Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Soft możesz cofnąć, po prostu wrzucasz starszą wersje. Przy każdej zmianie softu sterownik resetuje się do ustawień fabrycznych. W K1P.. V4  dodali zgrywanie ustawień i historii na usb.

 

Ale chyba V4 nie da się wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

POMOCY! od czego zacząc ustawienia kotła ??? jakie polecacie pierwsze "wyjściowe" ustawienia? jak się do tego zabrac? już tak namieszałam w ustawieniach, że sama się pogubiłam :( Kocioł Eko Duo Uni R 20kW.

 

Dodam, że palimy z PID-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tam zmieniałaś. Jak nie zapisywałaś zmian to ja bym proponował przywrócić ustawienia fabryczne i puścić piec po prostu z samym pidem. Dopiero po jakimś czasie (kilka godzin) będzie widać jak to się pali, czy nie dopala paliwa i spada żar do popielnika czy co tam się innego wyrabia. Wtedy można oceniać i wprowadzać korekty. Takie moje zdanie, pozdrawiam :)

 

Albo nim przywrócisz ustawienia to napisz w czym jest problem, Może coś się poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy forumowicze mam do Was jeszcze jedno pytanie czy może ktoś wytłumaczyć na chłopski rozum jak działa funkcja "moc kotła" w ustawieniach sterownika, bo zmieniam ten parametr i piec za każdym razem zachowuję się inaczej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do znawców z dziedziny spawalnia -  nie tylko w naszych kociołkach. Planuję w najbliższej przyszłości pójść w ślady kolegi Luknor i wymienić rynnę na retortę. Ale mam dylemat. Czy pójść na "łatwiznę" i kupić retortę z Defro, czy spróbować pokombinować i założyć palnik "ekoenergia". Na pewno przy ekoenergii będę musiał pokombinować trochę z koszem bo jest różnica w osadzeniu i nie znam jeszcze rozstawu śrub przy palniku w miejscu styku z kotłem. Może ktoś się wypowiedzieć na temat różnic pomiędzy tymi dwoma palnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze mam do Was jeszcze jedno pytanie czy może ktoś wytłumaczyć na chłopski rozum jak działa funkcja "moc kotła" w ustawieniach sterownika, bo zmieniam ten parametr i piec za każdym razem zachowuję się inaczej?

 

Pozdrawiam

Moc kotła zmienia parametr podawania. Kiedyś była inna opcja przed aktualizacją nie wie czy zmienia nadmuch ale chyba nie bo jest oddzielna opcja

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszasz moc kotła-idzie w dół nadmuch dolny i górny oraz czasy podawania.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszasz moc kotła-idzie w dół nadmuch dolny i górny oraz czasy podawania.

Pozdrawiam :)

 

Mam K1PV3 v2.4.2 przy innych nie wiem.

Moc kotła zmienia (a w zasadzie ogranicza max.) tylko górny zakres przy PID. Czyli obniża nadmuch i czas podawania (zwieksza sie przerwa) ale w górnym zakresie, dolny pozostaje bez zmian.

Zmieniajac moc kotła na mniejszą: kocioł wolniej dochodzi do zadanej (albo w ogóle jej nie osiągnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zTecha  jest ich kilka SPP, DEFRO Smart II, Multifun, i coś tam jeszcze.

 

Ciekawie jak by rynna działała na Multifunie z czujnikiem żaru.

 

Albo na nowszym sterze K1PR-v4 z turbinką przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , Panowie chialem Was zapytac co ile czyscicie i czy trzeba czyscic palenisko w piecu rynnowym , czy trzeba tam cos rozkrecac , kociol jaki posiadam to Defro akm unii II 22kw , ten kociol ma tak daleko to palenisko ze nie wiem jak tam sie dostac zeby cos rozkrecic reka tam nie idzie siegnac , a slyszalem ze niby trzeba czyscic bo sie kanaliki powietrzne zatykaja , doradzcie Panowie jak to jest z tym czyszczeniem .pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.