Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Chcę żadnej Porady, Nie Mam żadnego Problemu...


IVEN

Rekomendowane odpowiedzi

pompa włącza się sporadycznie , gdy róznica temp zasilania i powrotu są zbyt duże . Widać to na podglądzie online (na czerwono pompa nieaktywna , na zielono pompa w trakcie pracy)

 

a to mój kociołek(już jest ) w trakcie pracy http://esterownik.pl/remote/279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa włącza się sporadycznie , gdy róznica temp zasilania i powrotu są zbyt duże . Widać to na podglądzie online (na czerwono pompa nieaktywna , na zielono pompa w trakcie pracy)

 

a to mój kociołek(już jest ) w trakcie pracy http://esterownik.pl/remote/279

 

 

super, chcialbym miec cos takiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia tego co spada do popielnika. W standardowym sterowniku starannie dobieramy siłę dmuchawy czasy podawania i pauzy, aby popiół rzeczywiście przypominał popiół. A jeżeli sterownik ustawi w danej chwili inne czasy podawania i pauzy i inną siłę nadmuchu, bo czujniki tak nakażą, to czy do popielnika nie spadnie wtedy posklejany lub niedopalony ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IVEN

Bardzo dożo masz alarmów: Zadziałał termik CO - wystąpienie alarmu

Czy to nie wygasza kotła.

 

Tak , alarmy są z okresu , gdy paliłem na ruszcie awaryjnym w trybie automatycznym i zdarzało się gdy na drewnie kocioł się "rozbujał".Poza tym na początku dużo przy nim "majstrowałem" tzn instalowałem czujki , wyciągałem czujki żeby poprowadzić przewody itp. .Niekiedy też kocioł wyłączam, podczas załadunku opału, ponieważ wtedy cofa się mniej dymu do kosza zasypowego..

Podajnik uruchomiłem 20.12.10 rano

 

Oglądałem popiół w szufladzie i wygląda tak samo jak w kościele mają na popielec , sam proszek , no może żeby nie było idealnie to znajdą się 3-4 bryłki sklejone , ale po lekkim puknięciu rozsypuje się na popiół. Na pewno nie ma tam szlaki i niedopalonego groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może wydać się banalne, ale czy pompa mieszająca jest wymogiem układu, czy jeżeli mam już zamontowany zawór mieszający 3d (bez siłownika) to taki wariant też jest dopuszczalny?

 

P.S. Coraz bardziej zaczyna mi się to podobać ;) , tym bardziej, że mogę bez problemu wejść w panel z mojego telefonu komórkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na to pytanie , trzeba by zapytać producenta kotła . Ja wcześniej nie miałem zaworu , więc sprawa była prosta , bo sterownik obsługuje pompę mieszającą , pompę CO i CWU.

Wiem ,że producent zastrzegł ,że gwarancja będzie ważna po zamontowaniu pompy mieszającej .

Zreszta na stronie każdego producenta kotła z tym sterownikiem widnieje schemat montażu, który pokrywa się z "moją " stroną online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o wymóg producenta kotła, tylko o to czy sterownik bruli czy ecoal będzie w stanie sterować parametrami bez podłączonej pompy mieszającej.

Mi serwis z Ogniwa gdy instalowałem swój kocioł stwierdził, że może być pompa mieszająca lub zawór 4d. Sterownik radzi sobie bez pompy mieszającej a nawet więcej, gdy nie korzysta się z pompy mieszającej można po wybraniu odpowiednich ostawień w menu wykorzystać gniazdo w sterowniku od pompy mieszającej do podpięcia pompki cyrkulacyjnej CWU i np. załączania jej tylko w określonych godzinach. Osobną sprawą jest to,że nie należy mylić ze sobą sterownika ecoal i bruli - oba są tego samego producenta i chyba nie różnią się hardwarowo ale w sterowniku bruli "wykastrowany" jest algorytm autoadaptacji. Jest więc zwykłym sterownikiem takim z jakimi większość ludzi się tu męczy. Są dwie zalety - można go użyć do każdego kotła - nie tylko z Brucerem no i można się wtedy "męczyć" przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ IVEN

Co Ty teraz będziesz robił jak kocioł sam pracuje? Brak regulacji brak problemów ze spalaniem, sterowanie przez internet, normalnie nuda.

 

Wiesz Ja mysle, ze to przyszlosc pokaze jak to sie bedzie sprawdzac PID tez mial byc rewelacja a nie jest. Ale jak to sie sprawdzi to moj nastepny piec to bedzie wlasnie palnik brucera i ecoal :D pozdrawiam i Iven chce sylszec tylko dobre opinnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zależy co rozumieć przez autoadaptację, ale jeśli chcesz tak jak chwali się IVEN jednego tygodnia zarzucić kocioł miałem , drugiego popróbować brunatnego , a potem jeszcze mieszanki z owsem i nic nie zmieniać w ustawieniach kotła to eCoal Ci to umożliwi a bruli nie. Ma jakieś algorytmy typu PID, ale jakichś korekcji użytkownik będzie musiał dokonać. Tak, aby sterownik współpracował z każdym palnikiem i każdym paliwem i jednocześnie nić nie wymagał od użytkownika to chyba tylko w erze.

Cytat z innego forum - użytkownik Jarecki79 pisze (a wie co pisze) :

"Bruli to sterownik klasyczny z zaimplementowanym fuzzy logic na samą temp. spalin. Reszta klasyka, czyli czas podawania, przerwy itd.

 

eCoal to sterownik, gdzie nie możesz nastawiac i zmieniac podawania, jedynie przedmuch poprzez menu klienta czy bardziej dogłębnie przez menu serwisowe.

