Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Niewiem Czym ?


zmora40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o poradę. Mianowicie zainstalowali mi w domku piec Lazar Multicomfort, są sterowniki pogody sterownik A 3000T i nie mogę osiągnąc zadanej temperatury. Piec dochdzi do 45 stopni i tyle. Zasyp groszek eko. Pompa podająca wodę do zbiornika na ogrzewanie wody do kranów nie pracuje - co jest nie tak czy mogę Was prosić o wszelkie porady i pomoc. Nadmieniam, że wszysto podłączone fachowo przez znawę tego ustrojstwa.

Za wszelkie pomysły i porady wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o poradę. Mianowicie zainstalowali mi w domku piec Lazar Multicomfort, są sterowniki pogody sterownik A 3000T i nie mogę osiągnąc zadanej temperatury. Piec dochdzi do 45 stopni i tyle. Zasyp groszek eko. Pompa podająca wodę do zbiornika na ogrzewanie wody do kranów nie pracuje - co jest nie tak czy mogę Was prosić o wszelkie porady i pomoc. Nadmieniam, że wszysto podłączone fachowo przez znawę tego ustrojstwa.

Za wszelkie pomysły i porady wielkie dzięki.

 

a może by tak instrukcje przeczytać by przynajmniej wiedzieć z czym problem. A kto wie może i problem wtedy zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) wolaj tego fachowca co to polaczyl i uruchomil,powodzenia

Tak jest. Uważam, że to najlepsza rada.

Każdy znawca o tym wie, że jak się coś zrobi, to trzeba sprawdzić.

Jak jest fachowy a nie sprawdził (z pobudek nazwijmy to wyższych), to chętnie Ci to teraz zrobi za darmo.

Nie kituję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) wolaj tego fachowca co to polaczyl i uruchomil,powodzenia

Dzięki za wszelką pomoc ale instrukcja zapoznana ale co się dzieje, że pojawia się alarm A1 - a paliwo jest zadane - co to oznacza??? proszę o pomoc. piec się wygasił ponieważ wg. instrukcji nie miał paliwa A-1 a zasyp był pełny. Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm taki wyskakuje, gdy kocioł nie jest w stanie w określonym czasie podnieść temperatury o 1 C. Można temu zapobiec poprzez:

- powiększenie tego czasu w ustawieniach serwisowych

- zmniejszenie krzywej grzania przy sterowaniu pogodowym

- ustawienie mniejszej temperatury na zasilaniu (instalacja z siłownikiem) lub na kotle (brak siłownika)

- zwiększenie mocy palnika, czyli zmniejszenie przerwy w podawaniu węgla przy jednoczesnym zwiększeniu nadmuchu (na sterowniku lub przysłoną)

 

Jest wiele (doraźnych) możliwości.

 

Przy tego typu problemie trzeba niestety podawać wszystkie ustawienia sterownika, inaczej odpowiedź może być tylko ogólna. Czasem wystarczy nagrzać kocioł "na raty", czasem trzeba zmienić ustawienia palnika. A czasem kupić lepszy węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.