Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20kw


borsak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem piecyka jak w tytule. Męczyłem się dosyć długo z ustawieniami ale udało mi się na tyle że piec nie wygasa jednak mam pewne problemy. Problem nr. 1 w popielniku jak i na palniku pojawiają mi się ogromne spieki nie wiem czym to jest spowodowane zbyt dużą ilością węgla na palniku co powoduje nie do końca spalenie czy wręcz odwrotnie spiekaniem się popiołu. Problem 2 za żadne skarby nie mogę przekroczyć 50 st C na piecu męczy męczy i nic. Napisze jakie mam ustawienia.

 

sterownik st-37

zad 50 st *(ale to chyba mało istotne czasem 35 zleży jaka temp na dworze)

podawanie 10s

przerwa w podawaniu 50s

nadmuch 5 z 10

praca w podtrzymaniu 6s

przerwa w podtrzymaniu 5 minut

 

piec po osiągnięciu temperatury w stanie podtrzymania dobija o 2, 3 stopnie wyższą temperaturę zaraz po wyłączeniu nadmuchu i szybko opada ta temperatura. W podtrzymaniu rzadko wytrzymuje 8 minut. Ilość zużywanego węgla wygląda OK worek 25 kg na dobę. Dom około 220 m2 ocieplony styropianem 15 CM (do podług) strop na poddaszu również styropian 15 cm do podłóg. Podłoga na parterze 10 cm na stropie 5 cm. Proszę o jakiś opis wiem że ustawienia pieca to indywidualna sprawa ale chciałbym wiedzieć dlaczego nie mogę osiągnąć wyższej temperatury oraz co zrobić aby spieków było jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego :( ja posiadam komfor eko 15 kw i troche mniejsza powierzchnia bo grzewczej 120 m , ale spalanie na poziomie od 20 - 25 kg zalezy od temperatury musisz kolego próbować itp itd ale powiem Ci tak np moje ustawienia jakie mam to :

 

podawanie 5-7 sek ( zalezy od temp zew )

przerwa stała 24 sek

nadmuch 22-28 % przesłowa okolo 3 cm szczeliny

 

z tego co piszesz to ty masz jakies ustawienie nadmuchu w skali od 1-10 a 5 to jakies 50% wiec zmniejsz nadmuch bo ciepło moze uciekac kominem to po pierwsze po drugie eko moze slabe ja mam pieklorz bobrek i dzis ustawilem temp 80 stopni i ja uzyskal ( czyscilem piec) kombinuj z ustawieniami napewno nadmuch i proporcje podawania i przerwy , ja sugierowalem sie tym : https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=201

pocztaj co pisze kolega info .

 

odpisz jak cos sie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

zacznę od tego, że nie mam możliwości obejrzenia pieca na żywo i w związku z tym mam pytanie do posiadaczy pieca Defro Komfort Eko 2o kW linia tradycyjna.

 

Czy piec ten wygląda tak jak na stronie producenta:

- http://www.defro.pl/kotly-linia-tradycyjna/komfort-eko-tradycyjna ,

 

czy może wygląda jak w instrukcji obsługi tego kotła również na stronie producenta:

- http://www.defro.pl/do-pobrania/instrukcje-obslugi/nowa-kotly-stare.

 

Może moje pytanie brzmi dziwnie ale dzwoniąc do punktu sprzedaży mówią mi, że piec nie wygląda dokładnie tak jak na stronie producenta, zaś dzwoniąc do przedstawiciela odpowiedz brzmi wygląda tak jak na stronie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

