Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

tigrusia

Jade aktualnie na wesolej w drugim domu.Masz duzo za duze parametry poustawiane.Niedopalony wegiel spada ci do popielnika.Ja mam tak

podawanie 5s

przerwa 85 s

wentylator 22%

podtrzymania nie pamietam.Troche sie spieka w tym roku  wtamtym bylo duzo lepiej. Kombinowalem z roznym wiatrem nawet 15% ale wtedy niedopal sie robil wiec zostawie na takich nastawach.U siebie aktualnie jade na retopalu.Bardzo prosty wegiel.Latwo dobrac nastawy .

A jesli chodzi o nasz ukochana sadze to jest ona glownie wytwarzana przez rynne.W drugim piecu nie mam rusztow wodnych a sadza i tak jest .Moze jest jej o jakies 50% mniej ale i tak kociolek trzeba czesto czyscic.

yogi - ogien  nie idzie ci na scianke od podajnika? Jak pali ci sie na rynnie ja teraz jade na wesołej ale mam niedopałki. wprowadziłem twoje ustawienia tylko podawanie mam 10 s. zobacze jak bedzie się palić. Może też mam niedopałki bo jade na pogodówce i kocioł czasem po 2 godz stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym sezonie :-)

Ja również palę miałem jak jeden z kolegów i jestem bardzo zadowolony. Kaloryczność miału to 22MJ. 

Moje ustawienia to:

Praca 10s

czas przerwy: 55s

wentylator: 25%

Podtrzymanie: 20s

Przerwa w podtrzymaniu 55 min

wentylator 30s co 30min

Miał bardziej spieka mi się od groszku lecz jest ładnie wypalony i kruchy więc nie przeszkadza mi to. 

 

Kupiłem właśnie na próbę sadpal na sadzę (proszek który powoduje ponoć dopalanie sadzy itd.) - wsypuje się go łyżeczką na palenisko (na żar).

Po praktykuję i napiszę swoje spostrzeżenia za jakiś czas.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sadpalem to uważaj z wsypywaniem do zasobnika. Sadpal to substancja chemiczna która w szybki tempie zje ci zbiornik i ślimak. Ponadto opadająca sadza zje ci blachę na dachu. Ja gdzieś czytałem że podobne właściwoci do Sadpalu ma zwykłą mąka ziemniaczana która zawiera skrobię a jest bardziej przyjazna dla metalowych części kotła. 

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czytam wszelkie instrukcje i informacje na opakowaniu - jest na nim napisane aby nie wsypywać go do zasobnika tylko po łyżeczce bezpośrednio na żar na palniku - a na dachu "ceramika" :-)  . 

Czy ktoś ma złe doświadczenia z sadpalem!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym ale w sklepie odradzono mi z uwagi na to że nie mam prostego szybu tylko w sumie mam 3 "załamania"  i lepiej będzie jak oczyszcze komin w sposób klasyczny - wyciorem + szczota druciana i tak też przed sezonem uczyniłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś palił grochem z BARETEXu.... silver albo gold..... są to groszki wysoko energetyczne i poki co nie pale jeszcze ale jestem ciekaw jakie sa Wasze doswiadczenia

 

pojawil się tez groszek w biedronce salutaris znacie cos takiego cenowo e 15pln/20 kg ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie testowałem tych ekogroszków .

Natomiast na  swojej rynnie paliłem tanie ekogroszki typu "czech" , ale nie sprawdziło mi się to. Cały kocioł w sadzy, sadza na dachu itd.

Teraz biorę workowany na składzie w workach jutowych po 30 kg. Zaleta- przesychają w garażu przed wsypaniem, a wada - strasznie z tego pyli. Do wyboru są 3 rodzaje - syberyjski, pieklorz i retopal. Oczywiście wg sprzedającego , bo trudno to sprawdzić. Można też miał workowany zamówić ale nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś palił grochem z BARETEXu.... silver albo gold..... są to groszki wysoko energetyczne i poki co nie pale jeszcze ale jestem ciekaw jakie sa Wasze doswiadczenia

 

pojawil się tez groszek w biedronce salutaris znacie cos takiego cenowo e 15pln/20 kg ????

Ja obecnie pale eko z bartexu goldem . Ogólnie nie jest żle. Pale pierwszy sezon tym kotłem, wcześniej miałowy. dom 160 m2 bez podłogówki , same grzejniki , sterowanie pogodowe, pokojowe, siłownik i zawory termostatyczne na grzejnikach. ogólne spalanie ok 10-11 kg doba. wydaje mi się że troszke mi nie dopala , ale jeszcze ucze palić się tym kotłem. Worki jutowe zamawiałem w sierpniu- eko suchy, we wrzesniu tona w foliowych - niestety mokry trzeba dosuszać. czyszczenie kotła raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamawialem w lipcu przez allegro przywiezli podstawili pod sama piwnice suchy nie syfi takze z tym OK

 

ja poki co pale na grochu ze swojego skladu i pali sie w miare syfi tak ze min raz w tygodniu musze czyscic lacznie z "popielnikiem" pod rynna co do energetycznosci to nie wiem i na skladzie chyba tez dokladnie nie wiedza ale co od tescia to od tescia :P

 

A jakie masz ustawienia na goldzie????

