Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak PaliĆ W Termixie


domin17

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to kocioł górny.

Poczytaj tematy związane z paleniem od góry w kotłach górnych.

Będziesz musiał w drzwiach zasypowych zrobić otwory dla powietrza wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś się nabrać na chwyt marketingowy producenta.

 

Możesz ten kocioł przerobić na na dolniaka zatykając szczelnie na całej długości otwór pokazany na rysunku czerwona strzałką.

 

post-12152-1294348583.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odetnę im wejście do komina

Rysunek przekroju kotła beznadziejny to i moja odpowiedź zła.

Pozostaje aktualna moja odpowiedź w poście #2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak konstrukcja dziwna i sprawia dużo problemu mam opory przed przeróbkami w górnych drzwiczkach. Ja cały czas mam wrażenie że ta przepustnica powietrza z boku jest w złym miejscu i to przez nią piec nie osiąga temperatury i zarasta sadzą

Bzdura. Miarkownik w tym miejscu jest jak najbardziej na miejscu. Ma to zarazem zaletę i wadę. Zaletą jest to, że podajesz powietrze bliżej środka rusztu, co nieco poprawia napowietrzenie w zasypie. Wadą zaś jest to, że jak będziesz wybierał z kotła popiół, będziesz sobie zasypywał miarkownik, będzie sie do niego pył dostawał.

 

Przeróbka to duże słowo. Kocioł pewnie masz na gwarancji, stąd opory. Ale sprawę powinien załatwić tel. do producenta. Albo w najgorszym razie kupno dodatkowych drzwiczek. A sapa przeróbka? Jak się zdecydujesz, napiszę CI jak to zrobić bezboleśnie. Ale najpierw musisz tego chcieć. Wtórne powietrze jest bardzo istotne w górnym spalaniu. Poczytaj o tym.

 

Jak długo na jednym zasypie CI pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent twierdzi że to dolniak i kanały są tylko pionowe.Bo na mój rozum jak był by to górniak to miałby przepustnicę w górnych drzwiczkach zasypowych. Ładuję go do pełna tylko w nocy , bo jak go załaduję do pełna to dymi i niema możliwości go rozchulać natomiast gdy lekko uchylę dolne drzwiczki od popielnika to nawet 70 osiągnie ale węgiel idzie w mig i trzeba szuflować . Na pełnym załadunku gdzieś 4 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWaga - tak się nie robi.

Ale dla sprawdzenia, jak będziesz kontrolował proces spalania...

Najprościej jest uchylić minimalnie drzwiczki górne, tak na milimetr, może więcej.Tak , żeby sie paliło dobrze, ale nie zakrzywiało płomienia.

Oczywiście musisz zapalić od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj jak napisałem. A na stałe? Zrób zdjęcie drzwiczek górnych, z przody i od strony kotła. Jak są zrobione. Zadzwoń do producenta, czy jak uszkodzisz drzwiczki to tracisz gwarancję. Jak tracisz, kup nowe drzwiczki.

Ta przeróbka to naprawdę pikuś, nic trudnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł to typowy górniak - czyli rozpalasz od dołu i od góry uzupełniasz paliwo. Obejście spalin to typowa konstrukcja "U" - dość często spotykana. Na dolniaka nigdy go nie przerobisz, jak radzi emus - to całkiem inna konstrukcja kotła. Jeśli miarkownik masz ustawiony na 50 to oznacza, że klapa powietrza zamyka się jeśli kocioł osiągnie 50stC - trochę za mało. Spaliny mają zbyt małą temperaturę aby przejść przez "U" i nie mogą wywołać prawidłowego ciągu w kominie. Ustaw miarkownik na 65 i zobacz co będzie się działo. Żeby pozbyć się sadzy daj mu raz na dzień (raz na dwa dni) popracować na 85-90 stC (oczywiście jeśli sterownik do pompy ma taki zakres). Jeśli palisz węglem lepiej sprawdzi się miarkownik, jeśli palisz miałem, flotem itp. to lepiej byłoby z wentylatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj, czy uszkodzenie (np. nawiercenie) powoduje utratę gwarancji. NIc puki co nie kupuj, nasyp tak 1/3, może 1/2 ilości węgla, która dajesz normalnie, i zrób taką próbę jak napisałem. Pozwól, aby kocioł doszedł spokojnie do zadanej temp, nie pozwól się zbytnio rozbujać. Ustaw z 50 stopni, nie za dużo i nie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.