Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybuchy Pieca


krzysztof0043

Rekomendowane odpowiedzi

O ile pamietam, to powietrze wtórne w tym kotle jest podawane otworami w bocznych ściankach paleniska.

 

Co do wybuchów: dmuchawa nie powinna stawać (kocioł nie powinien wchodzić w tryb przedmuchów). Spróbowałbym na początek zmniejszyć obroty maksymalne dmuchawy - tak aby kocioł nie osiągał zadanej temperatury (np. 2 stopnie mniej).

Jeśli nie uda się przy tym uzyskać bezdymnego spalania to wrócić do poprzednich nastaw ale zwiększyć częstotliwość przedmuchów (jednocześnie skrócić ich czas tak, żeby nie podbijały temperatury).

 

Może też okazać się, ze kocioł jest zbyt duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam, to powietrze wtórne w tym kotle jest podawane otworami w bocznych ściankach paleniska.

 

Znalazłem takie zdjęcie Defro Optima Komfort Plus , stąd ta uwaga.

A napowietrzenie kanałami bocznymi chyba w nowej linii jest

Defro Optima Komfort Plus - Nowa Linia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,posiadam kocioł C.O.Optima Komfort Plus firmy Defro.Mam problem z paleniem,chodzi oto iż palę miałem w tym kotle.Rozpalam od góry,ale po jakimś czasie piec wybucha.Mam pytanie jakie powinny być ustawienia aby zapobiec tym wybuchom.Prosze o pomoc.Pozdrawiam

Jestem tu nowy lecz mam pewne doswiadczenie wiec mam pytanie zasypujesz suchy mial czy mokry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, podłącze się pod temat (aby rzecz jasna nie zaczynać nowego) bo mam podobny problem - z wybuchami :unsure: Piec górnego spalania, pale orzechem. Zasypuje do pełna , odpalam i czekamy..... temp. zadana na piecu 64 st. Wszystko pięknie łądnie się rozpala.... u góry mam spore ognicho. Jednak przychodzi ten jeden moment.... dłuższy czas nie chodzi dmuchawa , zaczyna się załączać .... piec wypełniony gazami brak ognia.... i .... buuum. Pojawia się ogień w piecu i dalej ładnie się pali. Dlaczego tak się dzieje , oraz proszę o informację jak ustawić klapkę powietrza wtórnego. Mam być otwarta czy zamknięta. Przedmuch mam co 3 min. Zrobić co 1 min ??? :)

 

 

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy dmuchawie nie może być luźnego dojścia PW bo podczas uruchomienia dmuchawy spaliny wydostają się do kotłowni, to idealnym rozwiązaniem wydało by się być żeby przy starcie Dmuchawy PW się automatycznie zamykało, po wyłączeniu dmuchawy się otwierało. To by zapobiegało gromadzeniu się gazów oraz wybuchom chyba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie może być dojścia luźnego, jak może.

Jeśli spaliny wydostają się podczas pracy dmuchawy to oznacza, że masz źle ustawioną dmuchawę względem ciągu albo na odwrót.

Dmuchawa zawsze ma dmuchac słabiej niż jest ciąg.

To podstawowa zasada używania dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spaliny wydostają się podczas pracy dmuchawy to oznacza

że trzeba czyścić komin, czopuch lub jest za mały przekrój komina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.