Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

zaobserwuj kiedy spada - czy w czasie pracy czy po podtrzymaniu lub w jego trakcie

moze za krotka przerwa w podtrzymaniu zwłaszcza przy tym długim podaniu (15sek)

u mnie co prawda w innym palniku ale podaje przez 3 sekundy co około 50 minut i nie wygasa

szukałbym rozwiązania w zmianie parametrów podtrzymania raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaczylem pompy rownoleglo i pompe od co odlaczylem i po krzyku :) dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ustawilem kociolek w tryb letni i problem polega na tym ze temp kotla jest rowna temp cwu i nie da sie tak zrobic by np. na kotle byla temp 60st a cwu 45. Dzwonilem do defro to powiedzieli mi ze sie tego nie da zrobic.

 

I chodzi tutaj takze o prace pompy. Po co ona ma pracowac skoro temp wody w zbiorniku jest taka sama jak cwu? Wiec powinna sie wylaczyc skoro juz nagrzala zbiornik, tymczasem pracuje non stop, pytanie po co?

 

Problem jest tez taki ze w trybie letnim nie mozna ustawiac temp zadanej pieca tylko temp zad cwu ktora jest jak sie okazuje temp pieca CO.

 

Pisze ze temp wody zasilajacej kociolek powinna wynosic 65-60 st a powrotu min 55st. Jezeli ustawimy temp zad cwu np 65 st chcac aby temp pieca wynosila 65st to w wodzie o temp 65 st nie da sie myc trzeba mieszac z zimna woda to oczywiste. A pompka od CWU pracuje 24h na dobe

 

Jezeli ustawimy temp cwu na 43 st to piec tez bedzie mial te 43 st i jezeli spadnie temp cwu z 43 do 30 to temp CO czyli te 43st strasznie dlugo dogrzewa bojler u mnie 140L, bo temp kotla jest niska.

 

Co mozecie mi doradzic?

 

Jakie macie ustawienie kotla na tryb letni? bo ja wymiekam i duzo niedopaloneg grochu wpada do popielnika?.

 

Pozdrawiam

 Witam. Nie wiem jak u ciebie ale ja mam ustawione temp zadana kotła 60c,  temp bojlera 140 l 60 c. Kocioł ustawiona histereza 2 c, bojler 5 c, pompa od cwu po osiągnięciu zadanej przestaje pracować i ponownie załącza sie cyklicznie co jakiś czas w celu dogrzania bojlera pomimo ze histereza nie spadła. Histereza kotła nie jest ważna bo steruje histereza bojlera i tak jak woda w bojleże spadnie do 55 c to rusza pompa od cwu i nagrzewa ponownie bojler, dopiero jak temp kotla spadnie  to kocioł zaczyna pracować. Tutaj nie jestem pewien czy do 58 c czy do 55 c, nie zaobserwowałem jeszcze tego. Obecnie pale mialem 26 kj i jestem zadowolony 200 kg 6 tyg. ustawienia jakie mam to:

 

podawanie 8s

przerwa 75s

went 25%

 

przerwa podawania 30 min

czas podawania 15 min

went 25% 25s co 15 min

 

czasami jest troszke niedopałków jak jest grubszy miał, ale tym się nie przejmuje, sato sladowe ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Walek, zawsze mówię, że rozwiązania proste są najlepsze ;)

dzieki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !!!

 

Czy palił ktoś na ruszcie zastępczym ????

 

Jak to wygląda jaki tryb  ustawić co z wentylatorem, co z pompkami ????

 

Czy w grę wchodzi tylko tryb ręczny????

 

2.

CZy to co widzicie na zdjęciu to normalne czy tam powinien byc otwór.....

