Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rura Spalinowa W Nieogrzewanej Piwnicy


zarybob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam kocioł górnego spalania (miałowy) z dmuchawą i sterownikiem,pale groszkiem 60 stopni na piecu (40 -50 stopni na powrocie). Latem/jesienia nie mialem zadnych problemów teraz gdy temperatury spadły zaczeła sie kondensacja spalin i smoła wychodzi przez fugew kominie (ceglanym). Na zdjeciach pokazałem zaizolowaną rure spalinową taka czarna jak od kominka (izolacja to wełna kominkowa 3cm z folią aluminiową). Rura ta przechodzi przez sciane i dalej kawałek w nieogrzewanej piwnicy gdzie temperatura spada ponizej zera jak sa silne mrozy. Przy samym piecu nie starczylo mi juz izolacji ale to poprawie. Pytanie co jeszcze moge zrobić zeby problem nie narastał? Zaizolować jeszcze raz całą rure wełną 5 cm taka zwykłą a na odcinek komina który jest w piwnicy dać wełne fasadową ?Czy to rozwiąże problem??

post-11020-1293385196_thumb.jpgpost-11020-1293385165_thumb.jpgpost-679-1198841783_thumb.jpg

post-11020-1293385129_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jak chodzi o ten odcinek, to owiń go tą watą na maksa (fasadowa niepotrzebna, chyba, że chcesz "ładnie" obudować ;) )

 

Radzę przeanalizować cały przebieg tego komina i jego budowę w celu odszukania wszystkich odcinków narażonych na niską temperaturę i je ocieplić.

Czy to pomoże - nie wiem, ale na pewno nie zaszkodzi i ew. pozwoli łatwiej znaleźć inną przyczynę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze komin ma 10 przewodów kominowych(kamienica) i nie wiem jak to izolować, najlepiej było by całość ale to za duzy koszt. Może ocieplić powiedzmy metrowy pasek czy to coś da? Aha komin ma ok 15 metrów zaczyna sie w piwnicy i tam go docieple pozniej leci przez mieszkania czyli nie mam możliwości go ocieplić ale chyba nie ma takiej potrzeby. Na strychu jest odcinek 3 -4 metry nieocieplony ale również ocieplenie całego nie wchodzi w gre. Dodam jeszcze że kłopoty zaczeły sie w momencie zmiany przewodu kominowego, wczesniej był w piwnicy ogrzewanej przez kocioł teraz jest odcinek poza i tu napewno trzeba poprawić. Zaizolować na "maxa" czyli 5-10-15-30 cm ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 cm uważam że za mało. Ja bym dał ok. 15.

Jak dasz więcej, to nic się nie stanie a skoro już kupisz całe opakowanie, to na pewno Ci zostanie.

Rzeczywiście nie ma sensu ocieplanie całego komina wkoło.

Pasek metrowy da dokładnie tyle samo, co 10m.

Ciekawe co jest w kanałach bezpośrednio przylegających do Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam kocioł górnego spalania (miałowy) z dmuchawą i sterownikiem,pale groszkiem 60 stopni na piecu (40 -50 stopni na powrocie). Latem/jesienia nie mialem zadnych problemów teraz gdy temperatury spadły zaczeła sie kondensacja spalin i smoła wychodzi przez fugew kominie (ceglanym). Na zdjeciach pokazałem zaizolowaną rure spalinową taka czarna jak od kominka (izolacja to wełna kominkowa 3cm z folią aluminiową). Rura ta przechodzi przez sciane i dalej kawałek w nieogrzewanej piwnicy gdzie temperatura spada ponizej zera jak sa silne mrozy. Przy samym piecu nie starczylo mi juz izolacji ale to poprawie. Pytanie co jeszcze moge zrobić zeby problem nie narastał? Zaizolować jeszcze raz całą rure wełną 5 cm taka zwykłą a na odcinek komina który jest w piwnicy dać wełne fasadową ?Czy to rozwiąże problem??

post-11020-1293385196_thumb.jpgpost-11020-1293385165_thumb.jpgpost-679-1198841783_thumb.jpg

Witaj.

Po pierwsze-zlikwiduj chłodnicę na czopuchu.

Po drugie zrób to natychmiast.( młotek ,przecinak)

Po trzecie ,zaizoluj czopuch na całej długości.

Po czwarte módl się ,czy aby nie posadziłeś kwiatków sąsiadom, bo wtedy będziesz miał naprawdę problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"odrzutowa frania spalinowa"

Mam nadzieje ze sytuacja sie poprawi. Czy moge jeszcze coś zrobić - podniejść temperature na piecu z 60 na 65-70 ??

 

 

post-11020-1293463760_thumb.jpgpost-11020-1293463788_thumb.jpg

1.Jaki był powód zmiany komina?

2.Czy czopuch zaizolowany jest na całej długości ? czy tylko od pieca do ściany,i od ściany do sciany?

3.Czy brałes pod uwagę możliwość przeniesienia pieca?( do kogo należy pomieszczenie z twoim kominem)

Twój problem to czopuch. Miałeś krótki prosty ,nie było problemu. Masz długi i kręty,masz problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Poprzednio był źle podłączony tzn. dwa "piece" w jeden przewód

Ad2. Czopuch zaizolowany jest prawie na calej dlugosci tzn. na odcinku przez sciane okolo 6 cm niestety nie docieplalem

Ad3. Nie ma możliwosci przeniesienia kotła (obecnie stoi w mojej piwnicy a podlaczenie jest wczesci wspolnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/termometr-tarczowy-z-son...1378084143.html takie cudo??

Cały czas masz podłączony? boje się że sie upali po jakims czasie??

 

 

Dokładnie taki i podłączony na stałe. Co prawda poprzedni wytrzymał cały sezon i na nowy sezon zakupiłem kolejny termometr. Podejrzewam, że przyczyną jego awarii (zablokował się ) było parę upadków, - termometr wisiał sobie na rurce. W tym roku nowy nabytek przymocowałem do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaręczam, że się nie upali. Maks temp w moim czopuchu jaką odnotowałem to 170stC.

"Normalnie" jest 120 - 150 st C.

 

Oczywiście, jakbym się baaardzooo "postarał" to pewnie bym go "ujarał"

Mnie się udało "załatwić" dwie sztuki, wystarczy zapomnieć i zostawić przy rozpalaniu kotła. Jeśli będzie na nim sadza i dostanie odpowiedniej temp. to tylko "syknie" Być może w "miałowcu"odpalanym od góry wytrzyma, ja przy rozpalaniu zawsze "daję w rurę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.