Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa raczej go doszczelnia na podciśnieniu.  Jest na to sposób: syfon na wypływie z ZB - wodę wypuści, powietrza nie wpuści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi wytłumaczy w jaki magiczny sposób na ZB pojawi się podciśnienie zdolne do jego otwarcia, to będę wdzięczny. I piwo wyślę...

ZB to nie odpowietrznik. Zresztą ciśnienie w układzie jest wyższe niz podciśnienie po stronie ssawnej pompy. Nawet gdyby teoretycznie było wyższe, to pompa doszczelni/zamknie ZB, a nie go otworzy :) 

Zatem piwa nie będzie .... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykasz na full, otwierasz na full licząc obroty. Dzielisz na dwa i zamykasz. Wychodzi 1/2 otwarcia. Jak podzielisz na trzy to wiadomo ile wyjdzie. 

 

To rzecz jasna nie przekłada się na odpowiednik przepływu, ale odniesienie jakieś jest (bardzo przybliżone, bo grzejniki w instalacji trójnikowej nie mają identycznych warunków pracy). Taką regulację to generalnie "na macanego" się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne otwarcie to najczęściej 4-5 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam ze was tak mecze swoimi sprawami ale dziś nie byłem w pracy i tak mnie meczy ta instalacja ze łeb mały i mam jeszcze jedna sprawę która mi nie daje spokoju i prosił bym   o zweryfikowanie moich rozmyślań na załączonym zdjęciu zaznaczyłem na czerwono usuniecie trójnika z nad pompy i danie kolanka a potem dopiero trójnika z odpowietrznikiem ponieważ tak MI się zdaje ze ten odpowietrznik w tym miejscu nie działa ?? czy aby czasem woda pod ciśnieniem nie zamykała tego odpowietrznika ? i nie lepiej by było dac dopiero po kolanku ten trójnik by usunąć odpowietrznik z linii prostej strumienia wody Pozdrawiam

post-74084-0-38917600-1516028553_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma zbiornika wyrównawczego nisko to pompę można na powrocie założyć i zlikwidować ten odpowietrznik i zb. A dla sprawdzenia zb zaślepić korkiem może on szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam ze was tak mecze swoimi sprawami ale dziś nie byłem w pracy i tak mnie meczy ta instalacja ze łeb mały i mam jeszcze jedna sprawę która mi nie daje spokoju i prosił bym   o zweryfikowanie moich rozmyślań na załączonym zdjęciu zaznaczyłem na czerwono usuniecie trójnika z nad pompy i danie kolanka a potem dopiero trójnika z odpowietrznikiem ponieważ tak MI się zdaje ze ten odpowietrznik w tym miejscu nie działa ?? czy aby czasem woda pod ciśnieniem nie zamykała tego odpowietrznika ? i nie lepiej by było dac dopiero po kolanku ten trójnik by usunąć odpowietrznik z linii prostej strumienia wody Pozdrawiam 

Tu masz coś na ten temat::

http://www.instalator.pl/2015/08/usuwanie-powietrza-z-instalacji/

Może głupie pytanie - czy przy grzejnikach masz odpowietrzniki? -bo z tego co pisałeś wynika ze w całej instalacji masz tylko jeden odpowietrznik, który jak wynika masz   zamontowany w nieodpowiednim miejscu.

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki grzeją na całej powierzchni i wielokrotnie sprawdzałem tez czy niema powietrza w nich ale zawsze gdy sprawdzałem nie było wiec przyczyna inna dzis bede przerabiał umiejscowienie odpowietrznika i zobacze co bedzie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS ( i własnie na tym rysunku umiejscowienia odpowietrznika co mi podałeś stronę ja mam odpowietrznik w miejscu smutnej buski dzięki za upewnienie mnie ze dobrze mysle o złym umiejscowieniu u mnie OD)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to pompa się zapowietrza, a ona jest przecież poniżej fragmentu z odpowietrznikiem. Tam przeniesienie odpowietrznika o 20 cm nic nie da. Już raz pytałem, ale odpowiedzi jednoznacznej nie było. Co się dzieje po "zapowietrzeniu" pompy? Grzejniki przestają grzać, czy po prostu słyszysz szum pompy ale układ grzeje?

 

Jeśli już to przerobić zasilenie pompy poprzez wstawienie separatora powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki grzeją na całej powierzchni i wielokrotnie sprawdzałem tez czy niema powietrza w nich ale zawsze gdy sprawdzałem nie było wiec przyczyna inna dzis bede przerabiał umiejscowienie odpowietrznika i zobacze co bedzie 

Kolego - ja na twoim miejscu zamontował bym odpowietrzniki ręczne do grzejnikow  ,to niewielki wydatek.Wtedy bedziesz pewny ze grzejniki są odpowietrzone - teraz to ci się wydaje.Przeniesienie tego odpowietrznika niewiele pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS ( i własnie na tym rysunku umiejscowienia odpowietrznika co mi podałeś stronę ja mam odpowietrznik w miejscu smutnej buski dzięki za upewnienie mnie ze dobrze mysle o złym umiejscowieniu u mnie OD)

 Prrr...wyhamuj. Jeśli piszesz o tym zaznaczonym czerwoną strzałką, to akurat ten nie jest winien, bo jest po stronie tłocznej pompy.

 

post-51897-0-87524900-1516105694_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to pompa się zapowietrza, a ona jest przecież poniżej fragmentu z odpowietrznikiem. Tam przeniesienie odpowietrznika o 20 cm nic nie da. Już raz pytałem, ale odpowiedzi jednoznacznej nie było. Co się dzieje po "zapowietrzeniu" pompy? Grzejniki przestają grzać, czy po prostu słyszysz szum pompy ale układ grzeje?

 

Jeśli już to przerobić zasilenie pompy poprzez wstawienie separatora powietrza.

Grzejniki grzeją bardzo dobrze i niema w nich powietrza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - ja na twoim miejscu zamontował bym odpowietrzniki ręczne do grzejnikow  ,to niewielki wydatek.Wtedy bedziesz pewny ze grzejniki są odpowietrzone - teraz to ci się wydaje.Przeniesienie tego odpowietrznika niewiele pomoże.

Grzejniki maja odpowietrzniki ręczne ale w nich powietrza niema grzeją na całej powierzchni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Prrr...wyhamuj. Jeśli piszesz o tym zaznaczonym czerwoną strzałką, to akurat ten nie jest winien, bo jest po stronie tłocznej pompy.

 

attachicon.gifodpowietrznik.png

Wiem ze on nie jest winien ale jest w złym miejscu na wprost strumienia wody z pompy kolega Henryk 1953 podał mi stronę z instrukcja w jakim miejscu ma byc odpowietrznik i u mnie  jest w złym miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.