Skocz do zawartości

Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni mam kocioł firmy CHT zauwazyłem ze na stronie cichewicza prospekt w którym jest przedstawiony nowy sterownik do ww. kotła ecomax200 z funkcja czujnika spalin i pidem czy warto w cos takiego inwestowac czy moze to zwiekszyc ekonomie kotła??

Pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam odświeże swoj temat choc stary teraz juz chyba jednak sie skusze na sterownik firmu Plum Ecomax250W i do tego sterownik pokojowy ecoster 200 czy ktoś z Was ma taki zestaw jak sie sprawuje funkcja PID, jak sie sprawuje termostat pokojowy w tym kotle

 

Zostaw 873zł

Moze jest jakis lepszy zestaw z sterowaniem z mieszkania (na tym mi bardzo zalezy by w mieszkaniu miec podglad i moc sterowac kotłem)

 

Pozdrawiam i licze na jakies podpowiedzi za nim bede biedniejszy o 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam piec i przez jeden sezon miałem podłączony regulator temperatury euroster ,efekt był taki że po osiągnięciu zadanej temperatury wyłączała się pompa obiegowa i pomimo utrzymywania się określonej temperatury odczuwało się się chłód . Przy obniżeniu nocnym właściwie przez całą noc nie włączała się pompa , chyba że były duże mrozy , teraz przerobiłem trochę instalację ( zamieniłem zawór trójdrogowy na cztero ) wstawiłem pompę Alpha II mam ustawioną na I biegu 6-7 W, na dom puszczam teraz 30 C i jest dobrze . Obecnie dorabiam podajnik do tego pieca jak skończę to podzielę się wrażeniami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super z tym podajnikiem to by było coś taki piec z podajnikiem powiedz jeszcze warto montowac termostat pokojowy?? by z tego zo czytam to chyba warto.

 

Jeszcze teraz chce kupic ten nowy sterownik do cichewicza ten który jest w 3 generacji z firmy plm tylko ja chce model ecomax250w i do tego panel pokojowy ecoster200 który działa jako termostat pokojwy i mozna zarzadzac i odczytywac wszystkie paramatery z kotła tylko ze kosztuje to 873zł

 

Kurcze a moze kupic siłownik zaworu 4d i jakis steronik do niego np. z funkcja pogodowa??

 

Co waszym zdaniem lepiej

 

Zreszta jak bym nawet kupił ten zestaw z firmy Plum to jak bym potem dokupił siłownik do zaworu 4d i sterownik czy sterownik zaworu 4d nie gryzł by sie z sterownikiem kotła:/?/

Edytowane przez sarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko można, ale te bajery najlepiej działają na kotle z podajnikiem, a ty masz kocioł zasypowy On pracuje inaczej, szczególnie w takich przejściowych okresach jak teraz.

 

Ecomax250w nie ma obsługi siłownika zaworu 4d. Szczerze to nie wiem, czy jest sens ekonomiczny dokupywać te poszczególne elementy.

 

 

 

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec powołując sie na twoja wiedze w temacie ( a wiem ze jest na co) co byś poradził moze jednak siłownik zaworu 4d i do tego sterownik tylko pytanie jaki moze ST431??

 

Czy taki zestaw z czujnikiem pogodowym i czujnikeim pokojowym da mi podstawy ekomiczne do tego zakupu??

 

Czy dało by sie potem zakupic jakis panel którym mogł bym tym wszystkim sterowac z mieszkania lub chociaz odczytywać wszystkie temperatury??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pietrze tak mam panele z głowicami a na parterze stare zeberkowe zeliwne i 2 fawiry.

 

ogrzewam 200m2 i bojler 80litrów kocioł cichewicz logica 20-27kW

Dom ze sporymi stratami cieplnymi (stara witryna okienna (na dole 90m2 jest sklep, ok 35m2 domu ((pietra) jest nad brama wjazdowa) ale na pietrze juz sa okna 6 komorowe do tego dociepliłem stropodach 15cm wełny wiec idzie ku lepszemu

 

Co do ekonomii i tego zestawu od firmy plum tam jest pid ale czy to moze miec jakis wplyw na ekonomie spalania?

Edytowane przez sarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pietrze tak mam panele z głowicami a na parterze stare zeberkowe zeliwne i 2 fawiry.

 

ogrzewam 200m2 i bojler 80litrów kocioł cichewicz logica 20-27kW

Dom ze sporymi stratami cieplnymi (stara witryna okienna (na dole 90m2 jest sklep, ok 35m2 domu ((pietra) jest nad brama wjazdowa) ale na pietrze juz sa okna 6 komorowe do tego dociepliłem stropodach 15cm wełny wiec idzie ku lepszemu

 

moim zdaniem taniej wyjdzie dokupić głowicę do grzejników na dole i wymienić pompę na np Alpha2, miałbyś wtedy sterowanie ilościowe poprzez sterowanie przepływem, a głowicę decydowały by jaka część grzejnika ma grzać by utrzymać zadaną w poszczególnych pomieszczeniach. Kocioł w okresach przejściowych trzymać na takiej temperaturze by wystarczyło na pokrycie strat, ew jak by był permanentny nadmiar ciepła przerobić na mniejszą moc.

 

 

opcja 1 sterownik 340zł + zawór 4d 200zł + siłownik 400zł = min 1000zl

 

opcja 2 pompa 600zł + głowice z zaworami po 50zł

 

można też się zastanowić czy jest konieczność wymiany pompy, czy zdarzyła by się sytuacją, że wszystkie grzejniki były by zamknięte.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekonomii i tego zestawu od firmy plum tam jest pid ale czy to moze miec jakis wplyw na ekonomie spalania?

