Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kanały Wentylacyjne


sojka06

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagą przegłądałem wszystkie uwagi na temat kanałów wentylacyjnych ale nie znalazłem nic na interesujący mnie temat.Juz wyjaśniam o co chodzi.

Pół roku temu wprowadziliśmy się do nowego mieszkania w bloku.Blok jest niewielki / 8 rodzin/ a mieszkanie bardzo fajne.Na początku było wszystko ok.Po niedługim jednak czasie, kiedy wprowadziło się parę rodzin, wystąpił problem.

Poprzez kanały wentylacyjne, zwłaszcza te w łazience, zaczął wpływać smród z kanalizacji.Były dni kiedy fetor był mocno uciążliwy.Innego dnia malał bądź się nasilał. Trwa to cały czas.

Ostatnio zauważyłem ,że w kanale wentylacyjnym w łazience nie ma ciągu a wrecz ma tendencje do napychania pow. z zewnątrz

Chcę dodać, że drugi kanał jest w kuchni.

Przy niższych temp. dochodzi problem z ciągle zaparowanymi szybami w dolnej części, we wszystkich pomieszczeniach na wszystkich oknach.Okna co prawda posiadają nawiewniki, lecz ich otwieranie, bądź zamykanie nie daje żadnego efektu.Do tego proszę sobie wyobrazić temp. w łazience gdzie zimne powietrze wtłaczane jest nawiewnikiem i kanałem wentylacyjnym.

Jednocześnie chcę wyjaśnić,że w poprzednim mieszkaniu były również okna plastikowe ale problem zaparowanych okien nigdy nie występował.

Dlatego też zwracam się z prośbą do wszystkich forumowiczów z prośbą o radę, co zrobić z uciążliwym problemem.

Za wszystkie cenne uwagi serdecznie dziękuję, życząc jednocześnie wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2011 Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kanał wentylacyjny jest przypchany. Dodatkowo częstą przyczyną są zamontowane przez lokatorów (a zabraniane przez przepisy) wentylatory wyciągowe.

Moja rada - zgłosić temat do administracji. Kominiarz przeczyści kanał i sprawdzi mieszkania podłączone do tego samego kanału.

Aromaty kanalizacyjne - w chwili obecnej produkowane są syfony na odpływach z urządzeń bardzo płytkie. Należy wówczas bardzo często je zalewać. Podejrzewam, że sąsiedzi tego nie wiedzą i pomontowali wentylatory i cały aromat wędruje do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.