 

ja mam tez podobnie dom ok. 160 + piwnica (wysoka) dodatkowo duze okna (wymienione) grzejniki z termostatami w miedzi nie mam zadnych zaworow 3D ani 4D nie mam sterowania pogodowego ani  pokojowego choc zastanawiam sie na pokojowym i jak na taka pogode to pali ok. 20kg na dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi gdybym zalozyl czujnik pokojowy to:

 

1. gdy w pomieszczeniu w ktorym jest czujnik dobije do zadanej np. 20 i utrzymuje sie ta temp to co sie dzieje z piecem...??? chodzi mi czy piec mimo iz spadnie na piecu temp. ponizej zadanej np. 55 nie wlaczy sie czy wlaczy siei dobije do 55 (w pokoju mamy caly czas 20 st.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak odłączy pompę C.O. to przecież im dłużej będzie w podtrzymaniu tym potem dłużej musi chodzić żeby uzyskać zadane temperatury a znowu w innych pomieszczeniach niekoniecznie musi byc 20st i pomieszczenia sie wyziewbiaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia jakie teraz mam.

podawanie 5 s

przerwa 55 s

wiatr 31%

praca podtrzymania 10 s

przerwa podtrzymania 20 min

 

Wdaje mi się ze i pogodówka i pokojówka to dobre rozwiązanie. U mnie pogodówka steruje zaworem i na grzejniki puszcz temperature jaka jest zadana według krzywej temperatur dla pogodówki, natomiast pokojówka po zgłoszeniu dogrzania wyłączy pompe i kocioł przechodzi w podtrzymanie , ale mam cykl pracy pompy i co 2 min na 30 s załącza sie pompa. Więc woda w układzie się tak nie wychładza. Kocioł srednio dochodzi do zadanej 10-15 nin i w podtrzymaniu średnio  stoi 50-90 min wszystkozależy od tego ile wody zużywam z cwu. ch ciałbym jeszcze zejśc ze spalaniem powiedzny do 8 kg ale nie wiem czy się uda. Do regulatora trzeba wybrać  najzimniejszy pokój.

Ps. regulator pokojowy mam spk lux defro. droga zabawka teraz wiem ze wystarczył by zwykły innej firmy, można wtedy pare złoty zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zawór 3d lub 4d??

 

dla mnie takie rzeczy o których piszesz to sfera marzeń w podtrzymaniu może wytrzymuje ok 20 min mam duże okna  i dużo ich jest + piwnica + nieocieplony dom i wydaje mi się że stąd mam tak duże straty ciepła]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zawór 4 d z siłownikiem. Dziś zmieniłem ustawienia, podczas dzisiejszego czyszczenia postanowiłem odstawić kocioł i z rynny zrzuciłem żar, od jakiegoś czasu wydawało mi się że slabiej dmucha. Okazało się ze na spodzie rynny zatkane były otwory przez które dmucha powietrze. Pomimo że raz w miesiącu odkręcam wentylator i czyszcze kanał powietrzny. Teraz walcze troszke z ustawieniami, jak dojde do składu i ładu to napisze ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie bo zauważ ile opału sie marnuje, wytwarza sie syf w kotle, tak wiec podtrzymanie to nie efektywne spalanie. 

 

A piec wchodzi w podtrzymanie bo jest przewymiarowany i dom nie nadaża odbierać wyprodukowanego ciepła, czyli strata

to jak jest s tym podtrzymaniem wkoncu??? U mnie jest to okolo 50 min

temp zadana 65 st

praca 8 sek

przerwa 35 sek

wiater i tu uwaga 55%

 

praca podtrzym 20 sek

przerwa 25 min

 

went praca 25 sek

przerwa 10 min

 

histereza 3 st   dodam ze pale retopalem wdomu jest okolo 23 st

 

W firme gdzie zakupilem kociolek instalator ktory pracuje w tejze firmie powiedzial mi ze sadza w naszych kociolkach z rynna i rusztami wodnymi DDU powstaje dlatego ze mamy ustawiony za maly nadmuch !!

 

Balzak to co mowisz o tym ze kociolek dlugo stoi w potrzymaniu to wydaje mi sie ze jest dobrze bo im czesciej bedzie pracowal to wiecej wegla zuzyje.

 

Jaka masz histereze kociolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temp zad 65 st , temp powrotu mam okolo 56 st przy zaworze 4D

 

Jak pisze Defro im wyzsza temp zadana i powrotu kotla tym mniej sadzy ! chyba proste :) 

 

Musimy zadbac o kociolek ale tez i komin :)

 

Jedno jest pewne ,ze im wyzsza temp zadana to tym wieksze zuzycie grochu i tyle. Nie bedziemy przeciez liczyc co do kg :) 

 

Moze ktos napisze jak spalanie wyglada przy wyzszych temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek to teraz przy tak dużym wiaterku jak piecyk szybko zarasta ci sadzą.

 

Ja dmucham 30% przy podobnych ustawieniach podawania i przerw ,  temp. zad. 65 st. 

 

Po tygodniu to już jest dużo syfu a miedzy rusztami nie ma prawie prześwitu .

 

Tak są oblepione sadzą.

 

Palę pieklorzem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czyszcze piec co 3 tyg  i powiem ze ruszta mi tak nie zarastaja tzn mam przeswit miedzy nimi. Co do zarastania sadza jest tak ze instalator gdzie kupilem piec mowil mi ze on ustawienia pieca jak montuje w domach to zaczyna od ustawien dmuchawy od 60% i to ze mi piec osmala sie to jest w 90% wina slabego nadmuchu ktory mialem wczesniej czyli 23 %. Wszystko sie kisilo , dusilo w piecu. Tak mi powiedzial.

 

Powiem ze az tak bardzo to ten retopal sie nie spieka przy 55% wiatru. Jak narazie jestem zadowolony. Zobaczymy za miesiac co bedzie.

 

Jaka macie temp powrotu do piecyka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.