Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!Od jakiegoś już czasu jestem czytelnikiem forum i z tego co czytam Wasze posty widzę, że jest tu wielka rzesza ludzi dysponująca konkretną wiedzą w temacie ogrzewania. Licząc na Waszą uprzejmość zwracam się z prośbą o pomoc przy wyborze kotła, bo szczerze mówiąc sam już się w tym wszystkim trochę pogubiłem. Poszukuje kotła żeliwnego na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym, posiadającego w razie awarii dodatkowy ruszt na dom o powierzchni użytkowej 260 m - dobrze ocieplony, nowe okna w tym zapotrzebowanie na wodę na 3 dzieci i trzy osoby dorosłe. Aha!Jeszcze jedno mieszkam na Podhalu więc sami wiecie ze w zimie u nos jest sakramencko zimno:) W sumie głównie chodzi mi o pomoc przy wyborze producenta bo z tym mam największy problem, z obliczeniem mocy jakoś może sobie poradzę:)Chciałbym kupić piec z tzw. najwyższej półki. Mogę zapłacić konkretne pieniądze pod warunkiem, że będzie to produkt najwyższej klasy.JAKOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM!!!!!!Moją uwagę na chwilę obecną zwrócili trzej producenci(nie wiem czy słusznie): Klimosz i jego kocioł LING COMBI, Cichewicz - FUTURA S DUAL oraz R-ECO - AUTOMAT, jednak nie zamykam tej listy i jestem otwarty również na inne propozycje. Zdaję sobie sprawę że ciężko jest wybrać z wszystkich kotłów dostępnych na rynku ten tzw. nr 1, ale może chociaż jest możliwość zawęzić tą czołówkę do dwóch, trzech firm. Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LING COMBI Klimosza i FUTURA S DUAL Cichewicza były omawiane na tym forum (wystarczy skorzystać z wyszukiwarki), R-ECO - o ile się orientuje - nie. Ja mam Linga Combi trzeci sezon i nie narzekam. Ale przed ostateczną decyzją poczytaj także co nieco o serwisie w/w producentów, zwłaszcza w swoim regionie, to też jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frycu zejdź na ziemie. Prędzej górale wybudują autostradę między Poroninem a Zakopanym niż ktokolwiek wyprodukuje kocioł z tzw. "wyższej półki" (cokolwiek to dla ciebie znaczy). Na każdy z wymienionych przez Ciebie kotłów/producentów jest tyle skarg, że aż oczy bolą jak się czyta fora internetowe.

 

Życzę powodzenia w poszukiwaniu ideału ... kotła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Frycu zejdź na ziemie. Prędzej górale wybudują autostradę między Poroninem a Zakopanym niż ktokolwiek wyprodukuje kocioł z tzw. "wyższej półki" (cokolwiek to dla ciebie znaczy). Na każdy z wymienionych przez Ciebie kotłów/producentów jest tyle skarg, że aż oczy bolą jak się czyta fora internetowe.

 

Przychylam się do tej opinii.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

..... poszukuje kotła żeliwnego z dodatkowym rusztem i wysokiej klasy regulatorem.......

 

Frycu ja jako użytkownik R-eco gwarantuje Ci iż w tych kotłach nie spalisz nic efektywnie oprócz koksu.

Owszem zutylizujesz odpady domowe, drewno czy grubszy węgiel ale nie spalisz tego efektywnie. Nie pomoże Ci w tym nawet najlepszy sterownik. Spalając coś na drugim ruszcie najlepiej uchylić dolne drzwiczki i być w domu.

Jeżeli masz częste braki zasilania w energie elektryczną to jest to jakaś alternatywa. Ja wybrałem ten typ akurat ze względu na trwałość konstrukcji żeliwnej, na możliwość pracy bez energii elektrycznej i na dotacje, którą dostałem. Sprawność przy spalaniu ekogroszków nie najlepsza ale o tym wiedziałem przed zakupem.

Ostatnio nawet próbowałem palić antracytem – kompletna porażka, ale tak się wkurzyłem iż z tą szlachetną odmianą węgla jeszcze sobie pogadam jak będzie cieplej.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik żeliwny i retorta to nie jest szczęśliwe zestawienie. Mam Linga Combi od 2006 i nie jestem zbyt szczęśliwy. Największą jego zaletą i jednocześnie wadą jest ruszt awaryjny. Choć nie wiem czemu tak jest nazwany. Przecież to jest główne i jedyne palenisko U22. A po postawieniu go na retorcie staje się awaryjnym, cud ? Palenisko jest duże, ale za to wymiennik mały. Na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy byłem zmuszony z niego korzystać i to nie z braku zasilania, tylko usterek. Żeliwny wymiennik może i trwały, ale reszta nie grzeszy "jakością".

