Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Za Dużo Spala


KasiaB

Rekomendowane odpowiedzi

Miła Kasiu!

Ten typ kotła, to miałowiec. Jasne,że można palić węglem. ale po co co 1,5 godz. dokładać ? A czytała instrukcje? czy dowiadywała sie jak palić w tym kotle?

Wydaje sie,że z tej 1 tony na miesiac trochę można byłoby zaoszczędzić , ale będzie to dużo roboty, czytania i praktyki.

A tak w sumie to co jeszcze jest żle ? /poza ilościa węgla?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,pale dobrze.Wzywałam nawet serwisanta,ustawił tylko komputer a właściwie dmuchawe.Nie wyłączała się,nie można było nagrzać do danej ustawionej temperatury.Zawsze było 2-3 stopnie mniej i dmuchawa się nie wyłączała.Miało być dużo lepiej-nie jest.Brak termoobiegu-tu już wina pana zakładającego.Trafia mnie bo-musze latać często,idzie masa pieniędzy na opał.A kto w nocy będzie chodził i podkładał co 1,5 godz.?Wtenczas dopiero poszłabym z torbami!Może ktoś coś mi doradzi?Albo kogoś?A gdzie ta ekonomiczność tego pieca?Może ktoś spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miałowiec to można (trzeba) w nim palić bez dokładania. Zasypujesz i podpalasz od góry. Cieszysz sie ciepłem aż się wypali do ońca (kilkanaście godzin, czasem kilkadziesiąt). Wyrzucasz popiół i zaczynasz od nowa.

 

"Nie wyłączała się,nie można było nagrzać do danej ustawionej temperatury.Zawsze było 2-3 stopnie mniej i dmuchawa się nie wyłączała." - tak właśnie ma być. Wyłączanie się dmuchawy może prowadzić do wielu problemów - duże zużycie węgla to przy nich pikuś.

 

Uwaga: sprawdź, czy dmuchawa ma klapkę zamykającą - ona powinna odcinać dopływ powietrza pod ruszt po jej wyłączeniu. To ważne dla bezpieczeństwa - szczególnie jeśli palisz grubszym węglem. Niektóre miałowce jej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos mi pomoże-mam problem z kotłem centralnego ogrzewania-TYP BKW-GD(N)1,3 o mocy 16kw.Podkładam co 1,5 godz.obojetnie jakim węglem paląc.Miesięcznie spalam ponad tone węgla.Pan,który robił centralne wypiął się.Co możebyć przyczyną?

 

Witam!

A jaką powierzchnię KasiaB ogrzewasz swoim kociołkiem i czy dom jest ocieplony?

Mój kolega mając kocioł miałowy z Pleszewa bardzo go chwali. Pali od góry i jedynie po wypaleniu całego wsadu schodzi do piwnicy by wybrać popiół, poczyścić, zasypać miałem i ponownie rozpalić.

Jeżeli twój kocioł jest miałowcem, to niepotrzebnie palisz w nim tak jak w kotle z dolnym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam niecale 95 m i dom nie jest ocieplony.W tym piecu nie pali się od góry,rozpala się mała dawką opału i papieru,uruchamiam dmuchawe a kiedyn powstanie żar wyłączam dmuchawe i zasypuje kocioł.Tak mówi instrukcja i tak zostało mi przekazane.Moge palić-jak pisze-miałem,węglem kamiennym,brunatnym oraz drzewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście tak to wygląda.

Cytat ze strony producenta:

 

"Kotły typu BKW-GDN to seria kotłów z dolnym procesem spalania przeznaczonych do spalania miału oraz mieszanek węglowo-miałowych.

Ich specjalna konstrukcja z pionowymi kanałami konwekcyjnymi i większą powierzchnią grzewczą (dodatkowy płaszcz) zapewnia maksymalny odzysk energii ze spalanego paliwa.

W kotłach tego typu następuje odzysk dodatkowej energii z palnych gazów powstających podczas spalania opału. Zapewnia to wysoką sprawność tego kotła oraz niższe zużycie paliwa"

 

Jeśli dla tego producenta jest to odzysk DODATKOWEJ energii, to lepiej żeby się wziął za coś innego.

 

Czy da się zasunąć jakoś prześwit u góry na wprost drzwiczek zasypowych? (jest tam jakaś zasuwa albo cos w tym stylu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam niecale 95 m i dom nie jest ocieplony.W tym piecu nie pali się od góry,rozpala się mała dawką opału i papieru,uruchamiam dmuchawe a kiedyn powstanie żar wyłączam dmuchawe i zasypuje kocioł.Tak mówi instrukcja i tak zostało mi przekazane.Moge palić-jak pisze-miałem,węglem kamiennym,brunatnym oraz drzewem.

 

Jeżeli musisz tak często dosypywać opał to ciepło musi Ci uciekać w komin. Wentylator ma za duże obroty i zamiast wspomagać spalanie, wychładza kocioł, a ciepło pcha w komin.

