Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura W Kotle


chemik06

Rekomendowane odpowiedzi

Przytoczę poraz kolejny przykład moich rodziców którzy 7 rok palą w piecu temperatura 40-45. Póki co nie widać żadnych efektów korozji itp. Nawet gdyby doszło do korozji to i tak wyszli

na tym o wiele lepiej. Duże oszczędności na opale, a za piec zapłacili w markecie około 2 tysięcy. Dodam że nie mają żadnego zaworu 4D. Nie namawiam nikogo do palenia niskimi temperaturami jednak wydaję mi się że te "niskie temperatury" wcale aż tak nie są szkodliwe jak to ma miejsce w teorii.

 

 

Wydaje mi się że jeżęli ktoś pali stale bez wygaszań to niska temperatura nie ma tak bardzo znaczenia. Ważna jest chyba temperatura między zasilaniem a powrotem. Ja np; u siebie mam różnice 12 stopni i piec jest suchy. Mokry jest wyłącznie wtedy kiedy palę drzewem, które nie zdążyło swego wyleżeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od opału. Ja od tygodnia testuje ustawienia i palę temperaturą 52 stopnie. Odłożyłem drzewo na bok i palę bez wygaszania orzechem. Efekt. W domu 22 stopnie w piecu nie zaobserwowałem żadnej smoły jest sucho. Różnica między zasilaniem a powrotem jest już zaledwie 5 stopni. Spalanie wyszło około 18kg na dobę. Na dworzę -9, temperatura 22 stopnie dół, na górze 20.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie spotkałem się z taką opinią. Zapomniałęm dodać że w tym roku poczyniłem pewne kroki w kotłowni. Wymiennik płytowy oraz cały rozdzielacz podłogowy który znajduje się w kotłowni ociepliłem wełną szklaną. Z wełny ulepiłem taki jak to powiedizeć "kondon" i nałożyłem na wymiennik płytowy a następnie dobrze doszczselniłem. To samo zrobiłem dla rozdzielacza podłogwego z tym że zamiast kapturka ocieplłiłem szafę w której znajdował się rodzielacz. Efekt na pewno mniejsze straty ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przytoczę poraz kolejny przykład moich rodziców którzy 7 rok palą w piecu temperatura 40-45. Póki co nie widać żadnych efektów korozji itp. Nawet gdyby doszło do korozji to i tak wyszli

na tym o wiele lepiej. Duże oszczędności na opale, a za piec zapłacili w markecie około 2 tysięcy. Dodam że nie mają żadnego zaworu 4D. Nie namawiam nikogo do palenia niskimi temperaturami jednak wydaję mi się że te "niskie temperatury" wcale aż tak nie są szkodliwe jak to ma miejsce w teorii.

 

 

Wydaje mi się że jeżęli ktoś pali stale bez wygaszań to niska temperatura nie ma tak bardzo znaczenia. Ważna jest chyba temperatura między zasilaniem a powrotem. Ja np; u siebie mam różnice 12 stopni i piec jest suchy. Mokry jest wyłącznie wtedy kiedy palę drzewem, które nie zdążyło swego wyleżeć

Witam i wesołych świąt.

Przykład :rodzice palą.........................

Ale na tych 45*C to grzeją chyba jakieś małe pomieszczenia bo nie wyobrażam sobie przy -10 temp.w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewają około 130m2 - dół, poddasze nieczynne nieużytkowane. Nie ukrywam że niestety też mnie to strasznie nurtuje ale w domu mają niesamowicie ciepło i ich piec temperatury większej jak 50 stopni dawno nie widział. Palą bez przerwy od października tzn bez wygaszania kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie na powrocie trójdrożny zawór termostatyczny który niby pilnuje mi żeby powrót nie był za zimny i miał min 60*C i co od jakiegoś czasu zauważyłem że w jednym miejscu wysteruje roszenie, dziwne to troszkę bo jest to plamka 5x5cm. Podejrzewam że jest to spowodowane tym że mimo ze powrót jest gorący to i tak temp. w palenisku jest kilkukrotnie wyższa niż temp. wody w płaszczu i to jest tego powodem. Tylko dziwi mnie to dlaczego to występuje tylko w jednym i tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ogrzewają około 130m2 - dół, poddasze nieczynne nieużytkowane. Nie ukrywam że niestety też mnie to strasznie nurtuje ale w domu mają niesamowicie ciepło i ich piec temperatury większej jak 50 stopni dawno nie widział. Palą bez przerwy od października tzn bez wygaszania kotła.
Nie mylisz ty przypadkiem wody na wyjściu z kotla, z temperatura na piecu? Czujniki nie zawsze pokazuja prawdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie ja mam stara instalacje kaloryfery zeliwne ale przewymiarowana ilosc zeberek kolega ma niemal identyczny dom tylko znacznie mniej zeberek .Ja w tym roku nie widzialem na pogodowym wiecej niz 45 st kolega nie ma zaworu 4d i zeby miec tak jak ja ok. 21 st w domu wczasie mrozow na kotle musial miec conajmniej 70 st i wszystko szlo na kaloryfery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Guitar: co jest składnikien roszenia kotła opalanego węglem ?? Kondensacja wody raczej nie, podejrzewam kond. kwasową.

I ona daje w kość kotłowi gdy się nie pali bo kondensat kwasowy suchy staje sie groźny gdy sie uwodni wilgocią z powietrza w niskich temp.

Palenie drewnem to inna bajka.

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z pewnością skoroduje, ale na pewno znacznie później niż w kotłach gdzie codziennie wygasa i na nowo trzeba (po wybraniu popiołu i wyczyszczeniu) rozpalać.

 

dokładnie jak kolega piszę, poraz kolejny przytoczę przykład moich rodziców gdzie palą temperaturą między 45- 50 bez wygaszania w zesonie grzewczym. Kocioł ma chyba już 6 lat (najtańszy zębiec kupiony w markecie) i póki co wszystko hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.