Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe


gamar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa obiegi grzewcze OG1-grzejniki i OG2-podłogówka. Z podłogówką mam problemy, wymieniłem już druga pompę w tym roku i dalej grzeje tylko jedna z 7 stref (i to grzeje słabo). Pompę podłączyłem już do gniazdka-zamiast zasilanie z pieca i przepływomierze ani drgnęły. Po wymianie pompy na nową zalecenie serwisanta - przepływomierze wystrzeliły w górę aż do 4 - bo był na maxa, a po chwili znów opadły na dno !!! i tyle było grzania. Układ grzejnikowy działa bez zarzutów. Sterownik VRC 420s ponoć może mieć jakieś zawirowania tak sugerował serwisant vaillanta i to on polecił wpięcie pompy do gniazdka, co miało wyeliminować lub potwierdzić złe działanie sterownika. Kolejna rada serwisanta to czyszczenie układu podłogówki - gdyż objawy wskazują na zanieczyszczenia wręcz woda mogła zamienić się w żel i pompa nie wydala nawet na 3 biegu (czyszczenie 1200,00 złotych na środkach vaillanta). Grzejniki grzeją, a w układzie jest ta sama woda - choć grzejnik chodzi na wyższych parametrach a podłoga tylko 45 stopni. Przy podłączonej pompie do gniazdka z pominięciem pieca i pracy na 2 biegu przepływomierze dalej stoją i tylko jedna strefa z siedmiu jest letnia lekko podniesiony grzybek przepływomierza. Belka zasilająca jest gorąca, pompa pompuje a powroty zimne ???? Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Czy czyszczenie i wymiana wody w układzie po pięciu latach pomoże w rozwiązaniu problemu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.No widze ze super masz serwisanta ktory eksperymentuje na tobie kto budowal tobie ta instalacje jak Vaillant -moze maja swoici instalatorow nie wiem ,a jak maja to sa niezli .Ja by sie pokusil o odpowietrzenie ukladu to co mozna zrobic samemu .co do czyszczenia podlogowki to pierwszy rza slysze ,dobrze ze nie dalem sobie tego wynalazku wcisnac.Powodzenia ,walcz nie daj sie naciagac "fachowca". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa obiegi grzewcze OG1-grzejniki i OG2-podłogówka. Z podłogówką mam problemy

 

wklej fotki tego rozdzielacza do podłogówki czy to nie jest przypadkiem jakiś wytwór kana bo takie objawy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.