Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Kotła Do Regulatora Pokojowego


makiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam piec Ling Duo, regulator pokojowy Auraton 3000. Pytanie jest takie. Po ustawieniu żądanej temp na regulatorze np. 19 stopni. Piec przechodzi w stan podtrzymania, ale po jakimś czasie znowu zaczyna chodzić, powoduje to, iż przez ok. 5 godzin temp. w pokoju mi wzrasta do 22 stopni. Powinno być tak, iż po osiągnięciu żądanej temp na regulatorze pokojowym piec wchodzi w stan czuwania i pracuje - zgodnie z ustawieniami w opcjach serwisowych - 8 minut, odpoczynku 2 minuty - a tak się nie dzieje. Pomimo tego, iż temp na regulatorze pokojowym jest osiągnięta, woda nagrzana, to temp na piecu załóżmy 63 stopnie a włącza się pompa CO i woda idzie na kaloryfery. W zeszłym roku tak nie miałem więc musiało się mi coś przestawić.

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak, iż po osiągnięciu żądanej temp na regulatorze pokojowym piec wchodzi w stan czuwania i pracuje - zgodnie z ustawieniami w opcjach serwisowych - 8 minut, odpoczynku 2 minuty - a tak się nie dzieje.

Witam,

 

Na pewno tak powinno być?

 

Sterowanie pracą kotła za pomocą czujnika pokojowego to bardzo trudne zadanie (do ustawienia). Prawie niemożliwe ze względu na "konflikt interesów". Nie chcemy bowiem, żeby na kotle temp. spadła (czyli na grzejnikach też, gdy nie ma zaworu mieszającego). Z drugiej strony jednak chcemy, żeby temp. grzejników spadła. Czujnik pokojowy powinien raczej sterować zaworem 3D/4D (a jak go nie ma to przynajmniej pompką c.o.).

 

Nie należy więc obserwować co się dzieje z kotłem lecz z pompą/mieszaczem.

 

Tu szukaj przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam piec Ling Duo, regulator pokojowy Auraton 3000. Pytanie jest takie. Po ustawieniu żądanej temp na regulatorze np. 19 stopni. Piec przechodzi w stan podtrzymania, ale po jakimś czasie znowu zaczyna chodzić, powoduje to, iż przez ok. 5 godzin temp. w pokoju mi wzrasta do 22 stopni. Powinno być tak, iż po osiągnięciu żądanej temp na regulatorze pokojowym piec wchodzi w stan czuwania i pracuje - zgodnie z ustawieniami w opcjach serwisowych - 8 minut, odpoczynku 2 minuty - a tak się nie dzieje. Pomimo tego, iż temp na regulatorze pokojowym jest osiągnięta, woda nagrzana, to temp na piecu załóżmy 63 stopnie a włącza się pompa CO i woda idzie na kaloryfery. W zeszłym roku tak nie miałem więc musiało się mi coś przestawić.

Help!

 

Ustaw w opcjach serwisowych blokowanie pompy w 100% zamiast 8/2min - większa oszczędność opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór ma 4D, po osiągnięciu temp przez regulator pokojowy. Piec wchodzi w stan czuwania, temp dochodzi do ok 64-65 stopni i znowu włącza się pompa CO przez co ciepła woda leci do grzejników, temp na piecu spada i piec znowu zaczyna chodzić.

Spróbuję zablokować pompę w 100% zobaczę jak pójdzie.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

napisze jak mam u siebie

sterownik pokojowy se dziala w tle ale temp w domu nigdy nie schodzi ponizej min ustalonym na sterowniku bo sterownik pieca co iles minut przez ze mnie okreslonych na 30s puszcza pompe i to starcza by tem nie spadala w domu

 

natomiast jak np wylacze sterownik, albo pradu nie ma i pozniej sie piec nagrzewa to pompa pochodzi nawet pare cykli pomimo tego iz regulator jej nie kaze :(

wtedy wlaze do sterownika i zmieniam temp zalaczenia pomp, itp, ogolnie mieszam i za ktoryms razem juz sie nie zalacza i pracuje normalnie

takie jakies ma odchyly foster menuet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.