Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocił Gazowy Do Domu O Pow. Użytkowej 197 M.kw


ivvo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na Forum ,

właśnie postanowiłam dokończyć budowę domu , która trwa z przerwami od (proszę powstrzymać się od złośliwości;)) 1979r. Dostałam pozwolenie na dokończenie budowy, dom jest 3 poziomowy , czyli bez podpiwniczenia , tu garaż, łazienka, hol, i wielki salon w którym ma być kominek, z wyjściem na ogród, na następnym poziomie jest kuchnia , łazienka i 4 pokoje i jest poddasze użytkowe , gdzie jest ubikacja i 2 duże pokoje (po pół domu - a pow. zabudowy domu to 116,61 m kw. i mały wydzielony strych.

W tym roku został ocieplony, założona instalacja c.o. i podłączony na próbę zwykły piec na wszystko ( czyli można w nim spalać węgiel , drzewo itp. ale nie mogę mieć pieca na paliwo stałe , gdyż w czasie tak długiej budowy plany się pozmieniały i nie mam kotłowni, i nie mam gdzie składować opału, dlatego , wystąpiłam do gazowni o podłączenie gazu i dostałam warunki na 24 kW. Teraz jest moja prośba, nie mam pojęcia jaki kocioł na gaz wybrać , czytam na różnych forach ale nic mi to nie rozjaśnia , myślałam o kondensacyjnym, ale czytała też o jakimś pulsacyjnym nie znam się na firmach a boje się , że jak pójdę do sklepu , to wciśnie mi sprzedawca to co będzie chciał.

Chciałam nadmienić , że bardzo mi zależy na tym by była to inwestycja racjonalna , tzn żeby ceny za opłaty gazu nie doprowadziły do tego , że zamarznę z rodziną bo nie będzie mnie stać na opłacenie rachunków, dlatego jestem skłonna zapłacić teraz za coś dobrego ale potem płacić mało za eksploatację. staram się o kredyt hipoteczny i właśnie chcę kupić za niego kocioł kominek i wymienić okna ( bo te obecne są mają już 15 lat ;)

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co ma powiedziec gaz w polsce wiemy jaki jest jak brakuje to tlocza azot by wypelnic luke.Kalorycznosc tez daje do myslenia -slaba , jak by tak bylo jak w szwecji ze placa za kalorycznosc to polskie gazownictwo poszlo by z torbami, nie jestem ekspertem od piecow gazowych ktore tez nie malo kosztuja szukaj w buderusie .vaissmanie ,pojail sie kociol -pulsacyjny - konstrokcja zaczerpnieta z V-2 pozadna niemiecka robota te v-2 .Piec zrobili francuzi spaliny temp.35c.Rura PCV na komin i dziala .No ale jest drogi ale co jest tanie ,potem przeglady sciemniajace za ktore cza niezle placie ,no a jak sie popsuje to uf niezla kasa.Czytaj ,szukaj nie daj sie nabrac przez sprzedawcow slonia Ci sorzedadza w butelce by zlapac frajera.

Czesc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam nadmienić , że bardzo mi zależy na tym by była to inwestycja racjonalna , tzn żeby ceny za opłaty gazu nie doprowadziły do tego , że zamarznę z rodziną bo nie będzie mnie stać na opłacenie rachunków, dlatego jestem skłonna zapłacić teraz za coś dobrego ale potem płacić mało za eksploatację.

 

Niestety tak dobrze to nie ma. Gdyby od kociołka zależało to ile płacimy za gaz to tych zużywających "dużo" nikt by przecież nie kupił. Dziś wszystkie koty mają podobną 90% sprawność. Tak więc wybierasz tylko pomiędzy marką, serwisem, sterownikami pogodowymi itp. Na ekonomię wpływu to nie ma. Drugi wybór to technologia spalania z odzyskiem ciepła z kondensacji spalin - ciepło spalania gazu jest większe o 10% od wartości opałowej i taką oszczędność w opale można uzyskać kupując taki kociołek (znów dowolny model dowolnego producenta). Ale dla kondensacji musisz mieć instalację niskotemperaturową - taką w której temperatura wody w obiegu to 40 stopni. Czyli albo podłogówka albo duże grzejniki. Ty już instalację masz, więc pewnie też i wiesz jaka temperatura wody w mroźne dni była potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "Mecenas" właściwie wszystko Ci napisał. Pytanie "jaki kocioł wybrać" jest bez senu. Różnice konstrukcyjne w kotłach (własciwie w palnikach) są naprawdę niewielkie i dla eksploatacji własciwie nie mają znaczenia. Większe różnice są w sterownikach kotłowych, ale tu, to ty powinnaś zdefiniować swoje potrzeby i wymagania. Marka kotła nie ma przełożenia na wielkość zużycia gazu i wysokość rachunków, za to sama konstrukcja domu zastosowane materiały i wielkość i jakość izolacji już ma i to tu trzeba szukać spsobów na mniejsze rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.