Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logiterm 18 Kw, Zwiększenie Mocy


sid31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na jesień zamierzałem zmienić kocioł "zrób to sam" na taki z podajnikiem. Okazyjnie trafił się Logiterm 18 kW. Dom ma 220 kwadratowych, piętrowy i miałem obawy czy ta moc wystarczy. No i obawy się niestety potwierdzają. Przy niskich mrozach było jeszcze zupełnie ok, niestety teraz bardzo trudno wyciągnąć więcej niż 40 stopni. Jak myślicie czy zmiana palnika coś da, czy w ogóle są palniki większej mocy (niby znalazłem takie 25, 30 kW) ale czy wymiennik cieplny przy tym piecu jest w stanie odebrać to ciepło? nie chcę grzać komina, a zmiana pieca jest niestety nieco uciążliwa. Węgiel jest ok, popiołu niewiele, ustawienia też w porządku, jest jakiś ratunek? z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czopuch otwarty bez żadnej przysłony, można go spokojnie ręką dotknąć więc spaliny nie mają wielkiej temperetury, myślę że max 60 stopni. a ustawienia: czas podawania testowałem od 5 do 8 sekund, czas przerwy od 50 do 37 sekund, wentylator przysłonięty na około 80%, jeżeli za bardzo skaracam czas postoju lub wydłużam czas podawania, żar wysypuje się z palnika. Piec pracuje cały czas, ez przerwy, nie osiąga zadanej temp. tak za bardzo nie mam koncepcji czy coś jeszcze można zrobić poza wymianą pieaca na taki o większej mocy. dom ma jednak sporą powierzchnie, dużo grzejników, jest co prawda dobrze docieplony okna też nowe. na stronie logitermu na taką powierzcnie zalecają kocioł o wiele wiekszej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję Ci podawanie 10 sek. przerwa 30 sek. Nastawy 8/50 czy coś podobnego to proponuję zostawić na jesień lub wiosnę. Gdy w nocy mamy kilkanaście stopni na minusie w większości domów trzeba grzać i to ostro. Oczywiście zwiększając podawanie w proporcji 1:3 koniecznie zwiększ siłę nadmuchu (nie klapką na wentylatorze tylko parametrem w sterowniku – płomień prosty żółty oplatający deflektor, nie biały jak z palnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czopuch otwarty bez żadnej przysłony, można go spokojnie ręką dotknąć więc spaliny nie mają wielkiej temperetury, myślę że max 60 stopni.

Jedną z przyczyn nieosiągania temperatury jest zbyt silny ciąg kominowy.

Jeśli nie masz regulacji na czopuchu, to jak najszybciej zamontuj.

Spaliny zbyt szybko opuszczają wymiennik, i ogrzewasz atmosferę, przyczyniając się do powiększenia "efektu cieplarnianego" na naszej planecie.

Ja też mogę ręka dotknąć czopucha gdy jest otwarty, ale gdy go przymknę, to zauważalnie spada zużycie grochu, i kocioł szybciej osiąga temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czopuch otwarty bez żadnej przysłony, można go spokojnie ręką dotknąć więc spaliny nie mają wielkiej temperetury, myślę że max 60 stopni. (...)

 

Tak myślałem, twój kocioł pracuje z maksymalnie kilkoma kW mocy. Ale już wiesz co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako człowiek czynu już zadziałałem, czopuch przysłonięty w 80%, ciąg kominowy jest i tak wystarczający przy otwartych drzwiczkach wszystko ucieka do komina. temperatura rośnie błyskawicznie, poprawa jest zauważalna. zmniejszyłem powietrze, co prawda mrozy zelżały, ale i tak widzę, że jest lepiej. dzięki wszystkim za rady :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.