do http://www.termotekn...d=54&page_id=55 Osobiście uważam, iż przy panelach ,to zakup może celować w jak najtańsze, ale jeszcze z dobrą jakością lub zapłacić około drugie tyle więcej i cieszyć się z trwałości? o 1/3 dłuższej ?? Ja kupiłem tą firmę i jak na razie jest ok.

Uważam, iż niektóre duże firmy nie są pewne swoich produktów i dla tego nie chcą dawać gwarancji na układ otwarty! Ja kupiłem u kogo innego ale znalazłem je np: tutaj i możesz sobie porównać nie namawiam na akurat te, ale prezentuje inną filozofię zakupu, a różnica w cenie potrafi jej pomóc :P http://daroot.hostil.pl/ lub http://www.iwona.com...d=118&Itemid=84 Poza tym ja chciałem dolne zasilanie, a te grzejniki mają pełne VK czyli i bok i góra. Ja stwierdziłem, że zapłacę większą połowę mniej, a za 6-8 lat , to sobie wymienię jak będzie się coś działo poza tym i tak używam inhibitora korozji bo oszczędza cały układ !!! B) Poza tym zwracałem uwagę na moce tych samych grzejników u innych producentów i wyszło mi, iż z droższych dobre są radiatory Regulusa miedziano aluminiowe i dzięki temu !!! Dają 25 lat gwarancji i ludzie w układzie otwartym!!! -> dzięki miedzi jak heatpape przy prockach !!

Jeśli masz kasę na purmo warto w REGULUSA bo przeczytaj warunki gwarancji !!! http://www.regulus.c...runki-gwarancji

Ja nie miałem na nie kasy gdyż kredytowałem cały domek :( Teść ma jedne z pierwszych 8lat? na działce i nic IDEAŁ, więc Polecam dla tych co mogą wysupłać układ musi jedynie na zasilaniu mieć filtr mechaniczny!!! a tak to można go nawet spuszczać :) BAJKA !

Edytowane przez Robocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.