Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Gazowe W Starej Kamienicy


dolle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie dodam, że jestem laikiem w tej dziedzinie od dzieciństwa wychowywałem się ww. kamiennicy ogrzewanej za pomocą piecy kaflowych do ogrzania ciepłej wody służy bojler "kolumienka" na drewno. Myślę nad zmianą tego mało wygodnego ogrzewania na coś bardziej komfortowe. Drugim powodem jest to że taki rodzaj ogrzewania może znacząco podnieść jego wartość w przypadku przyszłej sprzedaży, no i oczywiście ułatwi znalezienie kupców. Aktualnie mieszkam z rodzicami których wiek nie pozwala na tak sprawne jak kiedyś opalanie mieszkania więc moja obecność w nim jest praktycznie obowiązkowa w przyszłości planuje zakup dla nich małego mieszkanka w bloku ponieważ utrzymywanie takiego "molocha" dla dwójki osób będzie nonsensem.

 

Charakterystyka budynku:

 

Mieszkanie na pierwszym piętrze o powierzchni ogólnej 103mkw. wysokość pomieszczeń to średnio 3m od podłogi ocieplone przez sąsiadów na całej powierzchni użytkowej od sufitu tylko częściowo w jakiś 30% pozostałe 70 % to nieogrzewany strych.

 

Ściany to oczywiście niedocieplona cegła o grubości ok 40cm z tynkiem ściana południowa częściowo 20% długości docieplona przez sąsiada następnie niezupełnie odsłonięta ponieważ wchodzi na podwórko na którym wis a wis ciągnie się na całej długości identyczna do mojej kamienica. Od zachodu jedna ścianka 3m. Ściana północna i zachodnia odsłonięte na całej długości

 

Mieszkanie ma układ szeregowy pokoje przejściowe jak w jednym długim korytarzu oddzielonym drzwiami okna w całym mieszkaniu plastikowe klatka schodowa nieogrzewana drzwi wejściowe do wymiany obecne nie są zbyt szczelne.

 

Moje pytanie brzmi

 

Jakie najlepiej zastosować rozwiązanie do ogrzania budynku i ciepłej wody i gdzie je umieścić? Dodam, że blisko kuchni znajduje się tzw śpiżarnia o powierzchni 2,5m czy nadawałaby się na pomieszczenie do tego typu instalacji?

 

Jaki byłby koszt instalacji, a następnie szacunkowy koszt ogrzewania miesięcznego?

 

Serdecznie dziękuje Państwu za nadesłane odpowiedzi i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rozumiem że ciężko państwu odpowiedzieć na tak złożone pytanie więc sprecyzuję orientowałem się w sprawie kotłów myślę o kotle kondensacyjnym De Dietrich MCR II 24 z zasobnikiem 100l gdzie byłoby najlepiej go zamontować i czy wystarczy do ogrzania domu?

 

Może Państwo mają swoje typy w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie bardzo ogólnikowe to i odpowiedź też zależy ile osób mieszaka 120l na 3 osoby zasobnik

Dla przykładu prysznic na 1 osobę około 30 litrów wody przy 37 stopniach

zlew w kuchni 10-20 litrów przy około 50 stopniach

wanna około 130 -150 litrów przy 40 stopniach

umywalka 3-5litrów przy 37 stopniach

oczywiście przy wzroście temperatury to zużycie maleje .

 

 

przepisy gazowe określają ściśle warunki instalacji pieca ,pomieszczenie minimum 4m2 drzwi na zewnątrz otwierane itp

Instalator powinien znać warunki instalacji pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.