Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pany  :D  , od kilku dni mam maly problem z zalaczeniem sie pompy CWU , nie mam pojecia czym jest to spowodowane , gdy dam prace reczna i wlacze pompe CWU  to normalnie dziala , ale gdy wlacze np: tryb letni /priorytet boilera pompa ani rusz , wczesniej pomoglo poruszanie bezpiecznikiem badz wypieciem kabla zasilajacego pompe i podlaczenie go ponownie , teraz to juz nie pomaga ehh , jeszcze jedno pytalem czy ma ktos ogarniety tryb letni , da sie to jakos ustawic by latem na sama wode palilo sie caly czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus palisz caly czas a co z pompa co? Chyba ze pokojowka ja odlancza.

 

Jeszcze jedno jak ustawic podawanie i przerwe przy paleniu pelletem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy  CO w sezonie grzewczym mam włączone poza sterownikiem ,w okresie letnim wyłączam je ,kocioł w sezonie letnim pracuje bez pomp ,mam obieg grawitacyjny do ładowania CWU,za to pompa cyrkulacyjna CWU pracuje cały rok tak samo ,na lato zasobnik zasypuje samym miałem,bez ekogroszku. 

 

Na lato do pelletu to tylko zapalarka ,która raz na 1-2 dni podpala pellet ,kocioł  grzeje wodę i tyle pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ustawieniach na pellet ktos napisze?

Podawanie i przerwa i nadmuch i podtrzymanie.

 

Nigdy wczesniej pelletem nie palilem. Wzialem 140kg na probe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni pale pelletem i powiem ze jest gorzej niz myslalem. Wyczyscilem piec po eko i wsypalem pellet lava. Piec jest wewnatrz caly czarny pokryty czarna smola !!!. Nie wiem co by zmienic.

 

Podawanie 10s

Przerwa 65sek

Wiater 18sek

 

Went w podtrzym 20 sek co 30min

 

2 dni pale pelletem i jest czarno wszedzie tak jak nad palnikiem rynnowym podczas palenia eko. Wszystko sie klei.

 

Temp zad 70st powrot 65st. Piec dochodzi w 7min i trzyma okolo 40min. I wydaje mi sie ze w podtrzymaniu kopci wiecej niz na eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie problem z pelletem. Ja jak paliłem to miałem tylko siwy pył a piec suchutki. Ciekawe z czego robią ten pellet z którego korzystasz bo ja jak kupowałem to z wiór ale czystych bez kory. To nie jest kwestia ustawień pieca tylko peletu. Klei się może bo jak nazwa wskazuje lava :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadac. Mozesz zobaczyc na necie ze jest cos takiego jak lava heh bo zlewa sie po sciankach pieca. Ale tak na powaznie kupilem 150kg na probe i wiecej nie kupie. Pakowany byl w czerwone worki oryginalne robiony z sosna i swierk jakos tak. I sprzedawca mi mowil ze ludzie sa zadowoleni z tego pelletu i biora go tonami.

 

Moze ktos napisze co z ustawieniami stera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp zad 70st powrot 65st. Piec dochodzi w 7min i trzyma okolo 40min. I wydaje mi sie ze w podtrzymaniu kopci wiecej niz na eko.

Dobrze Ci się wydaje ,do tego trzeba mieć bufor, zadowalać go i wygasić kocioł na 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest na poczatku rynny. Pali sie na pylek od papierosa i nie ma niedopalonych kawalkow. Nie wiem czy cos z powietrzem jest nie tak i z sila dmuchawy?

 

To smolenie calosci pieca wyglada tak jakbym palil drzewem na ruszcie awaryjnym. Przeciez w necie sa filmiki ze spalajac pellet jest szaroburo w piecu tylko pozamiatac i nie ma problemu sadzy smolistej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich. Temat nieco umarł choć przeczytałem od deski do deski. Za tydzień rozpoczynam wygrzewanie podłogówki z defro komfort eko duo uni r czyli bliźniacza wersja tytułowego kociołka. Na początek ustawienia z pid i tona pelletu na próbę kupione z neta po 670pln z przesyłką. W domu jeszcze nie mieszkamy. Trwają prace wykończeniowe. Może do zimy skończymy a może dopiero wiosną wejdziemy. W razie problemów myślę że pomożecie. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam poprosze o pomoc posiadam eko duo uni r z zapalarką 20 kw. palą 2,5 doby i piec spalił 150 kg eko. posiadam sterownik z pid i wczoraj zaktualizowałem oprogramowanie. problem jest taki jak w załączonym obrazku kociął jak zejdzie z nadzoru to spada nawet do 39 stopni i ma bardzo ciężko osiągnąc tem. zadaną. Proszę o podpowiedź ponieważ to mój pierwszy taki piec. Budynek ocieplony temperatura w pokoju 19 stopni i jest  osiągnięta.

post-69584-0-76656000-1476605026_thumb.jpg

post-69584-0-14138100-1476605027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaki sterownik (K1 ?)?

Ja bym śmiało podniósł temp. kotła na minimum 60° bo jak widać powrót strasznie wychładza Ci kociołek.

Bez obniżenia temp. kotła.

Ustaw start pomp na wyższą temperaturę.

Zakładam, że klapka w dmuchawie otwarta i zablokowana.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tu na forum jak zmienić soft sterownika z v2 na v3. Naprawdę warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując się na Twoim zdjęciu to sterownik chce ogrzać dom, ale z czego jak zadana na grzejniki wyszła Ci 50°, a na kotle masz 46°. Żebyś miał włączoną ochronę powrotu to zawór by się przymknął i piec miałby lżej.

Powinna być zadana wyższa na kotle i start pomp przy wyższej temp. To wtedy jak temp. spadnie na kotle, pompy się wyłączą i szybciej piec podniesie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie  !!!

 

Przy czyszczeniu "popielnika" pod podajnikiem uszczelka przykleiła się do tegoż podajnika i efekty widoczne na zdjęciach.

 

 

Pytanie ::

 

Gdzie można dokupić taka uszczelkę??????

 

 

W serwisie Defro nie mają bo stary model podajnika, pieca etc.

 

Pomoże coś ktoś....

 

Piec Defro AKM UNI 22kw

post-54787-0-31952300-1476971269_thumb.jpg

post-54787-0-30048800-1476971284_thumb.jpg

post-54787-0-80894600-1476971298_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.