Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na Jakiej Zasadzie To Działa?


kiminero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Spotkałem się z montażem wodomierzy jak niżej.

Jeśli ktoś opisze mi zasadę na jakiej następuje odcięcie wody będę wdzięczny.

Gdybym rozebrał ten układ, pewnie sam bym to rozgryzł ale wolę zapytać.

 

Prosze traktować ten temat jako ciekawostkę (dla mnie napewno).

 

Może będę mądrzejszy.

 

post-18583-1294868984_thumb.jpg

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma tam jeszcze jednej rurki która nie jest widoczna na zdjęciu - dla mnie również stanowi to zagadkę :huh:

I bez odcięcia jakimś zaworem głównym nie wymienisz licznika.

Ekstra temat :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej innej rurki.

Liczniki jak najbardziej można zdemontować po zakręceniu tego zaworu z prawej z białym pokrętłem.

Przepływ wody przez wodomierz "w dół". Napływa przez wężyk do wodomierza.

 

Zawory poniżej (kulowe) to już moja robota, ale nie ma to nic do faktu, że ten układ jest w pełni funkcjonalny.

 

Byćmoże (a raczej napewno) poruszam jakieś prozaiczny temat dla kolegów co pracują w wodociągach, ale dla mnie narazie to zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :huh::o Wydaje mi sie,iz trujnik jest dwudrozny górna polowa wedruje przez licznik za pomoca zaworu mozna regulowac przeplywwosc i dolna czescia idzie dalej (do bateri itd.) tak wiec w momecie zamkniecia zaworu (z biala raczką) powinno spowodowac to zamkniecie doplywu wody. Pozdrawiam i czekam na sprostowanie jesli sie myle :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze wodomierza powstało w latach 80 aby ułatwić założenie wodomierza w poszczególnych mieszkaniach bez rozkuwania płytek np w łazienkach , wykorzystuje się do tego stary zawór z którego wykręca się głowice i zamiast niej wkręca się do starego gniazda zaworu takie właśnie obejście w środku jest druga rurka którą woda płynie do wodomierza i z wodomierza opływa tą rurkę i wraca do gniazda zaworu . to na zdjęciu które zamieściłeś to podróba opatentowanego wzoru użytkowego . Document__2_.pdfpost-4018-1294911005_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odpowiedni, lub raczej nieodpowiedni montaż tego ustrojstwa,skutkowało niższymi rachunkami za wodę.. :huh:

Witam , jeśli ktoś kto plombował to obejście i nie sprawdził czy przy zamkniętym zaworze przed wodomierzem z kranu leci woda to rzeczywiście rachunek był niższy ale jak sprawdził to raczej nie ma szans na przekłamanie .pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , z tyłu jest korek z przewierconym otworkiem na plombę więc się plombuje dostęp do tej rurki ,z przodu jest nakrętka kontrująca lub przedłużka też mają otworek na plombę co zapobiega wykręcaniu całego obejścia no i nakrętki co się przykręca wodomierz też mają otworki więc 4 plomby ,więc ? .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spotkałem się z montażem wodomierzy jak niżej.

Jeśli ktoś opisze mi zasadę na jakiej następuje odcięcie wody będę wdzięczny.

Gdybym rozebrał ten układ, pewnie sam bym to rozgryzł ale wolę zapytać.

 

Prosze traktować ten temat jako ciekawostkę (dla mnie napewno).

 

Może będę mądrzejszy.

 

post-18583-1294868984_thumb.jpg

 

Dzięki

 

proste jak budowa cepa

tylko że ten patent da się tylko zrobić na zaworze grzybkowym

w przejsciówce od wodomierza jest w srodku dodatkowa ryrka zuszczelką i przy dokreceniu dokładnie pasyje w gniazdo zaworu grzybkowego i działa

teraz są nawet systemowe takie seryjnie produkowane zestawy i nic nie trzeba kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.