Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dopowietrzenie


grzechu1000

Rekomendowane odpowiedzi

Musze sie pochwalić że przerobiłem troszkę palenisko , a mianowicie doprowadziłem więcej powietrza , musiałem zmniejszyć obroty dmuchawy do minimum . Tak strasznie się pali że podbija mi tęperature o 10 st przy histerezie o 1 st że blokuje sterownik muszę teraz od nowa kombinować z ustawieniami . A oto i całe palenisko .

post-23373-1295036977_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzy jest mniej dużo mniej czyszczenie teraz polega na usunięciu pułku a nie jak przedtem skrobaniu pieca . Jeśli chodzi o czas podawania musiałem wydłużyć z 10 sek do 15 sek co 1 minute ale za to szybciej się nagrzewa piec i wyżej podbija temperaturę przez co nie załącza się tak często . Porównanie jak miałem ustawione podawanie co 10 sek na 1 min to podajnik podawał 5 razy i podbijał o 2 st a teraz , 2 do 3 razy i podbija temp o 5 st . Musiałem zmniejszyć obroty dmuchawy ,,,, skala od 1 do 10 ,,,, z 6 na 4 . I płomień jest teraz śnieżno biały a nie jak przedtem czerwonawy z dymem i syfem . A jeśli chodzi o podawanie to pewnie dlatego zwiększone bo miał nie za suchy i mniej kaloryczny. No ale cena miału 340 zł tona znajomy wozi z ? nie mam pojęcia z kąd ale się fajnie pali a ekogroszek 780 zł tona luzem w Nowym Sączu . Popatrz jak to rozwiązało defro dlatego próbuje u siebie pozdro ,,grzechu1000,,,.

post-23373-1295162618_thumb.jpg

post-23373-1295162629_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam kociołek KWM-SGR z tym samym palnikiem i też zastanawiam się czy by trochę nie pokombinować z powietrzem wtórnym.

Stąd moje pytania do autora wątku:

-czy kombinowałeś może żeby do wykonania przewodów wykorzystać rurki miedziane fi 15?

-w jakim sklepie zakupiłeś te przewody solarne - to był jakiś specjalistyczny sklep instalacyjny czy jakiś market budowlany?

-jaką średnicę końcówek zarobili Ci na tych przewodach?

-jakiej średnicy otwory nawierciłeś w palniku?

-czy je potem nagwintowałeś / ewentualnie jak rozwiązałeś przymocowanie / uszczelnienie miejsca połączenia przewodów z palnikiem

Mam też pytanko odnośnie ustawień samego pieca przy paleniu mieszanką miału i ekogroszku

Ja jadę na ustawieniach:

-podawanie 22 sekundy

-przerwa 99 sekund

-dmuchawa w trybie pracy na 4 biegu

-na dmuchawie klapka uchylona na 2 cm

-w podtrzymaniu jednoczesne podawanie i przedmuch co 5 minut

 

Przy takich ustawieniach piec w miarę sprawnie dochodzi do zadanej temperatury 61 stopni ale mam problem z osadzaniem się sadzy - jest tego gigantyczna ilość. Praktycznie co drugi dzień muszę czyścić wymiennik. Może ktoś coś doradzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i znów eksperyment :D . Ponawiercałem dziury w podajniku i masakra nie polecam do palenia ekogroszkiem , ale za to przy paleniu miałem rewelacja , pięknie się spala , nie dymi i mniej syfu ale jeśli chodzi o ekogroszek to nie polecam rozwiercania . Producent dobrze to dopasował do eko ale ja palę miałem więc zaryzykowałem . No i się opłaciło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ponawiercałem dziury w podajniku i masakra nie polecam do palenia ekogroszkiem

Też mam piec z takim palnikiem i mam problem z kopceniem i osiadaniem dużych ilości sadzy w piecu . Powiedz co się dzieje przy paleniu ekogroszkiem bo też zamierzam tak przerobić palnik a palę ekogroszkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie , Ale zmieniłem piec na VIADRUS KLIMOSZA i od tej pory nie bywam na forum bo piec działa jak trzeba . a jeśli chodzi o podajniki samoczyszczące PLESZEW to szczerze odradzam ja z tym dziadostwem męczyłem się trzy lata i nie dałem mu rady , Niestety ekogroszek wysuwany z boku zawsze będzie dymił kopcił i syfił piec niema innej opcji . Ale przeciez są ludzie za i przeciw ja mam podajnik Pancerpola i święty spokój . Nie koniecznie każdy musi mieć klimosza ale jeśli chodzi o podajniki to tzw miechy kowalskie są niezastąpione POZDRAWIAM WYTRWAŁYCH !!!!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jeśli chodzi o podajniki samoczyszczące PLESZEW to szczerze odradzam ja z tym dziadostwem męczyłem się trzy lata i nie dałem mu rady

 

ja mam taki palnik z okolic Pleszewa (Tomice)... podobno wyrób własny firmy gdzie kupowałem kocioł...

 

16hv2dipowva6tg49izt_thumb.jpg

 

pale ekogroszkiem z Kazachstanu... dymienia nie ma wcale a co do sadzy to po 4 tygodniach było tego pół wiaderka (w całym kotle)...

także nie ma tragedii...

Edytowane przez privmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prinmw zwróć uwagę że mówimy tu o palniku STALKOT'u. Twój ma doprowadzone powietrze wtórne i może się inaczej zachowywać, aczkolwiek chętnie zobaczyłbym filmik na którym twój kocioł zaczyna się rozpalać albo przechodzi ze stanu rozpalania w stan podtrzymania czy i jak wtedy dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.