Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Grzejnikiem żeliwnym (żeberkowym)


man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z grzejnikiem a mianowicie grzejnik jest zimny na całej długości u dołu a na górze gorący,

na środkowej (2/3 długości ) grzeje w połowie wysokości tam gdzie jest miernik zużycia ciepła. Grzejnik jest żeliwny i

składa się z 14 żeberek. Mieszkam w bloku spułdzielczym na parterze ( budynek z 1990r, i mam pytanie co tera zrobić z tym grzejnikiem?

 

-Grzejnik przy wlocie jest tak gorący że ciężko długo go tam trzymać a u wyjścia jest tak zimny że ledwie wyczuwalne

jest ciepło. Przedztawie to graficznie na zdjęciu bo z opisu może wydać się mało realne.

post-22861-1292722683_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik oddaje ciepło na tyle szybko, że powrót jest zimny. Za mały przepływ czynnika jest. Albo spowodowane to jest czynnikami zewnętrznymi - np pompy na instalacji (ale parter - raczej nie) albo zaworem przy grzejniku - przymknięty albo grzejnik zasyfiony szlamem i zwalnia przepływ. A jak inne grzejniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe grzejniki grzeją bardzo dobrze, odpływy w nich są tak samo gorące jak od zasilania. W tym grzejniku co sprawia kłopot dziś z chydraulikiem ustawilim przepływ (kryze) na max i nadal grzał tak samo, termostat jest cały czas w pozycji odkręconej na max czyli na 5.

 

Dwa lata temu płukany był inny grzejnik w mieszkaniu i fakt poprawiło to jego wydajność, okazało się że był zamulony po 18 latach używania.

 

Mam jeszcze dodatkowe pytanie:

Czy mając mieszkanie "własnościowe spółdzielcze" czy zapłukanie grzejnika powinienem JA płacić czy spółdzielnia skoro płacę składki remontowe? Bo podczas dzisiejszej rozmowy z prezesem powiedział że ja muszę płacić za hydraulika ponieważ grzejnik w lokalu jest i oni nie poniosą tych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie czy grzejnik grzał wcześniej dobre czy może cały czas grzeje tak samo? Bo możliwe że jest porostu źle zmontowany tzn grzejnik powinien być delikatnie podniesiony w stronę odpowietrznika, lub zamontowany idealnie prosto, tak żeby dało się go dobre odpowietrzyć. Jak masz na grzejniku głowice termostatyczna to ja ściągnij z zaworu. Możliwe również że jakiś syf dostał się do rurki powrotnej grzejnika i ja przytkał co powoduje że nie ma dobrego krążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na zamulenie rurki powrotnej! Problem jest poza grzejnikiem, jeżeli byl płukany i zawory też.

Jakie są phi tych rurek?? I czy kiedys grzało??

A ponadto jaka jest temperatura w chałupie?? Bo jak masz 19-20 stC to sie nie dziw że grzejnik cieniutki! W końcu to 19 żeberek!

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

-Grzejnik wisi poziomo ( sprawdzone poziomicą)

-Przed i po płukaniu grzejnika cały wkład z zaworu był wyjmowany ( użyto termobloku czy coś takiego ) brak poprawy

-rurka odpływowa z grzejnika wymieniona

-brak w nim odpowietrzenika ale cała góra grzeje równo

-był płukany i odpowietrzany przez śrubunek przy termostacie ( 2 zawory przy nim dzięki czemu moge go demontować bez spuszczania wody z pionu)

Kiedyś grzał znacznie lepiej.

Acha przy napełnianiu grzejnika przez odpływ w pełni się nagrzał tam (sprawdzane ręko i odpływ ciepły był jak pion powrotny).

 

A co do temperatur to w przy dzwiach pokoju 21st , centralnie na środku 20st a 1metr od termostatu 19st.

 

Co jeszcze można by zrobić z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kryza, grzejnik i powrót są drożne to może być zapchane zasilanie (zamulone). Zakładam, że kryza była dobrana prawidłowo. Od 20 lat nie wymieniane rury mogły gdzieś się przytkać. Może trzeba będzie wymienić całą gałązkę od pionu do kaloryfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy woda była spuszczona to spiralą (przypominała wycior do butelek) hydraulik czyścił obie gałązki i były drożne. Kryza u mnie ustawiona jest na "6" przy 19 żeberkach. Ciśnienie wody jak dobrze widziałem to "0,1 MPA" na węźle w piwnicy ( uwaga są 3 takie węzły na blok z każdego węzła idzie 7lub 8 pionów w zależności od klatki ).

A grzejnik jak grzał tak grzeje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.