Jak często się załącza i jak długo pracuje?

 

Mam innego typu kocioł i trudno mi ustalić dokładną przyczynę twoich problemów, ale złe ustawienia wentylatora są chyba sprawcą dużego zużycia opału i trudności w uzyskiwaniu zadanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście tak to wygląda.

Cytat ze strony producenta:

 

"Kotły typu BKW-GDN to seria kotłów z dolnym procesem spalania przeznaczonych do spalania miału oraz mieszanek węglowo-miałowych.

Ich specjalna konstrukcja z pionowymi kanałami konwekcyjnymi i większą powierzchnią grzewczą (dodatkowy płaszcz) zapewnia maksymalny odzysk energii ze spalanego paliwa.

W kotłach tego typu następuje odzysk dodatkowej energii z palnych gazów powstających podczas spalania opału. Zapewnia to wysoką sprawność tego kotła oraz niższe zużycie paliwa"

 

Jeśli dla tego producenta jest to odzysk DODATKOWEJ energii, to lepiej żeby się wziął za coś innego.

 

Czy da się zasunąć jakoś prześwit u góry na wprost drzwiczek zasypowych? (jest tam jakaś zasuwa albo cos w tym stylu?

 

Pozdrawiam.

Nie,nic takiego tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musisz tak często dosypywać opał to ciepło musi Ci uciekać w komin. Wentylator ma za duże obroty i zamiast wspomagać spalanie, wychładza kocioł, a ciepło pcha w komin.

Jak często się załącza i jak długo pracuje?

 

Mam innego typu kocioł i trudno mi ustalić dokładną przyczynę twoich problemów, ale złe ustawienia wentylatora są chyba sprawcą dużego zużycia opału i trudności w uzyskiwaniu zadanej temperatury.

Właśnie też wydaje mi się,że ciepło ucieka w komin.Był ustawiony na mniejsze obroty,ale wtenczas nie osiągał piec danej temp.,pracował cały czas.podkładałam co godz.Serwisant zwiększył obroty,piec osiąga swoja temp.,wyłacza się dmuchawa,ale nie na długo.w tej chwili co 1.5 muszę podłożyć.Ale to nie tak ma być?Mam nic nie zmieniać w ustawieniach-tak powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz stopni w mieszkaniu?

Kocioł sporej mocy jak na taką powierzchnię. Wytłumaczeniem nadmiernego zużycia opału może być:

- duża strata kominowa,

- b. cienkie ściany domu (?)

- marnej konstrukcji kocioł nie potrafiący w pełni spożytkować energii paliwa

- wysoka temp. panująca w mieszkaniu około 27 st (?)

- źle dobrane ustawienia kotła

- mało energetyczny opał

- może jeszcze coś innego.

 

Ten kocioł masz dopiero od tego sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos mi pomoże-mam problem z kotłem centralnego ogrzewania-TYP BKW-GD(N)1,3 o mocy 16kw.Podkładam co 1,5 godz.obojetnie jakim węglem paląc.Miesięcznie spalam ponad tone węgla.Pan,który robił centralne wypiął się.Co możebyć przyczyną?

 

 

Witam.Jle węgla sypiesz jednorazowo?

 

 

10 do 15 kg.Zależy czy wrzuce też drewno.

Oj krejzolka z Ciebie Kasiula :huh:

Z tego co piszesz powinnaś spalić w ciągu miesiąca z 5 ton węgla ...?

Nie chcesz biegać do kociołka co 1,5 godz a i równocześnie nie chcesz palić w nim jak proponują Ci dobrze użytkownicy tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam niecale 95 m i dom nie jest ocieplony.W tym piecu nie pali się od góry,rozpala się mała dawką opału i papieru,uruchamiam dmuchawe a kiedyn powstanie żar wyłączam dmuchawe i zasypuje kocioł.Tak mówi instrukcja i tak zostało mi przekazane.Moge palić-jak pisze-miałem,węglem kamiennym,brunatnym oraz drzewem.

Kasiu w tym piecu pali sie od góry !!!

to typowy górniak!!

post-21309-1294901043_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz stopni w mieszkaniu?

Kocioł sporej mocy jak na taką powierzchnię. Wytłumaczeniem nadmiernego zużycia opału może być:

- duża strata kominowa,

- b. cienkie ściany domu (?)

- marnej konstrukcji kocioł nie potrafiący w pełni spożytkować energii paliwa

- wysoka temp. panująca w mieszkaniu około 27 st (?)

- źle dobrane ustawienia kotła

- mało energetyczny opał

- może jeszcze coś innego.

 

Ten kocioł masz dopiero od tego sezonu?

W mieszkaniu mam 18-20 stopni,a kocioł mam od zeszłej zimy.Od początku mówiłam,ze jest nie tak jak powinno.Tylko zbywano mnie z tym problemem.Więc co?Wychodzi na to,ze ubzdurałam sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.