Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Olej Opałowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mam problem z podjęciem decyzji. Chcę kupić nowy dom od dewelopera. Jest tylko jedno ale - zainstalowano tam piec olejowy. Zastanawiam się czy koszty ogrzewania tego domu nie przekroczą raty kredytu ;-)

 

W związku z tym mam pytanie czy posiadacie choćby zgrubne informację lub kalkulacje jaki może być miesięczny koszt ogrzewania domu olejem opałowym.

 

Jeśli chodzi o dom to jest to dom o pow. około 200m^2 (użytkowa 156m^2). Zbudowany z cegły 24cm i ocieplony styropianem 14cm. Dach ocieplony 20cm wełny. W podłogach również styropian. Okna plastikowe.

Z tego co mi wiadomo to piec jest marki Viessman - model VR2B 40kW Vitorond z zasobnikiem wody 160l i dwoma zbiornikami po 1000l na olej. Jest to kocioł olejowo-gazowy, czy to znaczy ze np. w przyszłości, jak będę mógł podłączyć gaz ziemny, to czy ten piec da sie przerobić na gaz czy trzeba wymienić cały?

Wiem, że cena oleju opałowego to około 3PLN +/-0,2.

 

W domu jest miejsce na kominek i zastanawiam się czy można podłączyć w obieg i czy warto zainwestować w kominek z płaszczem wodnym by ewentualnie zniwelować koszty ogrzewania olejem.

 

Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest gaz to skorzystaj z tej opcji !

w piecu najprawdopodobniej trzeba bedzie tylko wymienic palnik z olejowego na gazowy - koszt niewielki

kominek ma pewne za i przeciw - ja osobiscie mam ale uzywam bardzo sporadycznie (choc drzewa mam pod dostatkiem) nie chce robic po prstu kotlowni w salonie

po 1 sezonie caly sufit nad kominkiem okopcony, gdzies tam wypadl zar z kominka jak zona dokladala i "przypalil" lekko marmurowa podloge przy kominku, z kratek smugi, bardzo wysusza powietrze...moim zdaniem porazka...

 

u siebie nie mam gazu wiec korzystam z ekogroszku co tez nie jest jakas wielka rewelacja i tania opcja, mysle ze porownywalna z gazem jesli chodzi o koszta a jesli chodzi o prace to nie wspomne syf kurz brud itd...gaz luksus !

ewentualnie olej choc CHYBA koszty lekko wieksze od gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.