Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hef 18kwu Sterownik Compit R510 Ustawienia


blachaxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posaidam piec hef 18kw/u

piec ogrzewa mieszkanie ok 60m2

budynek nieocieplony

kotlownia na przylaczu do domu okolo 25m na glebokosci ok 2 metrow w rury w otulinie wsadzone w rure od odplywu.

moje obecne ustawienia to

U- 90

F7-21

F8-39

F10-60

 

STEROWNIK COMPIT R510

Problem polega na tym iz piec praktycznie zawsze pali tyle samo czy cieplo czy mroz

znajomy w domu nie ocieplonym ok 150m2 mial podobne osiagi

 

jak zmniejszyc spalanie

ostatnio zauwazylem iz robia sie spieki nie dopala wegla do konca

uzywam teraz PIEKLORZA

proszde mi napisac czy sa jakies optymalne ustawienia i ewentualnie ktorymi tzreba regulowac i jak aby nie bylo niedopalkow itp.

pozdreawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie denerwuj się tak bardzo, prześledź może najpierw temat:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=3841

Gotowej recepty na pewno nie dostaniesz od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wegiel kupuje tutaj

http://przedstawiciele-handlowi.kwsa.pl/index.php

 

 

moze ktos mi powie jak ustawic nadmuch moc wentylatora jak powinien wygladac plomien ile powinna wynosic moc nadmuchu w skali 5-99 ustawinia sterownik compit r510

 

przykladowo ustailem nadmuch na 16 przyslone do polowy i plomien otacza delikatnie "grzyba" i dochodzi praktycznie do komina

dzwonilem do serisu powiedzial ze mam ustawic predkosc wentylatora na 99 i regulowac przyslona lecz zawsze jest plomein jak palnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posaidam piec hef 18kw/u

piec ogrzewa mieszkanie ok 60m2

budynek nieocieplony

kotlownia na przylaczu do domu okolo 25m na glebokosci ok 2 metrow w rury w otulinie wsadzone w rure od odplywu.

moje obecne ustawienia to

U- 90

F7-21

F8-39

F10-60

 

STEROWNIK COMPIT R510

Problem polega na tym iz piec praktycznie zawsze pali tyle samo czy cieplo czy mroz

znajomy w domu nie ocieplonym ok 150m2 mial podobne osiagi

 

jak zmniejszyc spalanie

ostatnio zauwazylem iz robia sie spieki nie dopala wegla do konca

uzywam teraz PIEKLORZA

proszde mi napisac czy sa jakies optymalne ustawienia i ewentualnie ktorymi tzreba regulowac i jak aby nie bylo niedopalkow itp.

pozdreawiam

Witam.Mam taki sam piec u mnie 60 temperatura F7-15,F8-40, F9-45,F10-30.Wentylator obroty 50, przesłona 2,5cm.Dom nieocieplony ,mur 40cm.parter i góra razem 90m.Temperatura w domu 22,5s.Zużycie węgla w granicach 25kg.na dobę.Teraz mam trochę lepszy ekogroszek i ulepszam ustawienia.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.