Popielnik za mały, źle zaprojektowany. Ktoś kto wymyślił dwa korytka na popiół, bo jednego nie da się wsadzić z powodu cudownego zamknięcia drzwi, chyba nigdy nie palił w kotle. Ruszta wodne, wzorcowo chłodzą płomień z retorty, efekt - kopci lepiej niż parowóz. Jak kopci to trzeba czyścić. Częste czyszczenie to częste otwieranie drzwi wszelakich. Wymiana sznura i regulacja, co sezon, bo inaczej traci szczelność. Dwa następne genialne wynalazki to awaryjne gaszenie zasobnika i dmuchawa. Awaryjne gaszenie jest proste jak budowa ciepa. Wszystko było by OK gdyby, miast parafiny w korku zastosować lak. U mnie korek parafinowy potrafił puścić wodę nawet latem na wygaszonym kotle. Przy zasobniku z prawej strony, dmuchawa i jej klapka jest z tyłu. Sterownik z frontu, chcąc okiełznać tą maszynerię, warto zaopatrzyć się w baletki, bo tańcowania wkoło jest co nie miara. O serwisie nawet nie chce mi się pisać, ponieważ dużo brzydkich określeń by musiało paść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprecyzuje moje pytanie: poszukuje kotła żeliwnego z dodatkowym rusztem i wysokiej klasy regulatorem, może być EcoMax 800R

witam to co zaproponuje nie jest ani zeliwne ani z wysokiej klasy regulatorem -seko eko 2wj wpewnym stopniu alternatywa do potrzeb i twoich wymagan zobacz post ;kociol seko male problemy"pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się podoba - rzeczowe odpowiedzi:)BARDZO WAM DZIĘKUJĘ I PROSZĘ O JESZCZE:)Nie miałem pojęcia że kocioł żeliwny w zestawieniu z retortem nie jest dobrym rozwiązaniem. Przy wyborze kotła żeliwnego chodziło mi głównie o jego trwałość. Jeśli chodzi o R-eco też mi się nieco rozjaśniło. W piecu jakiego poszukuję chce palić jedynie ekogroszkiem, w razie czego chciałbym mieć również dodatkowy ruszt do palenia awaryjnego, natomiast sterownik z półki EcoMax 800R żeby mógł obsługiwać pompy c.o , c.w.u oraz podłogówki, a także możliwość obsługi zaworów mieszających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pojęcia że kocioł żeliwny w zestawieniu z retortem nie jest dobrym rozwiązaniem.

W tej opinii jest trochę demagogii powtarzanej przez ludzi, którzy nie mają kotła żeliwnego bądź nie umieją w nim palić. W sumie wybór pomiędzy Klimoszem i Cichewiczem nie jest zły. Na marginesie: Klimosz robi także kocioł stalowy Ling Duo. O wiele ważniejsza jest jednak przy wyborze kotła kwestia serwisu i posiadanie wiarygodnego instalatora. Z tym bywa różnie, nawet w przypadku dobrych firm, o czym można poczytać na forum. A jeśli chodzi o kotły żeliwne z retortą, to oprócz przez ciebie wymienionych jest jeszcze: Dakon FB.

 

Jeśli jednak zainteresowały cię kotły stalowe, to ewentualnie rozważ Ogniwo EKO ze sterownikiem eCoal:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=7139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ jak dużo jest sprzecznych wypowiedzi na forach. Ktoś chwali kocioł, ktoś inny go przeklina. Tak jak pisałem jest wiele czynników, różne oczekiwania itd. Pamiętaj też, że wiele "opinii" piszą zakamuflowani producenci itd. Dlatego fora jak najbardziej są bardzo pomocne tylko staraj się wyłuskać opinie użytkowników.

 

Ja już kiedyś pisałem obsługuję 2 kotły (Taurus Gaur i Klimosz Ling Duo). Czasami jak czytam opinie o nich to zastanawiam się czy mam te same kotły co osoby piszące opinie. Oba mam dokładnie dostrojone i nie mam z nimi praktycznie żadnych problemów. Mogę z czystym sumieniem polecić do spalania eko-groszku Klimosza a do miału Taurusa. Być może zamiast tłokowca teraz do spalania miału kupiłbym Ogniwo Eko.

 

Defro mnie nie przekonuje, są bardzo drogie a nic nowego moim zdaniem nie wnoszą. Wszystko to już było i jest za mniejszą kasę, nie gorzej wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ale nie rozumiem, przecież wspomniany S dual jest na palniku retortowym i można w nim palić zastępczo innymi paliwami a z tego co wiem jest robiony na ogniwach żeliwnych boscha, co przyznam jest ciekawe. Chyba, że chodzi o to że był już omawiany to dlatego go nie wspominacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem szczęślwym właścicielem HEITZ EKO 2 z rusztem wodnym na początku miałem problem z regulacją ale po kilku godzinach(piwkach) przy piecu w tej chwili jestem z niego bardzo zadowolony brakuje mi tylko sterowania mieszacza ale na razie radzę sobie ręcznie. Także jaki piec byś nie wybrał będziesz musiał przy nim trochę na początku posiedzieć .................... dodając u klienta montowałem bodajże cichciewicza z palnikiem żeliwnym tylko bez stałego rusztu i tak samo mogę go polecić każdy się czymś rużni ale zasada jest jedna do wszystkich.

Edytowane przez sigi5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frycu - moją obiektywną opinię jako użytkownika kotła z wymiennikiem żeliwnym czyli Kielara ECO2 - możesz odczytać z mojej strony http://www.czp.pl/kociol/ poświęconej mojemu kotłowi który użytkuje od 2008 roku. Tak na marginesie RECO mam ten sam żeliwny wymiennik co Kielar czyli z odlewni SIME z Włoch.

 

Tutaj http://forum.murator...e-na-ekogroszek na forum notuję wiadomości o wszelkich żeliwniakach na ekogroszek. :)

 

Frycu - jak odwiedzisz ponownie ten wątek to przynajmniej nam tu napisz co wybrałeś za kocioł i jak się sprawuje ???? :)

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01 mógłbyś napisać coś więcej na temat tego elementu ogniwo ewentualnie jakiś odnośnik gdzie to opisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do szkiców ogniwa grzewczego i makiety http://www.czp.pl/kociol/nastawy/index.html i takie tam inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.