Skocz do zawartości

robogaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Moje pytanie dotyczy ilości spalanego węgla typu np. groszek a mianowicie:

1 kocioł ok od 25 do 38Kw

2 powierzchnia od 150 do 220 m2

3 temperatura na zewnątrz obecna ok.-12

4 temperatura zadana od 55 do 65*C

Prosze o wypowiedzi oczywiście palenie na naturalnym ciągu jak i na sterownikach.

A może wyeliminujemy MIAŁ ?

Nie ukrywam że chce zrobić taki mały bilans cenowy z różnych żródeł i kotłow.

Myśle że w wolnej chwili opiszecie swoje doświadczenia.

Chodzi mi po głowie przerobienie kotła na układ nawęglania brucer II ale muszę wszystko skalkulować na chłodno.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Co to panowie nikt nie pali groszkiem lub orzechem w zasypowych? NIE WIERZE !

Wiem dużo jest na ten temat na forum ale nie ma całej techniki palenia tylko:Jja pale węglem bo mnie miał wk...... i takie tam.

No chyba że nikt nie chce pisac na moje posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paliłem węglem sortyment groszek z kopalni Piast w starym kotle. Paliło się bardzo dobrze, ale Piast przestał produkować węgiel tego sortymentu i teraz palę orzechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek jako jedyny sortyment węgla spadał samoczynnie na ruszta w starym kotle. Dosypywałem groszku, delikatnie rusztowałem ruchomymi rusztami i wynosiłem popiół spadający do zasobnika. Paliło się ciągle z przerwami na czyszczenie kotła czyli przez 1 do 3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Co to panowie nikt nie pali groszkiem lub orzechem w zasypowych? NIE WIERZE !

Wiem dużo jest na ten temat na forum ale nie ma całej techniki palenia tylko:Jja pale węglem bo mnie miał wk...... i takie tam.

No chyba że nikt nie chce pisac na moje posty?

Witaj.

Parę lat temu postanowiłem sprawdzić w czym i jak palą "guru" na różnych forach.

Wynik- ok70% to kocioł miałowy -paliwo-wszystko w dół poniżej orzecha.

Niedawno pojawił się wątek ,zamiast miału orzech +dmuchawa ustawiona na miał-efekt-nie sledziłęm dalej wątku

Co do podstawowego pytania -Nie mogę ci pomóc-palę olejem.

Mimo to temat uważam za bardzo ciekawy.

pozdrawiam henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w NOWYM 2011 ROKU.

Ja osobiście postanowiłem zrobic pare zasypów na groszku 23000kj i ecogroszku 26000kj.

Efekty takie juz podaje

groszek 23000kj

-5 temp.na zewnątrz

70*C zadana

czas palenia 20h

Zasyp 50kg.

ecogroszek 26000kj

-3 temp. na zewnątrz

70*C zadana

czas palenia 15h

Zasyp 50 kg

Tak więc wychodzi na to że parametry kaloryczności u sprzedawców są wyssane z palca.

Zostało mi ok.2,5 t miału do wypalenia i przechodzę na groszek.

Zaczynam myśleć o podajniku tłokowym o granulacji do 6 cm.

Dzisiaj zrobiłem przekładnie i zaczynam ją testowac na obciążenia,przekładnia na 12V.

Wyliczyłem że groszku w tłoku powinienem spalić około 40 kg na dobe na 200m2

A jak będzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja pokażę jak to wygląda u mnie

kocioł górnego spalania zrobiony 5 lat temu przez jednego z okolicznych rzemieślników, powierzchnia ogrzewana 250mkw, użyty węgiel: orzech I Jaworzno 25MJ, zasyp około 26kg, temp w mieszkaniu około 22stopni, temperatura zewnętrzna okolo -13stopni, czas spalania 11 godzin

na potwierdzenie moich słów wyniki: http://www.mojstuff.yoyo.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem groszek z Wesolej niby taka sama kalorycznosc jak orzech II ale palil sie krocej niz orzechII . Natomiast orzech I z tych kopalni byl najlepszy ale zawieszal sie . Mial jakos tam sie palil ale bylo masa popiolu i trzeba bylo kilka razy na dobe rusztowac wprawdzie byl tanszy ale wiecej go szlo i fnansowo wychodzilo tak samo jak orzechII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.