Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw solarny Hewalex.


Mirek1275

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie wszystkich fanów co!

;)

Mam pytanie co warte są zestawy solarne firmy Hewalex?

Potrzebuje małego i stosunkowo niedrogiego zestawu dla malej 3-4 osobowej rodziny mieszkającej na 100m2.

Ma służyć ze względu na komfort głownie do ogrzewania cwu w okresie letnim.

Przymierzam się do Hewalex 2SP 250 link: http://www.fuego.pl/886_Hewalex_2SP_250.html

Ktoś ma już może doświadczenie w zakupach w sklepie z Fuego ?

Jeżeli ktoś ma pozytywne doświadczenia z innym zestawem lub sprzedawcą to proszę o sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No moim zdaniem może być OK - ale....... ta cena coś koło 6600zł jest zaporową albowiem gdybyś ogrzewał CWu pradem zapłacisz ok 100 zł miesiecznie - stąd amortyzacja nastąpi po około 66 miesiacach . Biorac pod uwagę że praktycznie kolektory mozna używać ~ 7 miesiecy w roku - inwestycja zwróci się po: 66/7 = 9 latach........ ;) - a gwarancji masz tylko na lat 10.

Moim zdaniem postaraj się o upusty "dla instalatorów/dystrybutorów" - do wywalczenia ( na mój węch) jakieś 20 - 30 %.

Porozmawiaj bezposrednio z producentem. Nie zawadzi też zapytać w jakiejś hurtowni. Czasami wystepuje paradoks : u hurtownika mozna kupić taniej jak w fabryce. B) B) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest paradoks tylko normalna sytuacja. Który wielki producent ma czas obsługiwać detal ?. Czy właściciel (lub pracownik) Zębca, Defro, Protech, Hef atakuje na forach użytkowników starając sie sprzedać jedną sztuke kotła ?. Oni sprzedają tysiące kotłów. Dlatego jeżeli spytam o jakiś kocioł czy inny grzejnik na forum i dostaje oferty "potężnych" producentów na priv nawet ich nie czytam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hewalex nie jest żadnym "potężnym producentem" tylko małą firmą zatrudniającą ok 70 pracowników.

 

wymieniona cena 6600 zł - jest to ceną netto (wg info na stronie producenta) - wobec powyższego okres amortyzacji wydłuża się do : 6600x 1,22 /100 = 80,5 miesiąca pracy co daje około : 80,5/7= 11,5 roku............ czyli nawet dłużej jak........... gwarancja producenta ;) B) :)

Moim zdaniem w tej cenie to bez sensu - no chyba ze jest do tego unijne dofinansowanie.

 

Solary są OK - ale w przypadku wykonania własnoręcznego - ja takie mam na dachu i zamortyzowały mi się w 2,6 roku ( nie licząc robocizny własnej - tylko "graty" ).

Ale chętnych pocieszę że wymienione zestawy są dostępne na Allegro w cenie brutto 6490 zł + koszty wysyłki B) - rozdźwięk miedzy ceną oficjalną a ofertą internetową dochodzi do 25 % - co potwierdza moją teorię. B) Z całą pewnością sprzedawca internetowy nie jest instytucją charytatywną i na tym jeszcze zarabia- na moje oko z 15%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Hewalex nie jest żadnym "potężnym producentem" tylko małą firmą zatrudniającą ok 70 pracowników.

 

wymieniona cena 6600 zł - jest to ceną netto (wg info na stronie producenta) - wobec powyższego okres amortyzacji wydłuża się do : 6600x 1,22 /100 = 80,5 miesiąca pracy co daje około : 80,5/7= 11,5 roku............ czyli nawet dłużej jak........... gwarancja producenta :) :) :D

Moim zdaniem w tej cenie to bez sensu - no chyba ze jest do tego unijne dofinansowanie.

 

Solary są OK - ale w przypadku wykonania własnoręcznego - ja takie mam na dachu i zamortyzowały mi się w 2,6 roku ( nie licząc robocizny własnej - tylko "graty" ).

Ale chętnych pocieszę że wymienione zestawy są dostępne na Allegro w cenie brutto 6490 zł + koszty wysyłki :) - rozdźwięk miedzy ceną oficjalną a ofertą internetową dochodzi do 25 % - co potwierdza moją teorię. :) Z całą pewnością sprzedawca internetowy nie jest instytucją charytatywną i na tym jeszcze zarabia- na moje oko z 15%).

 

możesz napisać coś węcej o tych swoich solarach, zrobionych włąsnoręcznie. Też się przymierzam do takiego rozwiązania

 

harryON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw Viessmana(kupiony w promocji z piecem) - działa bez zastrzeżeń, chociaż serwisanci, szczególnie w czasie uruchamiania, pożal się b/Boże. Sam musiałem trochę to ugryźć i .... poszło.