 

pid ma sens, ale przy średnich i dużych obciążeniach kotła. Przy małych mocach powoduje więcej strat niż zysków.

 

 

Próbowałeś w swoim kotle palić z miarkownikiem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej miałem zamontowany termostat pokojowy i zdemontowałem go z powodu dyskonfortu termicznego , sterowanie zaworem czterodrogowym jest moim zdaniem sensowniejsze ze względu na to że można w miarę dokładnie wysterować temperaturę zasilania układu natomiast czy uzasadniony ze względów ekonomicznych to już musisz sam sobie odpowiedzieć . Jak uda mi się zrobić głowicę , zamontować ją w piecu i odpalić z pozytywnym skutkiem to kupuję bruliego do sterowania piecem . Dodam że głowica z podajnikiem będzie zamontowana w drzwiczkach aby nie rujnować pieca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem sterowanie pogodowe super rzecz, ale przy stałym źródle ciepła. Wtedy można dobrać krzywą do strat i będzie komfortowo i bez przegrzewania. Przy kotle zasypowym, po wychłodzeniu z jakichś powodów pomieszczeń, wcześniej dobrana krzywa grzewcza może być nie wystarczająca do szybkiego powrotu temperatury do komfortowej. Z tego właśnie powodu uważam, ze w tym przypadku lepiej mieś sterowanie ilością przepływającej wody niż jej temperatura (pogodowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja to rozumiem tylko ze 4d mam juz zamontowany 5/4" ale wtedy mozna by sie pokusic o cos takiego kupic z tego pluma ten zestaw wstepnie nastawiac temp kotla ( by moc to kontrolowac z domu, miec wskazania itd...) a i tak by odcinalo pomieszczenia(glowice) jak juz bedzie wystarczajaco na dole w sklepie nigdy tych glowic nie zamknie zawsze bedzie dazyc bo znajac zycie ludziska ustawia sobie na 5 i to juz bardzo ciezko zrobic.

Co do regulatora pogodowego chyba najwiekszy plus jest na jesien i wiosne jak sa wieksze wahania temp noc- dzien.

A kontrola czy jest potrzebna taka az na piec zasypowy - mi zaladunek wegla wystarcza na 20-30 godzin podajnik mnie przeraza bo uzalezniac sie od 1 rodzaju paliwa;/

Wiem wiem mial, owiec itd... Mieszkam w Rudzie Slaskiej a tu tylko wegiel a mial nie wiele tanszy wiec wole moj kociol.

Jeszcze pomysle ok 2 tyg i bede cos zamawial wiec musze sie zastanowic czy isc w obsluge kotle poprzez jego temp z mieszkania czy zrezygnowac z tego i sterowac temp. Za pomoca zaworu 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam problem z 4d rozwiazany zaprosiłem pompe od CWU do pracy jako pompa kotłowa i to działa kupiłem termometr dałem na sam dół kotła na powrót na kotle mam 65 na powrocie na samym dole 60 a zaworem 40 i wszystko działa zdecydowałem sie na sterowanie aworem 4d i pogodowy sterownik

Siłownik ARA661 i do tego sterownik IB Trom 3100W1 mysle ze to najlepszy zestaw a taka kase

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarzyk jakie masz ustawienia na dmuchawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie kupiłeś tego zestawu co planowałeś to polecam bruliego ,podłączyłem do pieca i wszystko ładnie działa :D A co najważniejsze widzę co się dzieje z piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi na zasypowym , podajnik jak znajdę czas to może zamontuję w tym tygodniu , czujnik ciepłej wody podłączony jest za zaworem czterodrogowym i jak widzę wahania są na poziomie 1-2 stopnie , czyli pomijalne dla instalacji . Postaram się go dzisiaj dać do wglądu jako publiczny i będzie można go podglądać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tylko przycisku stop ale sądzę że to kwestia przyzwyczajenia , żeby zatrzymać trzeba wejść w tryb ręczny i wyłączyć dmuchawę , pozostałe funkcje cichewicza są takie same jak w piecu z podajnikiem tryb praca, wiadomo dąży do temperatury zadanej , przedmuchy dostosowałem tryb podtrzymania , moc dmuchawy na 30% , zamontowałem przesłonę na dmuchawę i jest uchylona tylko na ok.1 cm przy rozpalaniu temperatura spalin dochodzi do 250 C później nie przekracza 150 C no i wiadomo podgląd i sterowanie pieca na lapku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie ja kiedys sie z nimi kontaktowałem obiecywali ze przed tym sezonem grzewczym wydaja wersje typowo na zasypowe ale chyba im nie wyszło na razie kombinuje z sterowaniem do 4d w sumie sterownik od kotła opanowałem ale serio ta funkcja podgladu na kompie super sprawa az zazdroszcze.

 

A nie wiem czy dobrze kojaze to "TY" do logiki chcesz dodac podajnik??

 

Jesli tak mkozesz opisac to troche ze szczegóławi jak to widzisz chyba przez drzwiczki chcesz podac podajnik jesli cos juz zrobiłem wrzuc jakies forki było by super??

Mi by sie cos takiego podobało jak by szło w dowolnym czasie zmieniac z podajnika na zasyp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgląd do sterownika Weninger Logica CHT strona wiadomo jaka .

Tak to ja będę montował podajnik przez drzwiczki środkowe do pieca , wszystko mam już zrobione tylko muszę poskładać i wstawić do pieca , mam nadzieję że będzie działał dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.