Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Polaczyc Co Gazowe I Weglowe?


chopperrulez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczow. Chcialbym polaczyc CO gazowe z weglowym. Prosze o porade jak to zrobic? Mam w planie podlaczenie pieca weglowego o mocy 10Kw. W zalaczeniu dodaje szkic pogladowy mojego mieszkania wraz z obecna instalacja CO

post-22804-1292603070_thumb.jpg.

Nie wiem do konca jak rozwiazac problem wzrostu cisnienia w obiegu zamknietym. Jak to zabezpieczyc? W ktorym miejscu? Myslalem zeby polaczyc trojnikiem rurke A z rurka E i wstawic zawor pomiedzy ale pozostaje wlasnie kwestia tego cisnienia.

post-22804-1292603104_thumb.jpg

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam to i działa dobrze. Kocioł gazowy posiada krótki obieg ograniczający się do płytowego wymiennika. Wymiennik płytowy drugim obiegiem obsługuje otwartą instalację węglowego CO wspomaganą cyrkulacyjną pompą. Reszta bez zmian. Taka konfiguracja nazywa się sprzęgłem CO. Sterowanie pompy "węglowej" można połączyć z elektroniką kotła gazowego. Cała trudność aby obieg "gazowy" nie fałszował cyrkulacji grawitacyjnej; jeśli taką masz.

Więcej nie mam nic do dodania ponieważ jestem "cienki" z elektroniki i jej nie lubię.

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinałem kocioł stałopalny w istniejący już układ ciśnieniowy z kotłem gazowym.Bezpiecznym rozwiązaniem jest połączenie kotła stałopalnego przez wymiennik ciepła.Kocioł gazowy pracuje w układzie zamkniętym-ciśnieniowym,a kocioł stałopalny wpięty jest przez wymiennik w układzie otwartym.Oczywiście można w myśl nowych przepisów zrobić to wszystko w układzie ciśnieniowym montując wężownice schładzającą w kotle stałopalnym.Wybór należy do kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przed kotłem gazowym szeregowo wpiąć wymiennik płytowy zasilany z kotła zgodnie z poniższym schematem. Kocioł gazowy w tym układzie będzie miał mniej do podgrzania lub nawet nic jeżeli wymiennik będzie 'nagrzany" przez kocioł :lol:

post-2387-1292698335_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki wymiennik zastosowac do kotla weglowego o mocy 10kw? Czy musze zastosowac otwarte naczynie wzbiorcze (wyrownawcze?) ? A gdybym wstawil termiczne zabezpieczenie odpływowe np http://www.dempan.pl/pl/ts131-termiczne-za...wowe-t-106.html , czy to nie zabezpieczylo by ukladu przed wysokim cisnieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Kupiłem dom do remontu ,i robię centralne gazowe piec dwufunkcyjny i chcę dołączyć do tego piec tradycyjny na węgiel; Tylko instalacja będzie nie w miedzi ,a w rurze z tworzywa tzw. Pex.Proszę o pomoc czy taka instalacja się nadaje i jak to wszystko połączyć by działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy 1 funkcyjny można, ale aby miało sens trzeba dla kotła węglowego zastosować bufor,

oczywiście kocioł węglowy musi być dopuszczony przez producenta do pracy w układzie zamkniętym,

do tego przeważnie stosuje się dodatkowo solary.

Dwu-funkcyjny to chyba za duża kombinacja - niech inni się wypowiedzą.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.