Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling Duo I Pellet


DJ82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam Linga DUO z obrotową retordą i zastanawiam się czy nie zamienić brudnego ekogroszku, który z podajnika produkuje 3 pełne popelniki na pellet który podobno mniej popiołu produkuje??

 

Palił ktoś pelletem w tym piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako że nikt nie odpisał to sam zakupiłem pellet i testuje - jak na razie wszystko OK - powalczyłem z ustawieniami i już spalanie jest OK - nabiera temperatury jak na węglu - oczywiście dawka odpowiednio większa, ale... pelletu do podajnika wchodzi TYLKO 120 kg a ekogroszku nawet 160-170kg mi się udało wepchnąć... - więc i ślimak musi więcej pracować... po jednej dobie mogę powiedzieć, że jest ciszej (praca podajnika), czyściej (brak pyłu węglowego) i jak na razie można powiedzieć że nie ma popiołu!!! Żeby zapełnić szufladę to chyba z 500kg albo więcej trzeba spalić!!! Jak spalę cały zasobnik to napiszę jak ze spalaniem, ale nie wydaje mi się żeby było to aż o 50% więcej - po jednej dobie to myślę, że będzie 20-30% więcej... przy cenie pelletu 680zł/tona można się zastanowić... Jak na razie kupiłem tylko 200kg ale chyba dokupię więcej i potestuje dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było około 30 może 35% więcej (przy dobrym pellecie).

Uważaj na odkładają się w piecu i kominie "smołę" - powstaje podczas braku dopływu powietrza (podtrzymanie).

Czyściutko, cicho, pachnąco i praktycznie bez popiołu ;) super paliwko, odpuściłem przez wielkość spalania i zanieczyszczenie kotła.

kocioł inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....super paliwko, odpuściłem przez wielkość spalania i zanieczyszczenie kotła.

kocioł inny ;)

 

Szukam po prostu alternatywy... Płacąc 680zł za ekogroszek który się tylko nazywa tak samo jak EKOGROSZEK z którego jest z podajnika 3-4 szuflady popiołu... Smoła odkłada się podobno z pelletu z drzew iglastych - trzeba szukać z liściastych... tylko jak to rozpoznać... podobnie jak z groszkiem - trzeba liczyć na szczęście... w końcu żyjemy w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ustaw sterownik tak aby kocioł nie przechodził w podtrzymanie. Defektor który masz nad retortą obniż maksymalnie. Jeśli to możliwe to wstaw większy. ( solidny krążek z blachy 25 - 35 mm lub odlew o średnicy maksymalnej do montażu przez drzwi kotłą). Ludzi z powodzeniem palą w lingach peletem choć nie jest to najbardziej efektywne rozwiązanie ( trzeba by pomyśleć o palniku dedykowanym dla danego paliwa). To czy pelet jest z odpadów drzew iglastych czy liściastych można sprawdzić (zapach) temat dla nieco wprawionych. Ważniejsza jest jednak analiza składu (ile jest piachu w 10 kg peletu). Nie oszukujmy się trocina była jest i będzie odpadem i mało kto ją szanuje przed produkcją peletu. Dlatego zachęcam do próby rozpuszenia kilku garści peletu w ciepłej wodzie (dużej ilości). Czasami z 10 kg jest około kg piachu !!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam i jak walka z pelletem??udana??

Ja również palę tym paliwem i nie narzekam choć ostatnio wytwarza się dużo smoły...popielnik raz na miesiąc opróżniam...tyle że więcej pali niż węgla...bo 35kg/dobę przy 200m domu zjadł...!!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mnie to ling duo 25kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie ustawienia na pellecie??

 

ja mam włączoną funkcję PID i podawanie mam 5, 7, 9 na poszczególnych biegach - przerwa 20sekund moc nadmuchu od 60 do 70 (Economic PREMIUM) podrzymanie 20 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam funkcji PID nie podłączone...instalator odradził....mam tylko regulator pokojowy który steruje zaworem 4drogowym..

co do ustawień to mam 7 podawanie 24postój i podtrzymanie co 12min po 16sekund z wybiegiem dmuchawy 16sek podobnie dopalanie 16sekund..dmuchawa 22-26% w zależności jak zaczyna się syfić w piecu przysłona od wentylatora prawie zrównana z obudową...sterownik economic 3000

aktualnie temp min kotła 62st dogrzewa do 66 a i zdarzy się 70...dot ego ogrzewam wodę 140L zbiornik temp nastawiona na 52st ..

obecne ustawienia są dla pelletu którym palę pierwszy raz w sumie wcześniej paliłem tylko barlinkiem ale na maxa popsuł się i wtedy ustawienia miałem 7/16...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.