Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Pompki Obiegowej


Roomster720

Rekomendowane odpowiedzi

pompka nie włącza się przy temp. 40st. tak jak zawsze, ale dopiero przy 58.

czy można to zmienić? czy to szkodzi piecu?

posiadaczu pieca , przeczytaj INSTRUKCJE sterownika i naucz sie na pamiec !!

i jeszcze zobacz jak sie odmienia PIEC

PIECOWI TO NIE ZASZKODZI !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę że mam problem. Posiadam piec HEF Eko-Plus 25kW, ze sterownikiem GECO. Gdy dzisiaj w nim rozpaliłem zauważyłem że pompka nie włącza się przy temp. 40st. tak jak zawsze, ale dopiero przy 58. Moje pytanie: czy można to zmienić? Jeśli nie to czy to szkodzi piecu?

 

U mnie w fabrycznych ustawieniach sterownika jest temp. załączania pomp 35 stC - to jest zabójstwo dla wymiennika, bo kocioł zanim dojdzie do optymalnej temp. dłuuugo pracuje pod obciążeniem odbiorem ciepła przy zbyt niskiej temperaturze.

 

Ja u siebie ustawiłem temp załączania pomp na 60 stC i kiedy uruchamiam piec, to tylko przez kilkanaście minut ten pracuje przy szkodliwych dla niego temperaturach, a jak już osiągnie owe 60, to dzielnie ciągnie do zadanej, ale to już mu nie szkodzi.

 

Temp pracy poniżej 58 stC jest dla kotła zabójcza i nie należy dopuszczać do sytuacji, kiedy kocioł pracuje przy takich temperaturach - zapobiega temu wysoko ustawiona temp załączania pomp.

 

Warunek - w miarę sprawnie działający grawitacyjnie obieg kotła.

 

pozdr

robercik-us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadaczu pieca , przeczytaj INSTRUKCJE sterownika i naucz sie na pamiec !!

i jeszcze zobacz jak sie odmienia PIEC

PIECOWI TO NIE ZASZKODZI !

 

Spokojnie. Ja tylko pytam. Piecu, piecowi - jaka różnica. Potocznie tak się mówi

 

 

Robercikus, Dzięki za pomoc.

 

 

Temat od zamknięcia, moderatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio przerabiałem ten temat i... :-)

 

Na samo spalanie nie powinno to wpływać w żaden w zasadzie sposób, bo to zależy z jednej strony od ustawień - nadmuch, czasy podawania i przerwy, jakość opału - z drugiej od odbioru ciepła przez budynek - jak chcesz mieć cieplej, a dom nieocieplony, to opału pójdzie więcej i nie ma na to siły, a jak palisz oszczędnie - temp w pomieszczeniach niższa, a dom ocieplony, to i zapotrzebowanie mniejsze i opału pójdzie mniej.

 

Jeżeli chodzi natomiast o zużycie energii elektrycznej, to przy pracy na niższym biegu pompka zużywa mniej energii elektrycznej, co z kolei przekłada się na rachunki za prąd.

 

Mnie instalator powiedział, że o ile wszystko działa na niższym biegu - grzejniki grzeją i instalacja ogólnie jest wystarczająco wydajna, to spokojnie można pracować na niższym biegu pompy :-).

 

U mnie na kotle pompa co pracuje na 2 biegu - mam wrażenie, że skuteczniej odprowadza ciepło przy wysokiej temperaturze wymiennika w kotle - między 60, a 80 stC, natomiast za wymiennikiem płytowym pompy co grzejników i do podłogówki pracują na 1 biegu i wszystko daje radę :-)...

 

pozdr

robercik-us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.