Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Heintz 35 Kw


jerzy1507

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

zainstalowałem w nowym domku ocieplonym styrop.8 cm o powierzchni użytk.230m piec HEINTZ 35 KW palę eko groszkiem pieklorz ustawienia

histereza 2 sek

czas pracy podajnika 15 sek

przerwa podajnika 45 sek

nadmuch w skali 9 na uchylonej 60% 4

podłogówka 100m ustawiona na głowicy na 35stopni

 

nie mogę zejśc w spalaniu poniżej 50 kg na dobę

POMOCY próbowałem innych ustawień ale na podanym wyżej najmniej spala

może ktoś miał podobny problem z tym piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda inny kocioł ale o podobnej mocy. Jeżeli to jest pierwszy sezon i faktycznie ogrzewasz całe 230m2 to spalanie nie jest jakieś makabrycznie duże. U mnie w pierwszym rok to szacunkowo 10-15% opału szło więcej niż teraz, ale próbować zawsze można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

poczytałem na forum i eksperymentuję zmniejszyłem nadmuch na 3 stopień i przytkałem wylot na rurze wydechowej

do komina kawałkiem blachy z dachu i JEST EFEKT rano o 7 godz zasypałem 25 kg wsadu i mam jeszcze około 10 kg REWELACJA

ale mam obawy czy to nie wpływ tego że zrobiło się bezwietrznie.

 

piszesz domin że nie ma tragedii schajcowałem już 3,5 tony od 1 września do dzisiaj a gdzie koniec sezonu ???

gdybym miał spalac na sezon 7-8 ton eko groszku to z góry dzięki zainstalowałbym piec na olej opałowy i nie czyścił nie doglądal

będę próbował na tym co mam żeby nie spalał więcej jak 20 max 25 kg na dobę

MAM URLOP DO 8.01 POTESTUJĘ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

testuję są wyniki spalam teraz tylko 35 kg na dobę

zauważyłem że;

bardzo duże znaczenie ma nadmuch i odpowietrzony układ

piec nie mógł dobic zadanej temp. rury na wyjściu gorące na powrocie letnie co jest??? wziełem się za odpowietrzanie takie bardzo dokładne przelałem przez układ około 100 l wody i ruszyło teraz co prawda temp.zewnętrzna spadła ale mam domek bardzo dobrze ocieplony;;pilnowałem tego osobiście;;także myślę że ma to małe znaczenie czy na zewnatrz jest - 8 czy - 2

 

na tą chwilę mam ustawienia następujące;

histereza 3 st

temp pompy co 45st

histereza c.w.u 20 st tutaj mam problem bo mam zadaną 55st i spada o 20 stopni i piec musi dlugo. Bojler mam 200l

jakby ktoś z forum mógłby coś podpowiedziec jak to ogarnąc ??? rodzinkę mam liczną bo 6 osób także ciepła woda schodzi...

praca podajnika 15s

przerwa podajnika 48s

czas blokady ----

czas przepalania 13s

przerwa przepal 5 min

nadmuch opóźnienie 50s

nadmuch obroty na 2 i przysłona na 40%

 

prosiłbym jakby ktoś mógł napisac jak ustawic histerezę aby piec szybciej dochodził do zadanej temp.

 

pozdro dla wszystkich z forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny kocioł, ale może choć troszkę ci pomogę.

Dobrze ocieplony dom ma warstwę izolacyjną o grubości 12 cm, choć niektórzy dają nawet 15.

Histereza bojlera za duża. Ja mam ustawione 5 stopni, zbiorniku c.w.u dwu-płaszczowy (b. szybko nagrzewa wodę, gdy przychodzi czas kąpieli).

Słusznie postąpiłeś zmniejszając nadmuch. Teraz wentylator nie wydmuchuje ci ciepła w komin.

nadmuch opóźnienie 50s-tutaj bym zmniejszył do 30 sek, a nawet 20 sek.

Histereza kotła u mnie jest na minimum - 2 stopnie

 

"gdybym miał spalac na sezon 7-8 ton eko groszku to z góry dzięki zainstalowałbym piec na olej opałowy i nie czyścił nie doglądal

będę próbował na tym co mam żeby nie spalał więcej jak 20 max 25 kg na dobę "

 

Kocioł na olej opałowy spaliłby ci paliwa za kwotę znacznie większą niż przeznaczysz na węgiel.

230 m kw. to jednak spora powierzchnia, więc i koszty ogrzewania są spore, ale czy większe niż 3 mieszkania w bloku po 75 m kw., raczej zapłacisz mniej niż lokatorzy w blokowisku.

 

Twój kocioł też troszkę przewymiarowany, choć niektórzy mówią, że nie ma to wpływu na większe zużycie opału., ale sama cena zakupu kotła 25 kW, a 35 kW daje chyba sporą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym jakby ktoś mógł napisac jak ustawic histerezę aby piec szybciej dochodził do zadanej temp.

 

Jestem zwolennikiem małej histerezy - mam u siebie ustawioną na 1`C. Im mniejsza histereza, tym mniejszy spadek temp. po ponownym załączeniu się kotła w tryb "praca" a co za tym idzie szybsze uzyskanie temp. zadanej i ponowne przejście w nadzór.

 

Podzielam zdanie groszka - że przy ogrzewaniu olejem opałowym sezon grzewczy kosztowałby więcej niż na ekogroszku (nawet przy jego cenie w granicach 800PLN/tonę). Ile więcej to zależy od kilku czynników. W Twoim wypadku myślę, że między 1000 a 1500PLN na sezon (opieram się na informacjach od znajomych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.