 

Oba modele moga byc sterowane przez internet.

 

Co więcej z eCoala idzie zrobic model Bruli przez zmianę softu (producent informował,że taka zmiana jest możliwa, odpłatna i tylko w jedna stronę, tj. nie chce się godzić na ponowne przerobienie tzw.bruli na tzweCoal)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie , nie czuję się urażony :D , przy moim obecnym stanie "ducha" trudno byłoby mnie wyprowadzić z równowagi :) .Pomimo ,że gdzieś wyżej wyczytałem słowa ironii, ale zrzucam to na "kark niedowierzania i małej zazdrości" ;) .... Chciałem jak najbardziej pomóc i podzielić się swoim "szczęściem"z innymi :) , a może chociaż jedna osoba skorzysta z moich informacji ....

również życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zależy co rozumieć przez autoadaptację, ale jeśli chcesz tak jak chwali się IVEN jednego tygodnia zarzucić kocioł miałem , drugiego popróbować brunatnego , a potem jeszcze mieszanki z owsem i nic nie zmieniać w ustawieniach kotła to eCoal Ci to umożliwi a bruli nie. Ma jakieś algorytmy typu PID, ale jakichś korekcji użytkownik będzie musiał dokonać. Tak, aby sterownik współpracował z każdym palnikiem i każdym paliwem i jednocześnie nić nie wymagał od użytkownika to chyba tylko w erze.

Cytat z innego forum - użytkownik Jarecki79 pisze (a wie co pisze) :

"Bruli to sterownik klasyczny z zaimplementowanym fuzzy logic na samą temp. spalin. Reszta klasyka, czyli czas podawania, przerwy itd.

 

eCoal to sterownik, gdzie nie możesz nastawiac i zmieniac podawania, jedynie przedmuch poprzez menu klienta czy bardziej dogłębnie przez menu serwisowe.

 

Oba modele moga byc sterowane przez internet.

 

Co więcej z eCoala idzie zrobic model Bruli przez zmianę softu (producent informował,że taka zmiana jest możliwa, odpłatna i tylko w jedna stronę, tj. nie chce się godzić na ponowne przerobienie tzw.bruli na tzweCoal)"

 

 

@makol

Dzięki za wyjaśnienie sytuacji.

Podczas rozmowy z producentem tak zrozumiałem jak pisałem wcześniej i powiem szczerze, że wydawało mi się to nie możliwe, a jednak jest czego dowodem może być IVEN.

IVEN gratuluję zakupu. Mam nadzieję, że jeszcze napiszesz coś o swoim "pupilku".

 

Wesołych Świąt dla wszystkich palaczy.

 

 

Panowie znowu idzie zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: czy wszystkie informacje, które można obserwować poprzez witrynę są prawdziwe? Nawet jak jest symulowana praca wentylatora? czyli jak wiatraczek się kręci to on również pracuje w rzeczywistości?

........ bo mam pewne spostrzeżenia.

 

Jeśli sterownik , który "podglądasz" jest online (niebieskie kółeczko obok) to wizualizacja , którą obserwujesz jest stanem rzeczywistym -"na żywo". Pompa podświetlona na zielono -jest w stanie pracy , a obracający się wentylator -jest w trakcie pracy

 

Mam nadzieję, że jeszcze napiszesz coś o swoim "pupilku".

 

chętnie to zrobię . W miarę upływu czasu i poczynionych obserwacji , postaram się podzielić informacjami , równiez odpowiedzieć na pytania. Z góry uprzedzam ,że żaden ze mnie fachowiec , lecz palacz amator z kilkunastoletnim doświadczeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem Twój układ on-line i mam pytanie nie koniecznie do Ciebie, jak to racjonalnie wytłumaczyć:

To co zobaczyłem (nie żeby wyrwać z kontekstu konkretne parametry na które czekałem np. pół dnia, tylko ottt włączyłem przypadkowo podgląd)

1. Przez ok. 15min nie był podawany opał.

2. Wentylator pracował przez 15min z mocą 38 - 40%.

3. Pompa CO pracowała 15min non-stop

 

Temperatura na kotle w tym czasie nieznacznie wzrastała czyli skoki ok. 0,2st

W tym czasie temp. zadana = 52, a na kotle przez te 15 min 55,4 - 56st. Temp. powrotu praktycznie bez zmian (pompa mieszająca nie włączyła się ani razu)

 

Między 15 a 25 min opał był podany 4 razy, z łącznym czasem podawania ok. 15sek. Temp. znowu oscyluje w okolicach 56st.

 

Wnioski: opał nie jest podawany, wentylator tłoczy cały czas zimne powietrze z zewnątrz, pompa CO non-stop wyciąga ciepłą wodę z kotła, temp. na kotle nie spada. Temp. na kotle ciągle grubo powyżej zadanej, a mimo to opał był podany w jakiejś tam ilości, po co???

 

p.s. energia bierze się z powietrza = i tak kocioł pali Tobie za dużo ;) albo mieszkasz w "termosie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jedyne co moge odpowiedzieć , to tyle że moge mieć obecnie małe zapotrzebowanie na ciepło. Dom jest dobrze izolowany, a na grzejnikach dodakowo są zawory termostatyczne , które również regulują to zapotrzebowanie. Od około godz 21....staramy się "wychłodzić " dom , nie lubię wysokiej temp. do spania . W nocy w domu jest ok 17-18 stopni, przykręcam termostaty , a i kocioł ma zadaną niższą temp na noc zarówno CO jak i CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.