Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Sas Nwt 17kw Jak Wykorzystać Potencjał


Alan89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowy proszę o wyrozumiałość.

 

Otóż potrzebuje pomocy w doborze najlepsyzch ustawień do pieca SAS NWT 17kW klasa 1,

Piec aktualnie mam ustawiony:

siła nadmuchu 3 bieg

czopuch ustawiony na 1/2 (4 poziomy ustawień)

histereza CO - 3 stopnie (miałem ustawione 18 stopni tak mi ustawili po załozeniu pieca "FIRMA" ;/)

Histereza CWU - 7 stopni

Praca w podtrzymaniu - 20 s

Przerwa w podtrzymaniu - 10min

Piec ogrzewa bojler 140l

Dom ma powierzchnie użytkowa 166m kw.

kubatura 75,6 m kw

powierzchnia całkowita 220m kw.

Dom ocieplony -strych wełna mineralna

ściany - pustak-styropian 10 i połówka pustaka.

 

Przy zasypaniu wiadra 10l węgla (mniejszy nieco od orzech) z miałem jest.

trzyma ~3-4h tylko

np. zasypując przed snem o 22 godz muszę wstawać o 1-2 w nocy i zasypywać znów.

Zazwyczaj rano już wygasa piec, dziś akurat jeszcze się tliło, kaloryfery byly zimne, temp na piecu 28 st.

Zasypują piec przy 60 stopniach czasem i 50 stopni.

Aha jest też ogrzewanie podłogowe na parterze: 28m kw.

Średnia temperatura w domu 18-21 stopni (na dworze jest aktualnie -1) przy -15 było w domu 17-18 stopni.

Dom na wiosnę będzie ocieplony z zewnątrz elewacja.

Pomoże ktoś dobrać tak ustawienia by zasypując na noc piec mogło wytrzymać te 8-9h choć?

Wyczytałem tu że niektórym trzyma tu piec nawet 12h ja to możliwe?!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka masz ustawiona temperature na kotle? .Czy masz zawor 4d ? Ja mam troche inny kociol ale podobny obydwie histerezy mam na 2st.Podtrzymanie co 20 min przez 40 sekund ,nawiew na 3 powinien byc ok. Pale bez wygaszania wegiel orzech 2 sypie dwa razy na dobe po( wczesniejszym przerusztowaniu ) jeden zasyp to takie czarne wiadro budowlane ok.12-13 kg dom podobnej wielkosci zasobnik Cwu 220l Oczywiscie moge te dwa wiadra zasypac w jednym wsadzie ale wydaje mi sie jak dziele to mniej spala. Wegiel staram sie dosypywac jak w kotle jest jeszcze ok 1/3 wsadu. Zawor 4d ,temp pracy kotla 65 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi nie wiem co to zawór 4D, jest pompka zwykla, podejrzewam że jest, "spece" chwalili się że zrobili mi bardzo nowoczesną instalację grzewczą ale ekologiczne to nie jest na m-c idzie jak narazie ponad 1,5 t węgla.

temperaturę mam zwykle ustawioną 50-55 st.

Spróbuję zmienić ustawienie na podobne.

A temperaturę zwiększę do 60 stopni

 

Jak piec będzie trzymał te 6-7 h to już będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google zawor mieszajacy czterodrogowy to zobaczysz co to jeat . Tak na szybko to zawor pozwala utrzymywac na kotle wieksza temperature a na dom dawac mniejsza a poza tym utrzymuje cieplejszy powrot wody do kotla .Np.na kotle ustawiasz 65 st a na dom mozesz dac 40 st.Wieksza temperatura na kotle nie oznacza wiekszego spalania a jest lepsza i dla kotla i dla komina .Kociol i komin mniej zarastaja sadza i takim czarnym klejacym kondensatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan89

Masz kocioł "taki nijaki" - dolno-górny.

Dobrze byłoby spróbować palić albo w sposób dolny, albo górny.

Dla palenia dolnego zaślepić górny przelot nad pierwszym wymiennikiem (ale prawdziwego dolniaka z tego nie bedzie).

Dla palenia górnego zaślepić przelot pod wymiennikiem i zapalać zasyp od góry - palenie cykliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mysle że przyczyna przede wszystkim jest taka: Mały kociołek na tą powierzchnie.Stąd są szybkie wypalania opalu.Mój znajomy ma ten sam piec 17 ale powierzchnie 100m2 i na węglu wytrzymuje ok 10h.

Witam. Również jestem posiadaczem sasa i proszę podaj ilość węgla jaką Twój kolega zasypuje kocioł na te 10 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.