Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Trójdrożny


frodo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem świeżym palaczem (pierwszy sezon). Posiadam piec Defro Duo 15kW. Udało mi się jakoś wszystko ustawić. Mam zamontowany zawór trójdrożny http://eko-kotly.pl/osprzet-instalacji-co/...esz-3-drogowy-1

Mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów. Trochę poczytałem na forum o tych zaworach ale jest tego tyle i tyle opinii że nie wiem sam już o co chodzi. Podam może moje ustawienia pieca: Temp. zadana to 60st. Groszek podaje co 30 s przez 8 s w czasie pracy. Na podtrzymaniu podaje groszek co 8 min przez 15 s (dmuchawa podobnie). Na kaloryferach mam zainstalowane termostaty. Jak powinien być ustawiony zawór żeby dodatkowo ograniczyć spalanie pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

A jaką rolę spełnia u Ciebie zawór trójdrożny.

Z tego co się oriętuję, to można go zamontować dwojako:

-regulacja wody CO wychodzącej na grzejniki, czyli krótko mówiąc ustawiasz żądaną temperaturę wody wychodzącej na grzejniki

-ograniczenie temperatury wody powrotnej do kotła, czyli regulujesz temperaturę wody która wraca do kotła

W zależności od zastosowania są małe różnice w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.Choć tema ten już dawno był poruszany to chcę się do niego dołączyć i proszę znawców o podzielenie się swoja wiedzą.

Piec na ekogroszek z podajnikiem 25kW

Czy instalacja na rysunku  nr.1 jest prawidłowa (chodzi mi głownie o zawór 3-drożny) który ma za zadanie głównie regulację temperaturę wody która wraca do kotła a więc jego ochronę,w pomieszczeniach temperaturę reguluje termozaworami.

Inny hydraulik który to widział mówił że powinno to wyglądać jak na rys.nr 2.

Zawór 3D miałem zawsze ustawiony przez instalatora na "9",ale ten drugi fachowiec przestawił go na "7". Zawór ten jak widać na zdjęciu ma skalę od 0-10. C.Proszę mi jeszcze wytłumaczyć zasadę ustawiania zaworu3D.  np.ustawie go  w pozycji "0" - "1" albo w górnej "9"-"10" przy których wartościach dogrzewania kotła jest bardziej skuteczne.

Przepraszam za moje może dziecinne pytania  i  z góry DZIĘKUJĘ za pomoc.

post-1235-0-44313600-1391082889_thumb.jpg

post-1235-0-54751100-1391082911_thumb.jpg

post-1235-0-13746500-1391082931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraź sobie jak zawór jest wpiety u Ciebie w instalacji  i zobaczysz jak to działa kiedy  będziesz kręcił wirtualnym pokrętłem

http://www.defro.pl/serwis/materialy/zawor3drogowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką funkcję ma pełnić zawór 3D w tej instalacji?

 

W takim układzie - montaż na zasilaniu, nie masz ochrony kotła, tylko regulację temp wody zasilającej na odbiorniki.

Jak zamontujesz zaw 3-d na powrocie to możemy mówić o ochronie powrotu.

Czy mógłbyś narysować mi poprawny schemat ,opierając się na moich zdjęciach,w którym dokładnie miejscu i w jaki sposób go zamontować,by służył jako ochrona kotła,byłbym Ci Bardzooooo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.