 

Sam montaż na dachu może być lekko problematyczny ze względu wagę samych paneli - reszta... banał. Należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach:

1) instalacja w miedzi,

2) lut twardy na całej długości łączeń

3) .... najlepiej mieć duży zasobnik ( taki ok. 300l)

4) no i rozważenie jak to wszystko połączyć z istniejącą instalacją i automatyką (też generalnie żaden większy problem)

 

Co do rozważań ekonomicznych - czy ktoś uwzględniał prąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem panele polskie bodajże "BAHUS" z Gdańska - trochę robione "na kolanie" ale co mi tam - działają poprawnie - jest ich 3 szt , instalacja z miekiej miedzi fi 1" układana w dachu w warstwie wełny mineralnej a w ścianach owinięta taką wykładziną izolacyjną samochodową ( bo temperatura moze dobić do 200 *C w stanach awaryjnych a pianka weźmie i spłynie....). Pompa obiegowa zwykła do CO P= 15 - 50W (zamontowana po stronie 'zimnej") , termometr róźnicowy kupiony na allegro , jako wskaźnik przepływu medium zastosowałem zwykły wodomierz 3/4", instalacja zalana koncentratem do chłodnic + 20% wody destylowanej . Jako naczynie wzbiorcze i układ napełniania zastosowałem zwykły opryskiwacz ogrodowy z pompką - utrzymuję cisnienie w układzie na poziomie 1,4 Atm (w stanie zimnym - na ciepło dochodzi do 1,6 ).

Jako zbiornik zastosowałem wyspawany bufor ~2 m3 ocieplony styropianem i spięty z inst. CO - (zalany wodą z CO) natomiast CWU ogrzewam przepływowo przez wymiennik (chodzi o minimalną ilość grzanej wody ze wzgledu na Legionellę). Wspomniany bufor zimą grzany jest oczywiście z CO bo kolektory oczywiście praktycznie się nie włączają.

 

Aha - konieczne na dachu odpowietrzniki i jakiś zawór bezpieczeństwa który ustawiłem na 2,5 Atm.

Należy przewidzieć możliwość awaryjnego zasilania pompy z UPS-a ( takiego od komputera) bo w przypadku braku prądu wszystko się zagotuje.

Pompa pracuje na minimalnej mocy - jakieś 20 W - co dziennie daje latem zużycie nie wieksze jak ~o,32kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Hewalex nie jest żadnym "potężnym producentem" tylko małą firmą zatrudniającą ok 70 pracowników.

 

wymieniona cena 6600 zł - jest to ceną netto (wg info na stronie producenta) - wobec powyższego okres amortyzacji wydłuża się do : 6600x 1,22 /100 = 80,5 miesiąca pracy co daje około : 80,5/7= 11,5 roku............ czyli nawet dłużej jak........... gwarancja producenta :) :) :)

Moim zdaniem w tej cenie to bez sensu - no chyba ze jest do tego unijne dofinansowanie.

 

Solary są OK - ale w przypadku wykonania własnoręcznego - ja takie mam na dachu i zamortyzowały mi się w 2,6 roku ( nie licząc robocizny własnej - tylko "graty" ).

Ale chętnych pocieszę że wymienione zestawy są dostępne na Allegro w cenie brutto 6490 zł + koszty wysyłki :) - rozdźwięk miedzy ceną oficjalną a ofertą internetową dochodzi do 25 % - co potwierdza moją teorię. :) Z całą pewnością sprzedawca internetowy nie jest instytucją charytatywną i na tym jeszcze zarabia- na moje oko z 15%).

 

 

Dogadałem się z lokalnym dystrybutorem, który bez większych oporów :) sprowadził i przywiózł mi na posesję zestaw Helwalexu w porównywalnej cenie jak na Allegro.

Zestaw dwu paneli i wymiennika 250l sprawuje się bez najmniejszych problemów. Instalacja tegoż zestawu również nie była kłopotliwa i spokojnie można wykonać ją mając mgliste pojęcie o temacie, w czym dopomógł mi pan ze wsparcia technicznego z firmy Hewallex.

Zastanawiam się czy w cytowanej kalkulacji wykonania samodzielnego zestawu wliczony jest koszt wymiennika.

Nie mam możliwości wykonania przyłącza gazowego i dlatego wybrałem do ogrzewania cwu zestaw solarny. Ma to dla mnie sens gdyż nie muszę praktycznie palić przez lato w piecu a podgrzewanie elektrycznie tej ilości cwu zapewne zrujnowałoby mnie finansowo. :)

 

Dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze sprzętu. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.