Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Defro Eko Duo Uni 19 kw

Cześć, spadles mi z nieba. Też mam Defro Eko Duo Uni 19kW. Czy możesz podrzucić jakieś sprawdzone ustawienia, bo nie mam już siły do tego kotła. Palić na Pidzie czy nie? Narazie bierze jakieś 30kg ekogrochu 27mJ - jeszcze nie ma mrozu...:-(. Grzejemy pierwszy sezon, póki co jedzie na Pidzie. Błagam o jakąkolwiek podpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, spadles mi z nieba. Też mam Defro Eko Duo Uni 19kW. Czy możesz podrzucić jakieś sprawdzone ustawienia, bo nie mam już siły do tego kotła. Palić na Pidzie czy nie? Narazie bierze jakieś 30kg ekogrochu 27mJ - jeszcze nie ma mrozu...:-(. Grzejemy pierwszy sezon, póki co jedzie na Pidzie. Błagam o jakąkolwiek podpowiedź...

Wrzuć zdjęcia instalacji i napis coś o budynku ocieplenia itp. I jaki sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek jednorodzinny, ocieplony grafitowym styropianem 15cm, poddasze 30cm wełny rockwool. Na dole mamy po podłodze 118m2 z garażem i kotłownia. Na około 80m2 w tym w garażu mamy podlogowke + jeden grzejnik w pokoju bez podłogowki i drabinka w łazience. Góra: podlogowka tylko w lazience + 6 grzejników, póki co tylko 2 są odkrecone na minimum. Sterownik na kotle mamy K1PRV3. Zawór 3D. Jak mogę dodać zdjęcia na forum? może podalbys maila to wyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek jednorodzinny, ocieplony grafitowym styropianem 15cm, poddasze 30cm wełny rockwool. Na dole mamy po podłodze 118m2 z garażem i kotłownia. Na około 80m2 w tym w garażu mamy podlogowke + jeden grzejnik w pokoju bez podłogowki i drabinka w łazience. Góra: podlogowka tylko w lazience + 6 grzejników, póki co tylko 2 są odkrecone na minimum. Sterownik na kotle mamy K1PRV3. Zawór 3D. Jak mogę dodać zdjęcia na forum? może podalbys maila to wyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja po tygodniu palenia na deflektorze własnej produkcji na DDU 25.

Temperatura spalin oscyluje w granicach 70-100'C, dymu nie widać w ogóle, śnieg koło komina na dachu jest biały.

Sadzy jakby jakieś odrobinki w kątach w okolicach drzwiczek dolnych, za to dość sporo jest jakby lotnego popiołu czego wcześniej nie było, za to była sadza. Lotny popiół zbiera się na półkach wymiennika, w kątach popielnika tworzą się zaspy z tego pyłu, sam popiół też jest inny, jakby puszysty. Są też spieki tak samo jak wcześniej ale są łatwe do skruszenia.

Wcześniej jak skrobałem sadzę w niektórych najmniej ciepłych miejscach wymiennika pod sadzą był biały, kremowy osad który drażnił blachy i powodował rdzewienie - przypuszczam że to jakiś tlenek siarki. Teraz tego nie zauważyłem, będę obserwował - może trzeba więcej czasu na zgromadzenie tego świństwa. 

 

Na zdjęciach widać pył z popiołu jak osadza się wszędzie, zmniejszyłem ciąg kominowy może trochę pomoże. 

 

 

http://imgur.com/a/6IbE3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze może pomożecie bo jednak chyba sam nie jestem w stanie ogarnąć tego kociołka, nadal zostawia mi dużo spieków nie wspominając już o wysokim spalaniu paliwa a w nocy jeszcze nie muszę grzać więc aż strach zimy czekać. Tym razem może zamieszczę troszkę więcej informacji razem z dokumentacją fotograficzną :) Proszę o jakieś porady lub spostrzeżenia co do ustawień i ewentualnie samej instalacji. Czy to normalne że temperatura na piecu tak skacze?

 

Dom: 180m2 (bliźniak)

Podłogówka: 90m2 łącznie

Kaloryfery: 12 sztuk łącznie

Dom ocieplony 15cm grafitowym styropianem

Dach ocieplony pianką 22 cm

W każdej części zainstalowany sterowniki do pompki od podłogówki (widoczny na zdjęciu)

Palę eko groszkiem PRESTIGE PLATINUM 29MJ RI - 10

Piec w trybie PID poniżej ustawienia:

 

Korekta powietrza: - 4%

Moc kotła: 80%

Min. praca podajnika: 1 sekunda

Maks. praca podajnika: 7 sekund

Minimalna przerwa podawania: 50 sekund

Maksymalna przerwa podawania: 90 sekund

Min. wentylator roboczy: 10

Maks. wentylator roboczy: 40 sekund

Min. obroty: 800

Maks. obroty: 2300

Histereza cwu: 2 stopnie

 

http://imgur.com/a/Fee8O

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając już o wysokim spalaniu paliwa a w nocy jeszcze nie muszę grzać więc aż strach zimy czekać.