 

3.

jak czyścić najłatwiej popielnik pod paleniskiem bo u siebie mam go przykręconego na 4 śrubki i szczerze mówiąc musze cały wejść do pieca żeby odkręcić i wyczyścić a przy okazji nawdycham się całej tablicy mendelejewa....

post-54787-0-72290700-1400446094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym od paru dni posiadaczem pieca defro akm duo 16 i prosiłbym o podanie ustawień na grzanie bojlera 200l w trybie letnim, pale miałem 25kj z piasta .

Chcę zapytać o ustawienia poniewaz wydaje mi się że są złe ,mam kociał ustawiony na 55c i wode w bojlerze na 48c -a na piecu jest 66c w sterowniku a na zegarze mam nawet 80c a woda w bojlerze 60c . jak to obniżyć???

proszę o pomoc. Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy dobrze kojarze (tez nie jest oblatany w te klocki) ale ja miałem podobnie i to działa na takiej zasadzie:

 

ustawiłem cwu 40 - piec miałem ustawiony na 60C i aby nie tracic ciepła piec automatycznie uruchamiał pompke cwu mimo iż osiągnał już zadan (40C) na cwu i dobijał do mniej wiecej 56-58 cwu

 

moja propozycja żebyś obniżył zadaną na piecu np do 50

 

ja paliłem eko

 

sprawdz jakie masz ustawienia histeryza (u mnie 5)..., temp. załączania pompki (50),  praca w podtrzyamniu, wentylator w podtrzyamaniu, podawanie, wentylator, czas podawania itp

 

może masz za duże podawanie i w związku z tym piec dobiuja do takich temp.

 

napisz jakie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się bawię i teraz przeszedłem na ruszt zastępczy ułożyłem (jak widać) i od kilkui dni palę sobie drzewem i powiem jestem póki co mile zaskoczony fajnie się pali ruszt sporawy łatwo się dostać i dorzucić także do września-października na drzewie a potem znowu wojna z grochem... ;)

 

post-54787-0-10335600-1403641052_thumb.jpg

post-54787-0-65884000-1403641077_thumb.jpg

post-54787-0-58652000-1403641101_thumb.jpg

post-54787-0-37405900-1403641127_thumb.jpg

post-54787-0-08956000-1403641147_thumb.jpg

post-54787-0-54324900-1403641167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam PIELKORZA w necie  !!!!!!!!!!!

 

ktoś palił którymś..????

 

BARTEX ????

http://allegro.pl/pieklorz-ekogroszek-silver-eko-groszek-workowany-i4321640987.html

 

KOMPANIA WĘGLOWA ????

http://allegro.pl/ekogroszek-pieklorz-oryginal-29-5mj-mega-promocja-i4351933401.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MARCU KUPIŁEM NA LOKALNYM SKŁADZIE 60 Kg (2 woreczki) PIEKLORZA  Z PIEKAR ŚL.27-28 KJ.REWELACJA , CHOĆ DO TEJ PORY Z WESOŁEJ BYŁEM NAPRAWDĘ SZCZĘŚLIWY.POPIOŁU ZNACZNIE MNIEJ I WYDAJNOŚĆ SUPER.PO KILKU DNIACH POJECHAŁEM W TO SAMO MIEJSCE KUPIŁEM PIEKLORZA Z BOBRKA 29 KJ.TAKA SAMA CENA BOBREK BARDZIEJ KALORYCZNY,NIESTETY OSIĄGI BYŁY ZNACZNIE SŁABSZE.CHYBA MÓJ KOCIOŁEK LUBI BARDZIEJ PIEKLORZA Z PIEKAR ŚLĄSKICH I NIECH TAK ZOSTANIE. W LIPCU JADE NA SKŁAD KUPUJĘ 3 TONY I TEMAT ZAMYKAM.OCZYWIŚCIE PRZETESTOWAŁEM KILKANAŚCIE RODZAJÓW GROCHU ALE TEN JAK DO TEJ PORY JEST DLA MNIE NR.1.ZASKOCZYŁ MNIE MILE ROSYJSKI WEGIEL

