Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzidziuś nie umie korzystać ze strony internetowej kopalni i z telefonu?:

http://www.pgsilesia.pl/pl/sprzedaz/autoryzowani-sprzedawcy

z internetu również?

http://olx.pl/oferta/polski-wegiel-orzech-silesia-luzem-z-transportem-CID628-ID4E8WD.html

http://www.tani-wegiel.pl/cennik/

http://procardoniec.pl/r,33.html

i wiele innych.

Wystarczy trochę własnej inicjatywy (sam kupiłem na wiosnę ponad tonę Silesii, tylko że workowanego orzecha I)

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po przeczytaniu całego wątka jeszcze raz mam pytanie czy nie znacie składu gdzie kupię Orzecha II ze Silezji ? dzowniłem do nich i detalu nie prowadzą 3t. W zeszłym sezonie paliłem  Orzech II Kazimierz Juliusz i dla mnie ten wegeil w dakonie był spoko.Dzoniłem na kopalnie bo chiałem podjechac i kupić to mają stan upadłości i nie sprzedają. Także ponawiam pytanie poszukuję składu gdzie kupię Orzecha II albo Silezja albo Kazmierz jestem z pod Krakowa ale dysponuję własmym tanim transportem (3,5t)  wiec na śląsk sobie dojadę.

 W Bochni kupisz Kazka Julka po 740/t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzwoniłem jak radziliście i co jest orzech II si-lezja ale w 3 rożnych składach składach same negatywne oponie tz panie dużo popiołu jest w nim panie lepszy piast tylko orzecha II z piasta nie ma w ogóle,  a o węglu orzech II z Kazimierz Juliusz na składach to można zapomnieć echhh ele zycie jest brutalne szukaj człowieku węgla dalej do dakona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz do kogoś pretensje? Gdybyś czytał forum, to wiedziałbyś ile Silesia ma popiołu, a tak słuchasz ciemnych przydupasów na składach i zawracasz gitarę po forach.

Trzeba było zapytać tych mądrali ile ich zdaniem realnie popiołu ma Piast, albo Ziemowit.

Czytamy forum i wyciągamy wnioski:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-kt%C3%B3rej-kopalni-kupi%C4%87-w%C4%99giel/page-13?do=findComment&comment=181988

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-której-kopalni-kupić-węgiel/?p=182095

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-kt%C3%B3rej-kopalni-kupi%C4%87-w%C4%99giel/page-14?do=findComment&comment=182035

Dzisiaj wieczorem w temacie " Pid w górniakach" będzie filmik ze spalania Silesii, a jutro ponowna informacja o ilości popiołu (raz już mierzyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców od "ruskich" węgli (bo raczej nie jest to nic polskiego), co to za cudo? Dostałem reklamówkę tego węgla od znajomego z Kędzierzyna, który kupił go okazyjnie (550 zł za tonę z przywozem) i teraz nie wie, jak nim palić. Jest go zbyt mało, żeby zapalić w kotle, więc przepaliłem go w podkowie. Z tego, co zaobserwowałem, to dość trudno i powoli się zapala, w początkowej fazie trochę przydymił, ale zapach dymu nie wskazuje na nic koksującego. Sam węgiel jest na zewnątrz szary, ale to może wynikać z przechowywania, bardzo ciężki, a po rozbiciu (dość twardy) jest wewnątrz smolisty i czarny, nie umiem go nigdzie zakwalifikować. Na moje oko kaloryczność niezła, chociaż pozostało dużo ciężkiego popiołu i skoksowanego niedopału.

 

 

                   

 

 

         

 

 

 

 

Edytowane przez marcin
Załączniki usunięte na prośbę autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień? Skała płonna (podobno jest coś takiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no to się aż tak źle nie pali i ten niedopał, to nie są kamienie ani spieki, to taki jakby swego rodzaju koks. To wygląda na węgiel poprzerastany skałą, i stąd jego nienaturalnie duża waga i ciężki popiół. Może to być rosyjski węgiel z kopalni odkrywkowych nie płukany, jedynie przesiewany na drobnych sitach. Granulacja też  jest taka trochę rosyjska od 25 do nawet 120 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, bo kształt kawałków jest zbyt regularny i kompletnie brak miału. Poza tym na Śląsku nie ma biedaszybów, a sprzedawca ma tego duże ilości. Pewnie coś z najtańszych rosyjskich. Chyba, że jest to jakiś polski odpad po płuczce kierowany jako pozaparametrowy do przemiału na miał, lub dla dużych elektrociepłowni, które mają własne młyny. Stąd potem w oficjalnej sprzedaży miały o zawartości popiołu nawet  powyżej 20%. 