Jeżeli wyłączasz kocioł na noc  to zużycie opalu przy ponownym rozruchu będzie większe.

 

To samo dotyczy spieków żużlowych, kocioł pracując na dużej mocy produkuje szlakę i spala więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko spieki powstają nawet wtedy kiedy palę całą noc i dzień i do tej pory myślałem że skoro i tak na noc zakręcam grzejniki i podłogówkę to nie ma sensu na pusto palić...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki się temperatura nie ustabilizuje w domu, to spalać będzie więcej przy rozruchu, ażeby się ustabilizowała temperatura, potrzeba 3 dni ciągłej pracy kotła.

Potem kocioł uzupełnia tylko straty  dobowe mieszkania budynku itd.. 

Co do spieków to zmniejsz moc kotła w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeme2 napisz 

Czy piec wchodzi w nadzór?

Jakie masz ustawienia włączania pomp i czy przy wahaniach temperatury na piecu pompy się wyłączają.

Jaka temperatura powrotu?

Jeszcze napisz jaki komin i jak szyber ustawiony.

Ja miałem trochę podobne problemy - zmieniłem opał na próbę, testowałem ruski ekogroch, potem miał,

Obecnie ustawienia fabryczne,PID, miał, praca 100% zero problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejjas już ci odpowiadam:

 

1. Tak piec wchodzi w nadzór co widać na zdjęciach nagrzewa się do 70 stopni spada do 60 i tak wkoło.

2. Temperatura powrotu jest w miarę stała i wynosi 42-44 stopnie.

3. Komin ceramiczny Jawar Uniwersal Plus http://www.jawar.com.pl/kominy-ceramiczne/jawar-uniwersal-plus.html Szybra nie mam zamontowanego bo nie było możliwości odsunięcia od ściany kotła ale mam zainstalowany regulator ciągu kominowego w miejscu wyczystki ustawiony na 15MP do obniżenia cugu w kominie. Nie wiem czy dobrze ale na pelecie bez tego nie można było ugasić pieca i strasznie wysokie temperatury spalin.

4. Pompy włączają się przy 40 stopniach i nie wyłączają się dopóki nie dostaną informacji ze sterownika w domu ( temperatura na piec nie spada poniżej 40 stopni nigdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że masz mocny, bardzo dobry ekogroszek i za bardzo dokręconą moc kotła.

Mocny opał powoduje to że piec za bardzo się rozpędza i musi wejść w nadzór, a dokręcona moc kotła powoduje że wolno odzyskuje temperaturę.

Podobny problem miałem, skutkowało to dużymi wahaniami temperatury na piecu i wchodzeniem w nadzór, piec albo miał za niską temperaturę albo za wysoką.

W nadzorze niemiłosiernie kopcił i smolił bo nie dostawał powietrza, po tygodniu wywalałem 20l sadzy.

Dom masz ocieplony a piec duży, dom nie nadąża odbierać temperatury żeby piec nie wchodził w nadzór.

Lepiej będzie palić słabszym opałem, ciągiem, płynnie, utrzymywać temperaturę ale z mocą 100% bez nadzorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejjas,

 

Ok, wezmę od szwagra słabszego eko i sprawdzę jak się piec będzie zachowywał tylko dziwi mnie dość wysokie spalanie przy takim eko pali 1-1,5 worka na dzień z wyłączonym piecem na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączaj na noc, lepiej jechać ciszej ale ciągiem. 

Pół wora to on wciągnie żeby odbić straty.

Zarzuć pid na fabrycznych, jak żar będzie się cofał w kierunku podajnika to rozluźnij podajnik w ustawieniach serwisowych, parametry mocy, min przerwa podajnika lub min praca podajnika.

Na takiej chałupie to on na najtańszym opale temperature utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotła mam w tej chwili ustawioną na 85% czyli mam jeszcze zmniejszyć?

Tak.

Ustaw taką żeby kocioł rzadko wchodził w podtrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejjas już ci odpowiadam:

 

1. Tak piec wchodzi w nadzór co widać na zdjęciach nagrzewa się do 70 stopni spada do 60 i tak wkoło.

2. Temperatura powrotu jest w miarę stała i wynosi 42-44 stopnie.

3. Komin ceramiczny Jawar Uniwersal Plus http://www.jawar.com.pl/kominy-ceramiczne/jawar-uniwersal-plus.html Szybra nie mam zamontowanego bo nie było możliwości odsunięcia od ściany kotła ale mam zainstalowany regulator ciągu kominowego w miejscu wyczystki ustawiony na 15MP do obniżenia cugu w kominie. Nie wiem czy dobrze ale na pelecie bez tego nie można było ugasić pieca i strasznie wysokie temperatury spalin.

4. Pompy włączają się przy 40 stopniach i nie wyłączają się dopóki nie dostaną informacji ze sterownika w domu ( temperatura na piec nie spada poniżej 40 stopni nigdy).

Możesz w menu serwisowym zmienić max temperaturę spalin wtedy pięć w pid sam ograniczy podawanie i nadmuch

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.