Skocz do zawartości
IGNOROWANY

regulator temp w mieszkaniu czy termostaty?


kucior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie fachowcy co jest ekonomiczniejszym rozwiazaniem - czy sterowanie tem w mieszkaniu przez regulator czy tez przez takie cos:

http://www.allegro.pl/item372457156_glowic...zedzac_30_.html

aukcja jest zupelnie przypadkowa chodzi mi tylko o przyklad.

Zaleta takiego rozwiazania jest to ze konkretny pokoj moze miec konkrente rozklady temp. a sterowanie zbiorcze obejmie mi budynek bardziej kompleksowo - tak przynajmniej mysle.

Wyjasnie teraz jakie mam warunki brzegowe:

Piec mialowy palacy od gory /bedzie/ z sterowaniem + zawor 4d + silownik na nim /tzw zestaw grupowy od Piotra Automatyka/, kaloryferki niskiej pojemnosci wodnej, caly uklad tez raczej za duzo wody w sobie miec nie bedzie. Dom 120 m gdzie przyjanjmniej musi byc czesciowo przez pare godzin /dzien/ 21-22 stopnie + 80 m stref gdzie moze i nawet musi byc temp nizsza 15-18 moze jeszcze mniej /korytarze itp./ Budynek nie_zwarty, takie dziwaczne dlugie L, mury nieocieplone za to cegla, typowe starsze budownictwo..

Czy przy takich danych jest wogole sens schodzic w nocy z temp na tych 120 m w dol o pare stopni? Przyniesie to jakiekolwiek oszczednosci opalowe?

Sorrki jak post bedzie niezrozumialy :-) dopisze co trzeba.

Poniewaz wpakuje w centralne zawor od Piotra to moze Piotr doradzisz?

pzdr. tn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą jednego punktu pomiarowo-sterującego jest bez sensu.Dlatego dobrze jest,kiedy na większości grzejników są zawory termostatyczne a sterownik jest swoją droga.

Oficjalna,ale wg. mnie bezsensowna,zasada umiejscowienia takiego sterownika mówi,że montuje się go w najzimniejszym pomieszczeniu.Wtedy masz w domu wiele nie dogrzanych pomieszczeń.No bo jak chcesz w najzimniejszym pomieszczeniu mieć np.18 st,to taką temp. osiągniesz tam dość szybko i spowoduje to zatrzymanie dalszego podnoszenia temp. w całym domu.Oczywistością jest,że pozostałe pomieszczenia nie zdążyły dojść do swoich zadanych temperatur,i nie dojdą,bo sterownik wysyła do kotła sygnał,że nie trzeba grzać.

Ja uważam,że taki sterownik powinno montować się w najcieplejszym pomieszczeniu a w pozostałych koniecznie głowice termostatyczne.

W takim zestawieniu wszystkie pomieszczenia mają zagwarantowane osiągnięcie temperatury żądanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.