WITAM.JESTEM NOWY NA FORUM.JESTEM POSIADACZEM KOTŁA KOMFORT EKO 20 KW NOWA LINIA.OD OK 3 TYG MAM PODŁĄCZONE CO W NOWYM DOMU.PIERWSZE 2DNI PO URUCHOMIENIU PALIŁ JAK SMOK,ALE GDU DOM SIĘ NAGRZAŁ TO OD RAZU SPALANIE SPADŁO.PALĘ NIM OD 8 GRUDNIA.DOM JUŻ JEST OCIEPLONY 15 CM STYRO GRAFIT & 0.32 MURY Z SUPOREXU 24,FUNDAMENTY OD SAMYCH ŁAW TEŻ OCIEPLONE TWARDYM STYRO DO FUNDAMENTÓW 10CM DO POZIOMU 0,OKNA 3SZYBY,PODDASZE TEZ WYKOŃCZONE SKOSY 25WEŁNY LAMBDA 0,38 I STROP NAD PODDASZEM 30CZ .POSADZKA TEZ OCIEPLONA 9CM(4X5 NA MIJANKĘ)STYRO DO PODŁÓG 0,36LAMBDA.CZYLI W MIARĘ OCIEPLONY.DOM 130m2 UZYTKOWE (185NETTO)W TYM 40 m2 podłogówki,I BOJLER 140L,RESZTA GRZEJNIKI PLUS GŁOWICE.PIEC MAM USTAWIONY NA OK 15KW.MOJE NASTAWY TO:

PODAWANIE 10SEK/55SEK

WENTYLATOR 18% PRZESŁONA OK 3CM OTWARTA

WYJSCIE NA CZOPUCHU ZAMKNIETE

PODTRZYMANIE

PRACA 20 SEK/20MIN

WENTYLATOR 22SEK CO 12 MIN

OCZYWISCIE MAM ZAWÓR CZTERODROGOWY ,4 POMPY BOJLER PODŁOGA GRZEJNIKI I CYRKULACJA.PRACUJA TYLKO BOJLER I GRZEJNIKI.KUPIŁEM WEGIEL 3 ZRÓDEŁ I JEDEN JEST NAJLEPSZY.PODOBNO Z KOPALNI WESOŁA 26-28MJ.CHYBA TAK MA BO DOBRZE SIĘ SPALA I NIE TRZEBA GO DMUCHAĆ I W PODTRZYMANIU.TERAZ DOCHODZI W OK 7-8 MIN I WYUTRZYMUJE OK 60MIN.

NARAZIE NIKT NIE MIESZKA ALE GRZEJE BO JEST TROCHE MATERIAŁU W DOMU NA PODŁOGI WIEC SZKODA.MOŻE MOJE USTAWIENIA KOMUS POMOGĄ.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Defro komfort eko (chyba tzw nowa linia), spalanie 1 worek (25kg) na 2 doby (48h) przy lekkie zimie. Kociol pracuje 24h na dobe.

Piec uzytkuje pierwsza zime (w 5/2013 sie wprowadzilem). Na poczatku (przy uruchamianiu pieca w momencie montazu 4/2013) byly bardzo duze problemy z jego ustawieniem i stabilna praca (straszne spieki, plomien cofal sie z paleniska itd). Po meczacej walce i palowaniu sie z ustawieniami pieca pomogla zmiana wegla. Na poczatku palilem na weglu z castoramy/mroki, pozniej przeszedlem na ekogroszek Ognik zielony i obecnie mam takie spalanie j.w.

Temp zadana na kotle 60 C, sterowanie pogodowe na sterowniku MZ (brak sterownika pokojowego).

Edytowane przez bkroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać ile masz m2 domu?i jaki piec ile kw?chyba nie używasz  dużo cwu i nie masz podłogówki.ja mam takie spalanie jak nie mieszkam w domu.czasem wezmę trochę wody z bojlera.termostaty mam na 2-3 ok 18tsC i tyle jest ok 19 na dole 18 na górz,edruga sprawa to nie ma też drzwi wewnętrznych jeszcze zamontowanych,po podłogach je zamontuje.22 grudnia zasypałem 205kg i wtyrzymał 17 dni,no ale temperatury też nie były zimowe.teraz jest mrozek lekki w nocy ok 2-3 i 3-4 na plusie w dzień.8 stycznia zasypałem znów 200kg(ok 19 wiaderek po 11kg,zważyłem jedno i wiem ile wchodzi w zasobnik na jeden zasyp)i jeszcze jest węgiel.myślę że 2 tyg wytrzyma.palę tym gorszym węglem a nie wiem ile będzie trzymał na węglu z wesołej.w tym jest trochę kamienia,ale dzięki BOGU ani razu nie zerwał mi zawleczki a uruchomiony był 12 grudnia,kupiłem z 15 zawleczek na  na zapas.dziś było -5 mrozu i wieje to odczuwalna z -18 albo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 120 m2, silikat 24 + 15 cm styropian, dach 23 cm welna + 23 cm welna miedzy poddaszem a strychem.