25-26KJ.BYŁ CZYSTY PRAKTYCZNIE BEZ MIAŁU UZYSKIWAŁEM DOBRE OSIĄGI I DUŻO TAŃSZY, ALE NIESTETY BYŁ BARDZO TWARDY I LUBI ZRYWAĆ ZAWLECZKI RZADKO PRZEBYWAM W DOMU WIĘC NIE CHCĘ ANGAŻOWAĆ ŻONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mozecie napisac swoje ustawienia sterownika w trybie letnim ?  z gory dzieki bo mi strasznie niedopala grochu i wyrzuca go do popielnika a i czasami piec zgasnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

WITAM

Jak tam przygotowania do zimy? Umnie 2 tony wesolej i tona retopalu juz ladnie wyschly wiec zima mi nie straszna

W drugim domu mam teraz zalozony kociolDEFRO EKO UNI 19 KW.Jest to kociol ze sterownikiem K-1 z pid. Jeszcze nie mialem okazji go porzadnie przetestowac.Podczas pierwszego rozruchu jadac na automacie  nie dopalal mi wegla .Ale to poczekam na sezon to zobacze jak bedzie lepiej czy automat czy ustawic tak jak w naszych sterownikach.Plus taki ze pokazuje temp spalin wiec latwo idzie ustawic wiatr zeby cieplo w komin niepotrzebnie nie szlo Na automacie temp spalin 80-140 stNie wiem jak powinna byc optymalna.Podajnik ma inny motoreduktor pracujacy bardzo cicho nie to co nasze buczace..Kociol nie ma rusztow wodnych wiec bedziemy mieli porownanie z nimi i bez..Padl wybor na rynne bo znam ten palnik ,przez 3 lata zadnej zawleczki nie zerwal a mama mieszkajaca glownie sama raczej nie bedzie korygowala ustawien i wymieniala zawleczek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja teraz pale mialem i powiem ze jak narazie jestem zadowolony. Cena okolo 480 zl za tonku. Jest co prawda wiecej popiolu, kociol zasyfia sie podobnie jak przy eko za 720zl za tonku, temp rury przy paleniu mialem jest nizsza niz przy eko i wynosi od 40 do max 44 st

 

 

podawanie 7 sek

przerwa 79 sek

 

went 27 %

 

podtrzym praca 16 sek

przerwa 38 min

 

went w podtrzym

praca 25 sek

przerwa 39 min

 

 

moze ktos jeszcze pali mialem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak tam rynienki. Próbował może ktoś z was zrobić coś z dymieniem podczas podtrzymania. Kocioł zachodzi ta piep....  sadzą.Ja próbuje różnych ustawień ale na razie efektu brak . Macie może jakieś patenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie doradzić, aby tę "rynnę" ustawić pod innym kątem. 90* to byłby ideał. 

 Można więcej informacji jak i co zrobić. Czyż bym miał żle ustawioną rynienke. Próbowałem dawać częściej przedmuch bez efektu teraz czas przedmuchu mam co 1 godzine, kocioł nie wygasa zobacze co bedzie. Ale z tym ustawieniem to musisz mi opisacco i jak to wyprubuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ,,,,  Ale z tym ustawieniem to musisz mi opisacco i jak to wyprubuje. 

 

Proszę bardzo, masz zdjęcie jak palnik rynnowy obrócić o 90*.

 

post-1266-0-74196900-1411326024_thumb.jpg

 

 

Fotis79, to jest taki mały żarcik z mojej strony.

Mówiąc poważnie to ja uważam, że gdyby palnik rynnowy właśnie tak został zamocowany, to proces spalania przeprowadzony by został w sposób nazwijmy to "naturalny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotis79, to jest taki mały żarcik z mojej strony.

 

 

 

Tak też myslałem.  Ale sobie myślę z taki doświadczony forumowicz by sobie zemnie jaj nie robił.  Żarcik udany :D. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zyjecie tu jescze na forum???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.