Przy kupnie węgla też należy zwrócić uwagę na nienaturalnie dużą wagę kawałków (worków), bo może to zagwarantować późniejsze atrakcje.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, ktoś miał do czynienia z węglem z Budryka? Znam parametry -  typ 34.2 30Mj/kg, popiół ok 7% i bardzo wysokie RI ok. 80. Zastanawia mnie dlaczego kosztuje na wadze tylko 540zł/tone, podczas gdy podobny węgiel 34.2 ze Szczygłowic i Knurowa 615zł/tonę. Wszystkie trzy kopalnie to Jastrzębska Spółka Węglowa. Chyba, że chodzi tu o bardzo wysoki wskaźnik dylatacji tego węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przywiozłem od zaufanego sprzedawcy po 100kg miału do sprawdzenia:

 

Ekomiał (dedykowany do tłokowców) - odsiewka z produkcji ekogroszku ok. 26Mj/kg do 10% popiołu. Workowany 580zł/tonę. W miarę suchy, równa granulacja. Moneta to 20gr.

 

                                                                                                     

 

 

Miał II 23D KWK Bobrek. 23Mj/kg popiół ok. 20%, workowany 450zł/tonę. Opał suchy, sporo groszku:

 

                                                                                                      

 

 

Zacząłem do każdego zasypu na górę dodawać jedną lub dwie łopaty miału. Świetnie uszczelnia to zasyp i spowalnia odgazowywanie mocniejszego węgla.

Edytowane przez marcin
Załączniki usunięte na prośbę autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Groszek z Brzeszcz zakupiony w lutym 2013 roku jest gorszym paliwem niż groszek z Brzeszcz zakupiony w lutym 2012 roku.

Nastały lekkie mrozy i trzeba było przejść na palenie tylko groszkiem typu 33 z Brzeszcz zakupionym w czerwcu 2014.

Ten węgiel pod względem wartości opałowej jest jeszcze gorszy niż węgiel zakupiony w lutym 2013.

Wygląda na to że z chwilą zamknięcia pokładu 531 w maju 2012 roku z powodu pożaru węgiel z Brzeszcz nie ma 29 MJ/kg.

Czy KWSA wprowadza w błąd klientów w zakresie wartości opałowej groszku z Brzeszcz?

Edytowane przez emus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Quiz z której strony Marcel a po której Chwałowice?

 

W kotle mieszanka obu ok 4,5-5 kg wysokość 14-16 cm pod nią 5-6 cm drewna (Węgiel jak najwyżej KP) . 2 godziny od rozpalenia od góry godzinę. Od osiągnięcia 64 stC (50 kilka na dom 40 powrót) ok godziny . Na dole drewno dopiero się zajmuje. Dziś ogrzewam 90m w tym piwnicę bo ciągło chłodem. Wymiennik nie czyszczony  od 5 rozpaleń- Teraz w czasie pracy.

post-53047-0-24191700-1417597452_thumb.jpg

post-53047-0-34296600-1417597453_thumb.jpg

post-53047-0-46347300-1417597454_thumb.jpg

post-53047-0-44107000-1417597455_thumb.jpg

post-53047-0-46029600-1417597456_thumb.jpg

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.40 pozostało ok 2 litry żarzącego się koksu (temp.kotła 40) to zasypałem też koksem ok 3kg. "Królu kotła" wiedziałem, że ty będziesz pierwszy z odpowiedzią. Serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wiesz dobrze ; wiesz, że dobrze : wiesz - dobrze!. Ciepełka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Panowie, z czym zmieszać orzech z Wesołej. Od kilku dni się z tym męczę. Problemem jest niska stałopalność. Wszystko inne jest ok. bardzo szybko się rozpala i łapie zadaną temperaturę, nie dymi, popiołu naprawdę znikoma ilość ale ze stałopalnością jest tragedia.

Wcześniej paliłem mieszanką ale nie potrafię powiedzieć z jakich kopalni. Na pewno był orzech z Wesołej a z jakiej jeszcze to sobie nie zapisałem i nie pamiętam.

 Dla zobrazowania, na takim samym załadunku obecnie pali się jakieś 4 godziny krócej.

I tak zapalając wczoraj o 18 (9kg) skończyło się palić o 1 w nocy, gdzie wcześniej rozpalając o tej godzinie kończyło się palić przed 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... to może nie problem węgla.... może wyczyść kocioł....  ja u siebie 10 kg orzecha I z Wieczorka spalam w 6 godzin.. na kotle ustawione 60*C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.