Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Cugu, Piec Dymi, Nie Pali Sie!


adrian1488

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panstwa Wszystkich!

 

Znalazlem Wasze forum przez przypadek i mam nadzieje ze szanowni uzytkownicy pomoga rozwiazac problem, który nie daje mi spac.

 

Sprawa wyglada nastepujaco. Wprowadziłem się do jakis miesiac temu do kupionego domu. Dom posiadał piec weglowy 12Kw. Wszystko bylo dobrze palilem sobie weglem a do rozpalki drewnem. Od jakiegos czasu piec przy rozpalaniu dymil mi do srodka. Jednakze po osiagnieciu wyzszej temperatury jakos to ustawalo. W dniu wczorajszym nastapilo chyba apogeum. Piec dymi strasznie, praktycznie caly czas. Nadmienie ze od paru dni rowniez zaczalem palic starymi paletami, ktore sobie pocialem. Skladowalem je w szopie. Gdzies wyczytalem ze byc moze od mokrego drewna takie rzeczy sie dzieja ale watpie bo wczesniej tez tak robilem i bylo wporzadku wszystko. Zdesperowany nie wiem co mam robic. Praktycznie nie da sie do kotlowni wejsc bo tak piec dymi. wylot na maxa otwarty jest. Kupilem na allegro jakis srodek do usuwania sadzy.Moze to pomoze?Nadmienie ze dom ma 2 pietra a komin jest na wysokosci ok. 15m.

 

Pozdrawiam i prosze o jakies sugestie.

 

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A widziales kiedys jak sie pala sadze w kominie i jakie moga byc tego efekty? Najpierw sprawdz czy komin jest zatkany .Napewno masz gdzies wyczystke komina wloz do niej lusterko i zobacz czy komin jest drozny oczywiscie w dzien:) Moze komin jest ok. tylko rura laczaca kociol z kominem jest zatkana. Czy w kotlowni jest wystarczajaco powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego kotla ale wyglada na kociol gornego spalania to pokretlo na drzwiach zasypowych pewnie jest do dostarczania powietrza wtornego. O technice palenia w gorniaku poczytaj na forum. Tak jak pisze kolega problem moze byc w tym kolanie . W srodku po otwarciu drzwi zasypowych tak jak pisalem raczej powinna byc szczelina dla przejscia spalin do tylu kotla sprawdz czy jest drozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... ten pomarańczowy dekiel służy do regulacji powietrza?

 

Sprawa wyglada nastepujaco. Wprowadziłem się do jakis miesiac temu do kupionego domu. Dom posiadał piec weglowy 12Kw. Wszystko bylo dobrze palilem sobie weglem a do rozpalki drewnem. Od jakiegos czasu piec przy rozpalaniu dymil mi do srodka. Jednakze po osiagnieciu wyzszej temperatury jakos to ustawalo. W dniu wczorajszym nastapilo chyba apogeum. Piec dymi strasznie, praktycznie caly czas. Nadmienie ze od paru dni rowniez zaczalem palic starymi paletami, ktore sobie pocialem. Skladowalem je w szopie.

 

paliłem sobie węglem - jak? Najpierw rozpałka, potem nasypywałeś węgla i potem dokładałeś?

Smoła jak powstaje, jest na forum, więc pominę ten fragment.

Jeśli ten dekiel jest do reg. powietrza, to Twój kocioł jest górnospalającym kotłem, w którym palisz jak w dolnospalającym. Skutek - jak sam opisujesz.

Zrób próbę, jak wygasisz kocioł, wyczyść ruszt, nasyp trochę węgla, powiedzmy tyle ile spalasz przez pół dnia, lub cały gdy tylko przepalasz. Na górę daj trochę drewna, (na ten węgiel), następnie na drewno tekturę i gazetę. Rozpal gazetę, zamknij górne drzwiczki, odkręć/uchyl ten dekiel górny tak żeby się paliło, ale nie za bardzo. Klapkę od miarkownika na max daj - znaczy sie otwórz maksymalnie. Widzę, że masz zespolone drzwiczki, to może być problem, ale puki co nie przejmuj się. jak się troszkę rozpali, podepnij miarkownik. I obserwuj. CHoć mam wrażenie, że nie będziesz miał czego obserwować, kosiołek sie rozkręci i z czasem wszystko się przeczyści.

Daj znać, jaki efekt po wypaleniu wsadu. Ważne - nie dokładaj, ma sie do końca wypalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zawsze jak pojawia się ktoś na forum należy go zapytać skąd jest. Może okazać się że to Mój Twój sąsiad i temat jest do rozwiązania w 10 minut. Napisz kolego gdzie mieszkasz może ktoś z czytających forum ma do Ciebie przysłowiowy rzut... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie!

 

Wczoraj rozebralem czopucha i wywalilem kupe sadzy.skrecilem go i niestety jest to samo a nawet ciut gorzej(moze przewrazliwiony juz jestem). ide dzis komin czyscic. napisze jak to zrobie.

 

a mieszkam we wsi Sobocisko woj. dolnoslaske gmina Oława.

 

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.