 

Piec Defro komfort eko 20kW, temp. zadana 60 stopni na CO + 48 CWU.

Instalacja oparta tylko o grzejniki + zawór 4 drogowy sterowany tylko pogodowo.

Charakterystyka pogodowa: +10 - 33C, 0 - 38C, -10 - 42C, -20 - 44C.

W okresie 01.11.2013 - 31.12.2013 piec spalił odpowiednio 11/2013 - 15 worków (x25 kg), 12/2013 - 18 worków gorszku (braktycznie brak dni z temp. <0C w dzień i ok. nie zimniej niż -2/-3C w nocy).

Na koniec m-ca podam ilość za 1/2014.

 

Nastawy pieca w menu serwisowym:

- max czas podawania 10s

- min przerwa podawania 35s

- max przerwa podawania 100s

Menu instalatora:

- wspolczynnik mocy kotla +10

- wspolczynnik wentylatora +10

 

Pale tylko na węglu ekogroszek Ognik (zielony) - relatywnie drogi (880 zl/t), ale spala się bardzo dobrze.

 

Grzejniki na dole na 5 (odkręcone na max), a górze poniżej 4. Temp. na dole +20/21C, na górze +23C.

Edytowane przez bkroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 01/2014 spaliłem 20 woroków (1 worek na 1,5 doby) x 25 kg = 500 kg groszku (w tym przez ok 10-12 dni temp. w dzień -10/-13 C, w nocy ok -18 C). W domu non stop +21C dół/+23C góra (palone 24h na dobę, bez sterowania tygodniowego/zmniejszania temp. zadanej na dom itd).

 

Luty zaczął się gorąco +7 w tej chwili.

 


W okresie 01.11.2013 - 31.12.2013 piec spalił odpowiednio 11/2013 - 15 worków (x25 kg), 12/2013 - 18 worków gorszku (braktycznie brak dni z temp. <0C w dzień i ok. nie zimniej niż -2/-3C w nocy).

Na koniec m-ca podam ilość za 1/2014.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam!
Jestem nowy na tym forum.Eksploatuje pierwszy sezon Defro Komfort Eco Duo 15 kW i przy obecnych temperaturach 0+7 spalam worek 25 kg Retopalu na dobę - jest to  dużo. Dom 140 m2 ocieplony.PCV, stare budownictwo.
Moje ustawienia:
temperatura zadana CO  48oC
temperatura instalacji  42oC
czas podawania 16 sek
przerwa w podawaniu 85 sek
siła nadmuchu 50 przesłona otwarta na 3/4
histereza 2o
 
praca w podtrzymaniu 20sek
przerwa w podtrzymaniu 30min
wentylator
czas pracy 21sek
czas przerwy 15min
zawór wbudowany trój drogowy z sterownikiem i PID, min otwarcie 20%
Lekki spiek rozsypujący się- węglarka z 3-4 worków groszku.
Proszę o jakąś podpowiedz bo nie mam doświadczenia w tym temacie, w celu zmniejszenia zużycia groszku.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam 

Posiadam piec komfort eco standart 20kw defro z 2012 roku zakupiony 2012 3 generacji w którym muszę wymienić ślimak i kolanko niestety numer seryjny jest w niedostępnym miejscu pomiędzy piecem a podajnikiem mimo to spisaliśmy informacje które są zapisane czarnym drukiem niestety tam gdzie nr seryjny jest prostokątne miejsce na numer który był wpisany albo długopisem niebieskim albo pieczątką niebieską i jest nieczytelny wogóle temperatura i lata zrobiły swoje. Bez numeru nie mogę zamówić części była też kontrol pieca i opału i zgłosili że te nr muszą być .W defro u przedstawiciela w Liszkach gdzie był kupiony nie mają w systemie faktur z tego roku i nie pomogą odsyłając do producenta ,pytanie czy te numery da się odzyskać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.