Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Kotłem


Beata292

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sąsiadka ma kocioł Typu UKS-PG moc11kW ze sterownikiem(PŁOMYK). ma taki problem ze jak więcej zasypie paliwa do niego odrazu jej sie woda gotuje.poprostu nie możemy dojsc do tego jak go ustawic żeby było dobrze. Może ktoś ma taki piec i doradzi jakkonkretnie ustawic programator? a może wina leży w czyms innym? prosze o porade :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej szczegółów, na przykład:

Jaka powierzchnia domu (mieszkania) jest ogrzewana?

Jak jest ocieplony dom (mieszkanie)?

Jakie okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ustawić sterownika kotła 11 kW ogrzewającego takie mieszkanie jakie opisałaś.

Za duża moc kotła!!!!

 

Trzeba kupić nowy kocioł o mocy około 4 - 5 kW, lub pod istniejący kocioł podłączyć drugie takie mieszkanie.

 

Kto doradził sąsiadce zakup kotła o mocy 11kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wina leży w czyms innym? :(

 

Na początek dwie rzeczy - szczelność kotła przy takim przewymiarowaniu musi byś bardzo dobra. Więc pierwsza sprawa - dopracować szczelność, sprawdzić sznury czy nie uszkodzone.

 

Druga sprawa - ustaw małą histerezę, ja mam np. 0.5 stopnia.

Ale szczelność bezwzględnie musi być dobra. Jak gotuje wodę, znaczy się cały zasyp zapalasz.

Kocioł górno czy dolnospalający ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to kocioł (proucent?).

"Zwykłe proste górniaki" przy paleniu od góry da się prowadzić w miarę bezdymnie na około połowie mocy nominalnej.

Jeśli i to byłoby zbyt wiele trzeba zmniejszyć palenisko zabudową z szamotu.

producentem kotła jest:zakład ślusarsko-kotlarski "EMKATO"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ustawić sterownika kotła 11 kW ogrzewającego takie mieszkanie jakie opisałaś.

Za duża moc kotła!!!!

 

Trzeba kupić nowy kocioł o mocy około 4 - 5 kW, lub pod istniejący kocioł podłączyć drugie takie mieszkanie.

 

Kto doradził sąsiadce zakup kotła o mocy 11kW?

"Fachowiec" od siedmiu boleści :( a żeby było śmiesznie to miała jeszcze większy więc sobie wymieniła na mniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł jest szczelny ,sznur wymieniony i jest to kocioł górnospalający. Mam pytanko :czy jest to możliwe zeby dmuchawa łapała lewy cug,pytam gdyż u mnie w kotle przy dmuchawie jest klapka a u sąsiadki jej nie ma( mam kocioł innego producenta).

Oczywiście, że może łapać.

Łatwo to sprawdzić poprzez obserwację tego co się dzieje, gdy dmuchawa nie pracuje.

Na takim cugu może zajechać do setki (kocioł mały a wlot dmuchawy duży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie regulatora (klapki) ważne jest aby jego kołnierze pasowały do kołnierza przy kotle i dmuchawie.

 

Do czasu zakupu regulatora (klapki) na tłoczeniu dmuchawy, niech sąsiadka zakleji taśmą samoprzylepną około 80% ssania dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.