Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałasujący Zawór Zwrotny 1"


sobon2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem jak w temacie. Posiadam zawory zwrotne z grzybkami mosiężnymi w obwodzie CO i CWU. W tym pierwszym jest on położony pionowo a w drugim poziomo - oba za pompami. Jak pracuje pompa Co (alpha2) to zawór zachowuje się jak grzechotka, tak samo na CWU. W przypadku CWU (zwykła pompa) ustawiłem ją na 1 biegu i prawie jej nie słychać, natomiast w CO pompa Alpha2 zmienia moc w zależności od potrzeb - przy małej mocy zawór zwrotny pracuje ciszej, przy większej słychać metaliczne stuki. Czy ktoś spotkał się już z czymś takim? Według mnie zaworów zwrotnych w ogóle nie powinno być słychać. Pompa ma zredukowaną głośność pracy za to zawór zwrotny nadrabia to z nawiązką :(

Pozdrawiam!

PS. położenie zaworów zwrotnych w moim przypadku raczej nie ma znaczenia, bo w obu wariantach stukają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedys mialem taki przypadek ale z różnicowym zasada działania ta sama.

kiedy pracowala pompa CO to zaciągała wode przez układ CWU i zaczynała skakać kulka własnie jak grzechotka.

U Ciebie jest to na spręrzynach w zaworach więc może są zamocne lub jest coś nie tak z instalacją CO.

te zawory mają pracowac w poziomie mosiężne z grzybkami

Sposób motażu: horyzontalny (poziomy)

 

Ciśnienie: 16 bar

Podeslij jakiś schemat tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej instalacji też są takie zawory zwrotne z mosiężnymi grzybkami za pompami, ja jednak powyjmowałem z nich sprężynki przed montażem. Obie pompy zwykłe - na c.o 2 bieg, na c.w.u 1 bieg do tej pory nic nie stuka, nie wiem co by było gdyby na c.o poszła alpha2 (a w przyszłości będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej wygląda moja instalacja :(

A wktórym miejscu jest powrót CWU ?

Wedłóg mnie nie są potrzebne te zawory.

U mnie są 2 pompy zawór 4d z pelnym sterowaniem i zero zaworów zwrotnych i jest ok. nic nie stuka nic nie szumi temperatura w domu jest błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego jest ten zawór obok pompy cwu,?jesli to jej baypas to powinien byc zamknięty podczas normalnej pracy instalacji

Dokładnie - to jest bajpas pompy CWU - do grzania ciepłej wody w lato - muszę jeszcze wstawić tam zawór zwrotny kulowy bo zwykły bez sprężynki nie zdał egzaminu (grawitacja nie jest w stanie się przecisnąć - pisałem o tym już w jakimś poście) - ograniczało by to wtedy włączanie się pompy CWU tylko w przypadku dużego poboru wody ciepłej użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.