Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Gro Eco 17 Kw Problem Z Nadmuchem


pt123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Drugi sezon użytkuje piec SAS GroEco 17 kW z sterownikiem ST-37. Od początku nie byłem w stanie ustawić jego spalania w sposób zadawalojący. Głównym problem było powstawanie spieków, praktycznie niezależnie od rodzaju węgla. Jedynie praca w trybie letnim dawała niewielką ilość drobnego popiołu. Zgodnie z rozlicznymi sugestiami starałem się redukować ilość powietrza. Niemniej jednak nawet na pierwszym biegu wentylator pracował bardzo żwawo. W ustawieniach serwisowych sterownik ST-37 ma pozycję "Nadmuch" gdzie są możliwe dwa ustawienia 0 i 1. Domyślnie piec miałem ustawiony na 0. Gdy przełaczyłem tą opcję na 1 nadmuch zaczał zachowywać się inaczej:

1. Startował z pewnym jakby mozołem (to mnie trochę niepokoi).

2. Rzeczywiście dmuchał dużo słabiej na niskich biegach.

Wyczytałem w serwisówce SAS, że tę opcję ustawia się zależnie od rodzaju wentylatora, ale nie ma w niej mojego modelu. Posiadam wentylator firmy MpluM WPA-06.

Mam prośbę do doświadczonych użytkowników SASa o informację co powinno być w ustawieniu serwisowym "Nadmuch". Zamierzam napisać do serwisu SASa oczywiście, ale może ktoś z forumowicza ma odpowiedź od ręki.

 

Pozdrawiam

 

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem, a nuż się komóś to przyda. Panowie z serwisu SASa zadzwolnili po moim emailu i wyjaśnili, że w przypadku mojego wentylatora jedynie dopuszczalne ustawienie serwisowej opcji "Nadmuch" to 0. Ustawienie tej opcji na 1 prowadzi do uszkodzenia wentylatora.

 

Trochę mnie to zmartwiło bo miałem nadzieje, że uda sie lepiej dostroić piec. Jedyne co mi pozostało to klapka, ale ta już jest prawie całkiem zamknięta. Czy użytkownicy SASa mogliby napisać jak mają ustawione przesłony na wentylatorze?

 

Pozdrawiam

 

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Sam sobie odpowiem, a nuż się komóś to przyda. Panowie z serwisu SASa zadzwolnili po moim emailu i wyjaśnili, że w przypadku mojego wentylatora jedynie dopuszczalne ustawienie serwisowej opcji "Nadmuch" to 0. Ustawienie tej opcji na 1 prowadzi do uszkodzenia wentylatora.

 

Trochę mnie to zmartwiło bo miałem nadzieje, że uda sie lepiej dostroić piec. Jedyne co mi pozostało to klapka, ale ta już jest prawie całkiem zamknięta. Czy użytkownicy SASa mogliby napisać jak mają ustawione przesłony na wentylatorze?

 

Pozdrawiam

 

PT

 

mam ten sam piec zakupiony w tym samym czasie i ten sam problem :)

Przysłonę wentylatora mam praktycznie zamkniętą co mnie bardzo irytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam - ja też mam taki problem - sterownik st37 - dmuchawa dmucha jak szalona na pierwszym biegu i przy praktycznie przymkniętej przysłonie... i te okropne spieki niezależnie od opału.

Nie mam już pomysłu i pozostaje mi kupić regulator obrotów (taki jak do wiertarek albo wentylatorów) i podpiąć pod dmuchawę... Nie widzę innego wyjścia :-)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.