Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Typ Olsztyński


bladyy78

Rekomendowane odpowiedzi

Po zamieszczony przekroju kotła widać że nie jest to kocioł dolnego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć używałem taki kociołek około 3 lata.Paliłem w nim tak zasypywałem do pełna i podpalałem od dołu,nie wiem czy dobrze ale tak paliłem.Kociołek radził sobie bardzo dobrze.Grzałem nim parter 80m2. Mały problem to taki że ma klapkę zasypową pod skosem i czasami to przeszkadza bo nie jest uszczelniona ,jak się pali to płomień jest blisko klapki zasypowej i przy słabszym cugu lubi troszkę zadymić. A jak chcesz dosypać węgla to powoli bo syf wylatuje na zewnątrz. Jak masz jakieś pytania to chętnie pomogę. Naszkicowałem go mniej więcej tak wyglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem rysunek ,po obejrzeniu tego na stronie. I zaznaczyłem miejsce gdzie płomień ( prawie wyłazi na zewnątrz ) Ale jak się nauczysz w nim palić to nie jest żle. Dodam jeszcze że komora spalanie jest mała i nadaje się najlepiej na drobny węgiel ,drewna nie wiele wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1973 te kotły które narysowałeś chyba jednak działają troszkę inaczej niż ten z allegro, typ kotła co jest na twoich rysunkach to typ. SKI .

Emus w tym kotle właśnie po przekroju widać że to jest typowy dolniak, a możne się mylę. W dolniaku przecież pali się pewna porcja opału na dole paleniska, a nie cały wsad tak jak w kotle górnego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje wygląda identycznie z zewnątrz, wcale bym się nie zdziwił jakby to był ten sam kocioł! A pokazany przekrój był tylko poglądowy. Można wiedzieć dlaczego zmieniłeś kocioł na inny?

Zmieniłem na inny bo OLSZTYNA miałem w domu dokładnie w kuchni. Tak był zainstalowany jak kupiłem chałupkę , ale kuchnia to nie zbyt dobre miejsce na piec. Jak robiłem generalny remont c.o. to wyrzuciłem go z domu i wstawiłem ślimakowca do garażu. Do OLSZTYNA w garażu bym musiał za często zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mozna dobrego powiedziec o producencie kotla ktory nie potrafi nawet prawidlowo

okreslic moc kotla.? Podaje 0,6 1,2 1,5 kW to przeciez mniej niz zelazko do prasowania !!

Chlop chyba nawet podstawowki nie skonczyl!! Chwali sie atestami, kto mu wyda atesty

na tak opisany towar - to klamstwo i naciaganie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1973 te kotły które narysowałeś chyba jednak działają troszkę inaczej niż ten z allegro, typ kotła co jest na twoich rysunkach to typ. SKI .

Emus w tym kotle właśnie po przekroju widać że to jest typowy dolniak, a możne się mylę. W dolniaku przecież pali się pewna porcja opału na dole paleniska, a nie cały wsad tak jak w kotle górnego spalania.

Witam.

Kolega EMUS ma racje to żaden dolniak.

Według tego rysunku to 2 w 1 czyli takie coś.(wynalazek)

Pozdrawiam.

post-21309-1293520939_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni siedzę na necie i czytam, już mi gałki wychodzą ;) I co niestety nie znalazłem kotła który by był dobry, bo albo kocioł zadymia kotłownie, albo spala za dużo opału, albo grzeje komin itd. Widzę że wybór dobrego kotła nie jest łatwy. Wszystkie mają jakieś wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz racje ale ja ze swojego jestem zadowolony.

To typowy górniak i po zrobieniu pewnych patentów jest tak jak sobie założyłem.

Kupiłem kocioł oczywiście tańszy bo bezpośrednio od producenta ale przed kupnem pojechałem do kilku producentów w odległości około 200km od miejsca w którym mieszkam i wybór padł na pleszew.

Ale myśle że każdy kociołek jest dodry ale trzeba się z nim zaprzyjażnić.

Pisze KOCIOŁEK a nie wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.