Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprosze O Ocene Schematu Instalacji


milito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów , przejde od razu do konkretów , mieszkanie 90m pow użytkowej 3 pokoje, kuchnia, łazienka,przedpokój , po zainteresowaniu sie tematem ogrzewania narysowałem taki schemat , czy ma to szanse działac poprawnie bez wiekszych problemów , na poczatek chce to w miare prosto ale funkcjonalnie, dopiero w późniejszym czasie dojdzie jakas automatyka jeśli chodzi o sterowanie rozkładem temperatury

post-24831-1295812563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy podgrzewacz ogrzewany bedzie napewno , drugi też pewnie bedzie, obieg na grzejniki prawdopodobnie nie, a na podłogówkę napewno nie. Tylko nie mogę zrozumieć po co 2 podgrzewacze w jednym mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mogę zrozumieć po co 2 podgrzewacze w jednym mieszkaniu?

pierwszy ogrzewacz 120l jest w łazience a drugi 60l bedzie w kuchni oba te pomieszczenia znajduja sie na krancach mieszkania wiec łatwiej jest mi zamontowac 2 ogrzewacze niz ciagnąc z jednego rurki do ww pomieszczeń , co radzicie , druga pompa za zaworem 3d ? jak to przebudowac aby miało "ręce i nogi" dodam że cała instalacje chce wykonac w alupex'ie , oczywiście od pieca najpierw stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy ogrzewacz 120l jest w łazience a drugi 60l bedzie w kuchni oba te pomieszczenia znajduja sie na krancach mieszkania wiec łatwiej jest mi zamontowac 2 ogrzewacze niz ciagnąc z jednego rurki do ww pomieszczeń , co radzicie , druga pompa za zaworem 3d ? jak to przebudowac aby miało "ręce i nogi" dodam że cała instalacje chce wykonac w alupex'ie , oczywiście od pieca najpierw stal

Druga pompa za 3d koniecznie. Tak jak teraz to nie zbijasz temperatury na obieg podłogówki, tylko zmniejszasz przepływ (metoda ilościowa). Kręcąc zaworem zawracasz część wody gorącej do kotła, jednak pozostała część o temp kotłowej dalej płynie na pętle.

Rozdzielacz podłogówki najlepiej wpiąć przed pompą CO, chociaż przy tych dwóch mini pętlach tak jak narysowałeś też powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak teraz teoretycznie powinno działac , tylko czym sterowac pompą za zaworem 3d ?

Podpięta pod sterownik kotła równolegle do pompy CO.

Ewentualnie pełna automatyka, czyli zawór 3d z siłownikiem + sterownik zaworu mieszającego, który płynnie wysteruje temperaturę podłogówki i obsłuży pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.