Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto Posiada Kocioł Krzystal Tłok


mikimax2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. Proszę Was o pomoc, gdyż borykam się z decyzją jakiej firmy kupić kocioł z podajnikiem tłokowym. Męczę się teraz strasznie z zasypowym miałowcem ze Stalmasu i potrzebuję pomocy doświadczonych posiadaczy. Słyszałem, że kocioł firmy Krzystal z pleszewa jest ok. Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł firmy Grobelny z Pleszewa i mogę polecić ten piec, ja użytkuje go juz trzecią zimę i jestem zadowolony o innych piecach nie mogę się wypowiadać ani porównywać, jedynie z rozmów ze znajomymi którzy mają piece z podajnikiem ślimakowym, mogę stwierdzić że koszt ogrzewania miałem w piecu z podajnikiem tłokowym stanowi połowę kosztów ekogroszku dla pieca z podajnikiem ślimakowym, więc polecam tłokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam zainstalowane 2 kotły tego producenta.Jeden o mocy 20kw pracuje drugi sezon, natomiast drugi ma moc 25kw i pracuje tylko na obiegu pierwotnym w instalacji z wymiennikiem płytowym w nowo budowanym domu, napędzając tylko dwa grzejniki.

W obu palę mieszanką miału ze zbożem.Miał ,kupiony okazyjnie dawno temu ma nieznane parametry, ale raczej nie jest to rewelacja.

Kocioł 20 kw ogrzewa dom o powierzchni ok 160m2 i CWU. Zużycie opału oceniam na 25-40 kg dobę, zależnie od temperatury zewnętrznej. Dodatek zboża poprawia spalanie miału oraz powoduje brak jakichkolwiek śladów niedopalonego miału w popiele.

Instalacja w jaką zapięty jest ten piec to "grawitacja" i ustawiona temp na piecu 40 stC przekłada się na 23-25 w domu, ale jest to chyba wynikiem przewymiarowanych grzejników.

Grzejniki nie mają głowic termostatycznych, a nie chcę zmniejszać temp na piecu poniżej 40 z uwagi na zachowanie temp .CWU i stąd konieczność życia w tropiku.

W porównaniu do dawnego pieca zasypowego, który jest również wpięty w instalacje jest to idealna sprawa, pozostaje tylko codziennie wysypać popiół.i dosypać 3-4 wiadra opalu.

Można dosypywać rzadziej, ale wolę codziennie po mniej.Choć zbiornik na paliwo i skrzynka na popiół jest nieco mała.Wadą palenia miałem jest kurz, którego nie da się uniknąć przy nasypywaniu suchego miału, ale w układzie z osobną kotłownia nie wiele mi to przeszkadza.Piec nie pozwala na spalanie odpadów, śmieci i innego badziewia stąd stary "zasypowiec" uruchamiany na lato do grzania CWU i ew nagrzewania domu wczesną jesienią bądz wiosna.

Zapomniałem dodać że paląc mieszanka miału i zboża w zasadzie nie muszę go czyścic.Po sezonie opróżniłem komorę dmuchawy gdzie było ok pół wiaderka "piacho-miału" I lekko wypaliłem półki szmatą nasączoną ON.

Piec jest niezły, wykonany bardzo starannie, z grubej blachy i swoje waży.Sterownik mam Elektro-Miz, czytelny i łatwy w nastawach.

Z pieca jestem zadowolony o czym świadczy zakup drugiego tej samej firmy i może nie jest najtańszy, ale wart swojej ceny.

Taka jest moja opinia.

Piec mam ustawiony na 40 stC, podawanie opału na 750 sek, histereza 2 stC, dmuchawa 70%, podtrzymanie 3min/9sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.